Сода-бикарбона природен лек против ракот

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
И да го закиселиш организмот си има механизам дс се врати пак у нормала, а иначе моеш да идеш и у другата крајност којашто ако не се компензира од механизмот е исто е исто така смртоносна како и закиселувањето. Моеш да си бираш.
Тогај изгледа смртта ме неќе мене или Господ ме чува. :facepalm:
Нема механизам ако нон стоп одеме контра тај механизам, а факат одеме!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.861
Поени од реакции
10.224
Бубрезите и желудникот ќе ти пукнат од толку користење сода за да се неутрализирала крвта. Самиот организам се справува со пх балансот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom