Совет за вежби за гради

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Учете и немојте да ми викате,дека од склекови не се прават гради.Сликава е доказ за тоа :)
Уште да ги правеше правилно до доле а не до пола он ја спушта главата мисли прави до доле склек а треба со главата да гледа право и со гради да допре до земја
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Уште да ги правеше правилно до доле а не до пола он ја спушта главата мисли прави до доле склек а треба со главата да гледа право и со гради да допре до земја
Јас само еден вид на склек не направив како што треба diamond push ups плус камерата не е ставена добро да се гледа како што треба.А ако толку критикуваш ете ти видео и гледај дека главата доле треба а не право...
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Јас само еден вид на склек не направив како што треба diamond push ups плус камерата не е ставена добро да се гледа како што треба.А ако толку критикуваш ете ти видео и гледај дека главата доле треба а не право...
каде само еден кога на сите склекови главата ти е доле и идеш до пола треба со гради да допираш до земја
еве ти правилен склек само ова е за експлозивност


не дека ти контрирам ама после втората серија склекови ништо не правиш правилно ако правиш до доле ке имаш уште повеќе ефект вака до пола ништо ама ти си знаеш најдобро
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Учете и немојте да ми викате,дека од склекови не се прават гради.Сликава е доказ за тоа :)
Царе, дај еднаш одморен направи едно асално видео :D Во какво видео ти ќе објаснуваш за склекови, кога 15 diamond ако можеш да направиш јас главата ја сечам :) Неозбилност на максимум, уште па се правдаш дека се чуваш и имаш тренинг после :D Истата работа ти е и во видеото со вратило. Значи убаво е што вежбаш, ама учењето на други преку Youtube остави го за некој друг, барем додека не ујачаш доволно :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Stef глеам исхраната ти е на врвно ниво дури зимаш стимуланси кои се наменети за вежбање во теретана со големи килажи а ти ги зимаш за вежби со сопствена килажа... нвм само сакам да ти кажам да се вратиш слободно во теретана и со таквиот начин на исхрана ке се напраш ЅВЕР... искрено да збориме така ке биде пошто глеам ги знаеш основите.. Тоа ти е мој совет ти си одлучи поздрав
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Царе, дај еднаш одморен направи едно асално видео :D Во какво видео ти ќе објаснуваш за склекови, кога 15 diamond ако можеш да направиш јас главата ја сечам :) Неозбилност на максимум, уште па се правдаш дека се чуваш и имаш тренинг после :D Истата работа ти е и во видеото со вратило. Значи убаво е што вежбаш, ама учењето на други преку Youtube остави го за некој друг, барем додека не ујачаш доволно :)
ЈАс му кажувам не прави ништо правилно он ми вели не ме напаѓај одма прави склек до пола и ми вика тоа е правилен склек офф море вакви што се фалат со мускулите ги има милион ...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Stef глеам исхраната ти е на врвно ниво дури зимаш стимуланси кои се наменети за вежбање во теретана со големи килажи а ти ги зимаш за вежби со сопствена килажа... нвм само сакам да ти кажам да се вратиш слободно во теретана и со таквиот начин на исхрана ке се напраш ЅВЕР... искрено да збориме така ке биде пошто глеам ги знаеш основите.. Тоа ти е мој совет ти си одлучи поздрав
Ќе идам можеби кросфит подобро е од теретана :)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Темава е за гради па да прашам кои вежби да ги праам за да го затегнам врвот на градите зели ми се стегнати се убаво само врвот иам мн. малце сало па да го средам.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
62
Поени од реакции
9
Темава е за гради па да прашам кои вежби да ги праам за да го затегнам врвот на градите зели ми се стегнати се убаво само врвот иам мн. малце сало па да го средам.
Ослаби ако не е до слабење вежбај на кос бенч телото надоле и разбој.
 
Член од
18 јануари 2014
Мислења
53
Поени од реакции
6
Здраво дечки имам еден проблем.....Значи косава кај деснава града ми е малце сосем поголема од кај левава, сосем малку се приметува....Дај кажете ве молам некоја вежба која би ми помогнала.....
 
G

garthok

Гостин
Дали ротирачките држачи за склекови се поефикасни кога се прават склекови, знам Никса во еден клип кажа дека кога вежбаш бицепс доколку ја свртиш раката малку активираш дополнителен мускул кај бицепсот, па аналогно на тоа. Пошто сакам да купам вакви
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Дали ротирачките држачи за склекови се поефикасни кога се прават склекови, знам Никса во еден клип кажа дека кога вежбаш бицепс доколку ја свртиш раката малку активираш дополнителен мускул кај бицепсот, па аналогно на тоа. Пошто сакам да купам вакви
Со можноста за ротација можеш да погодуваш различни групи, макар што и вака можеш доколку ги свртиш рацете обратно.
Јас не изигравам многу супермен, па да се правам нинџа и си правам дома
5х50 со широко поставени раце (војнички)
3х30-50 со нозете дигнати на високо
5х20 со тесно поставени раце за трицепс
5х10 дајмонд
спартанс, индиски, тие со плескање не ги практикувам бидејќи се убави само за повреди и за филмови снимање за да лажиш деци :jeeee:
Плус разбој 4 серии до отказ и тоа ми е доволно за гради
трицепсот го докрајчувам со шипката уште со потисок од чело и некоја друга што може да ја импровизирам дома
 

Mariusz

biohemija
Член од
22 октомври 2014
Мислења
149
Поени од реакции
46
Дали ротирачките држачи за склекови се поефикасни кога се прават склекови, знам Никса во еден клип кажа дека кога вежбаш бицепс доколку ја свртиш раката малку активираш дополнителен мускул кај бицепсот, па аналогно на тоа. Пошто сакам да купам вакви
Da. Se sto e razlicno e poubavo.
Teloto se naviknuva na edni isti vezbi. Sekoja dobra promena e dobrodojdena I dava podobri rezultati :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дали ротирачките држачи за склекови се поефикасни кога се прават склекови, знам Никса во еден клип кажа дека кога вежбаш бицепс доколку ја свртиш раката малку активираш дополнителен мускул кај бицепсот, па аналогно на тоа. Пошто сакам да купам вакви
Се што ќе направиш со правење склекови е ќе бидеш добар во склекови.
За да го промениш телото треба отпор и прогресивно оптеретување.
Најдобри вежби за гради се:
he Winners
Based on this experiment, here are the top three exercises in terms of mean and peak activity for each muscle part:

Upper Pec

Mean Mid Pulley Crossover, Band Push Up, JC Band Press
Peak DB Incline Press, Guillotine Press, JC Band Press

Mid Pec

Mean DB Bench Press, Floor Press, Fly
Peak Guillotine Press, DB Bench Press, Fly

Lower Pec

Mean Weighted Dip, Blast Strap Push Up, Guillotine Press
Peak Guillotine Press, Fly, Weighted Dip

Medial Triceps

Mean Rope Extension, Cable Extension, Weighted Dip
Peak Rope Extension, Cable Extension, Band Extension
 
G

garthok

Гостин
Се што ќе направиш со правење склекови е ќе бидеш добар во склекови.
За да го промениш телото треба отпор и прогресивно оптеретување.
Најдобри вежби за гради се:
he Winners
Based on this experiment, here are the top three exercises in terms of mean and peak activity for each muscle part:

Upper Pec

Mean Mid Pulley Crossover, Band Push Up, JC Band Press
Peak DB Incline Press, Guillotine Press, JC Band Press

Mid Pec

Mean DB Bench Press, Floor Press, Fly
Peak Guillotine Press, DB Bench Press, Fly

Lower Pec

Mean Weighted Dip, Blast Strap Push Up, Guillotine Press
Peak Guillotine Press, Fly, Weighted Dip

Medial Triceps

Mean Rope Extension, Cable Extension, Weighted Dip
Peak Rope Extension, Cable Extension, Band Extension
Не тренирам за бодибилдинг туку за просечно атлетско тело, склекови ќе завршат работа + бенч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom