Совет за нов автомобил дали некој има искуство со Mitsubishi Space Star

Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
не може некој да има искуство со возило кое сеуште не е понудено на пазарот, ако добро читаш пишува

SPACE STAR
Изненадување...
8.880 евра
Наскоро новиот
SPACE STAR


инаку доста интересно изгледа понудава
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Ако ти прави ќеф, земај го и ич не му се мисли!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Гледам само едно review и тоа на италијански

 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
1.0 мотор, 3 цилиндри
1.2 моделот ценовно дебело е влезен во територија на Toyota Yaris така. ОСвен ептен ако ти прави ќеиф..

Како викаат? „Глопоста и ќеифот немаат граници“
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
107
Поени од реакции
81
не може некој да има искуство со возило кое сеуште не е понудено на пазарот, ако добро читаш пишува

SPACE STAR
Изненадување...
8.880 евра
Наскоро новиот
SPACE STAR


инаку доста интересно изгледа понудава
Ова мислам оти не е нов модел туку редизајн на веќе постоечкиот.
Инаку имаше тест на ова возило пред неколку години на еден наш веб портал за коли, 1.0 моторот беше остро критикуван заради неподносливо слабите перформанси и високата потрошувачка. Поголемиот 1.2 мотор е малку подобар ама и тој не е ништо посебно а гледам оти е доста поскап.
1.0 мотор, 3 цилиндри
1.2 моделот ценовно дебело е влезен во територија на Toyota Yaris така. ОСвен ептен ако ти прави ќеиф..

Како викаат? „Глопоста и ќеифот немаат граници“
И 1.2 е со 3 цилиндри
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
И 1.2 е со 3 цилиндри
Да
Сакав да кажам дека онаа цена од 8800 некако брзо се топи ако почнеш да му калемиш опрема како што има конкуренцијата
Шо знам..
Јас би зел Тојота Јарис
Или автомобил до една гдина стар од прв газда.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Совет за нов автомобил дали некој има искуство со Mitsubishi Space Star https://mitsubishimotors.mk/space-star/?fbclid=IwAR3q62_zM7C_X9LnafDxxZtKaTn9TT4lwWfZ97kxi6c36O8Z10bEvvHOe-s
Подолго време се мислам да купам нов автомобил па дали некој има искуство со овој автомобил или некој пријател..
Јас имам Колт, постариот модел од 2013. Немам ниедна замерка, Мицубиши си е Мицубиши, со тоа нема промашај. Ново е ново, но добиваш колку што плаќаш, реалноста е таа. Не можеш да бараша кожни седишта или 100-ка за 6 секунди за таа цена, али нема ни да најдеш нешто подобро за таа цена . И моето е со 1.0 мотор, лично тоа воопшто не ми смета. Досега сум немал ниту еден проблем, буквално ништо освен редовен сервис не сум чепнал. Од мене имаш +1.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41
Која кола и да ја земеш до 100к на саатот мирна ти е главата ;) Прави и сервис на 6-7к ( уље,филтри ) и ќе тера па и фичо да е.
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
107
Поени од реакции
81
Да
Сакав да кажам дека онаа цена од 8800 некако брзо се топи ако почнеш да му калемиш опрема како што има конкуренцијата
Шо знам..
Јас би зел Тојота Јарис
Или автомобил до една гдина стар од прв газда.
За 8490 имаш нова панда 1.2
Јас имам Колт, постариот модел од 2013. Немам ниедна замерка, Мицубиши си е Мицубиши, со тоа нема промашај. Ново е ново, но добиваш колку што плаќаш, реалноста е таа. Не можеш да бараша кожни седишта или 100-ка за 6 секунди за таа цена, али нема ни да најдеш нешто подобро за таа цена . И моето е со 1.0 мотор, лично тоа воопшто не ми смета. Досега сум немал ниту еден проблем, буквално ништо освен редовен сервис не сум чепнал. Од мене имаш +1.
Зар има Колт 1.0? Не беше основниот Колт со 1.1 мотор?
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
А да си земиш кола до 5.000 евра а со остатокот да напрајш фул сервис, хемиско/полирање и 8 пара гуми?
 
Ф

Флеш

Гостин
А да си земиш кола до 5.000 евра а со остатокот да напрајш фул сервис, хемиско/полирање и 8 пара гуми?
Со овие шо планира 9.000 евра,може да увезе гром количе од надвор. Дали Германија,Швицарска .... Малку се возени и башка не се лепени како кај нас,браникот со китче ајде ....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Економично градско возило и за цената добиваш многу опрема, види конкуренција што нудат за твојот буџет.

Ама за тие пари имаш и убава половна кола. Нели ново си е ново, ама не значи дека ако е половно е ѓубре. Јас меркам еден Форд Фокус за да ја заменам Астрата на жена ми.
За тие пари имаш и друг избор.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Со овие шо планира 9.000 евра,може да увезе гром количе од надвор. Дали Германија,Швицарска .... Малку се возени и башка не се лепени како кај нас,браникот со китче ајде ....
Не се исплаќа да увезуваш со новиот закон сега. Премногу давачки имаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom