Совет за нов автомобил дали некој има искуство со Mitsubishi Space Star

M

Macedon1um

Гостин
А да си земиш кола до 5.000 евра а со остатокот да напрајш фул сервис, хемиско/полирање и 8 пара гуми?
Кола на старо ти е мачка во вреќа како што викаат старите, јако се извозени и ретки се случаите каде што ептен им се погодила колата..

Чист пример јас увезов од страна кола со давачки со се ме фати околу 4к, а ми се чини во наредните две години за поправки дадов уште 1к. Никогаш веќе не би купил кола на старо, ако немаш уште некоја илјадарка за да купиш некое поскромно градско возило како спејстаров Јапонски поарно дај ги како учество и останатите отплаќај неколку години. Сто пати подобра опција отколку да собираме извозени коли од Европа, голем дел и со вратена километража итн
 
Ф

Флеш

Гостин
Не се исплаќа да увезуваш со новиот закон сега. Премногу давачки имаш.
Дизелаш може да најдеш .... У Германија ги отарасуваат .... Тука ги носат ....Познаник,голф 5ка за 2700 евра тука кај нас .... Од жена.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
земиси bmw postar model,ednaš se živej :) ili jeep americki
На BMW уште сеналите и селанките се палат, и орлојве наши со коза што се парат.
Кола на старо ти е мачка во вреќа како што викаат старите, јако се извозени и ретки се случаите каде што ептен им се погодила колата..

Чист пример јас увезов од страна кола со давачки со се ме фати околу 4к, а ми се чини во наредните две години за поправки дадов уште 1к. Никогаш веќе не би купил кола на старо, ако немаш уште некоја илјадарка за да купиш некое поскромно градско возило како спејстаров Јапонски поарно дај ги како учество и останатите отплаќај неколку години. Сто пати подобра опција отколку да собираме извозени коли од Европа, голем дел и со вратена километража итн
Па ти викам дека 3-4 илјади евра има за сервис на потрошен матријал. Хемиско чистење, полирање, заштита со фолија, зимски и летни гуми од топ бренд и др.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Сеа пред некој ден гледав на Дојче Веле за масовната хистерија кога ги има зафатено Германците.
Се оттарасуваат од дизелите по секоја цена. По плацевите газдите кукаа. Конкретно еден се жалеше дека Пасат (произ. 2016, од прв газда) не можел да го продаде веќе цела година (цела 2019)
Пасатот беше mint. Да ти се плаче

Ликот вели „секоја од коливе ме кошта по 30 евра на ден што ги чувам“

Се шалта Европа на хибриди и електрика. Тоа да бидете сигурни.
Нас ќе не отрујат со PM 2,5. Кога ќе ги донесат, прво што ќе направат е вадење на DPF.


Абе за Ганџовци не вредиме. Во Бугарија не пуштаат на регистрација без DPF а овде и без DPF И без катализатори се регистрираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom