Совет за вежби за гради

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Значи вака,прво ќе се опишам себе си :D Имам околу 116 кила на 1.95цм ( намалив 15 тина последни 3-4 месеца со правилна исхрана) и сега за овaa тежина доста добро изгледам само имам еден проблем :D Значи имам проблеми со градиве и со стомакот ај толку стомакот не ме засега колку градиве. Сакам да ми кажете некои вежби за да изгубам од салото во тој предел бидејќи стварно ми е срам мајца да соблечам не ради стомакот туку ради градите. Ако имате некој план за вежбање ( ДОМА) или во теретана за зајакнување на гради ве молам да ми предложите. ЗНачи почнав веќе една недела секојдневно кошарка по 2-3 саата да играм планирам уште маса да намалувам негде 7-8 кила со здрава исхрана без никакви посебни диети и уште ова ако можам да го решам за 2-3 месеца тренинг онда би било топ! :)

У случај да има ваква тема спојте ја или избришете ја,се извинувам однапред.
Благодариме! :D
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Теретана би ти било веројатно најдобар избор,ако сакаш да зголемиш мускулна маса на градите би те советувал да јадеш цело време здрава храна и во теретана прави ги сите вежби за гради на бенч,а за стомакот за да го симнеш треба да бидеш многу упорен и да правиш многу стомачни едноставно многу да се испотиш исто така и нозете да ги креваш за долниот дел на стомачните
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Значи вака,прво ќе се опишам себе си :D Имам околу 116 кила на 1.95цм ( намалив 15 тина последни 3-4 месеца со правилна исхрана) и сега за овaa тежина доста добро изгледам само имам еден проблем :D Значи имам проблеми со градиве и со стомакот ај толку стомакот не ме засега колку градиве. Сакам да ми кажете некои вежби за да изгубам од салото во тој предел бидејќи стварно ми е срам мајца да соблечам не ради стомакот туку ради градите. Ако имате некој план за вежбање ( ДОМА) или во теретана за зајакнување на гради ве молам да ми предложите. ЗНачи почнав веќе една недела секојдневно кошарка по 2-3 саата да играм планирам уште маса да намалувам негде 7-8 кила со здрава исхрана без никакви посебни диети и уште ова ако можам да го решам за 2-3 месеца тренинг онда би било топ! :)

У случај да има ваква тема спојте ја или избришете ја,се извинувам однапред.
Благодариме! :D
Ако неможеш пробај ниво 1.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Склекови друже и трчање... а то за 2-3 месеци малку морген.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Да било толку лесно сите ќе имале добро тело за 2-3 месеци,зависи од тебе и тоа колку навистина сакаш да го симнеш стомакот и да направиш добри гради,значи мораш да бидеш упорен и да не се одкажуваш во спротивно не си го губи времето
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Значи вака,прво ќе се опишам себе си :D Имам околу 116 кила на 1.95цм ( намалив 15 тина последни 3-4 месеца со правилна исхрана) и сега за овaa тежина доста добро изгледам само имам еден проблем :D Значи имам проблеми со градиве и со стомакот ај толку стомакот не ме засега колку градиве. Сакам да ми кажете некои вежби за да изгубам од салото во тој предел бидејќи стварно ми е срам мајца да соблечам не ради стомакот туку ради градите. Ако имате некој план за вежбање ( ДОМА) или во теретана за зајакнување на гради ве молам да ми предложите. ЗНачи почнав веќе една недела секојдневно кошарка по 2-3 саата да играм планирам уште маса да намалувам негде 7-8 кила со здрава исхрана без никакви посебни диети и уште ова ако можам да го решам за 2-3 месеца тренинг онда би било топ! :)

У случај да има ваква тема спојте ја или избришете ја,се извинувам однапред.
Благодариме! :D
http://themen.mk/index.php/fitnes/vezbi/2044-golemi-i-ubavi-gradi-kako-da-gi-izgradite.html
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Ко што ни опиша и ко што те разбрав ми делува како да имаш гинекомастија.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Сакам да ми кажете некои вежби за да изгубам од салото во тој предел
Губењето на сало/килограми од одредени места на телото е мит. Кога слабееш и кога вежбаш, без разлика какви вежби вежбаш, телото постепено и по случаен пат си одбира од кои резерви "ќе јаде"(да нема забуни, вака не работи зголемувањето на мускулна маса). Затоа, продужи да слабееш и надевај се дека нема да ти треба липосукција :).
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Склекови друже и трчање... а то за 2-3 месеци малку морген.
Ја не барам перфектно тело за толку малку време
ако ме сфаќаш чисто онака малце по малце да се трга тоа :)


Ко што ни опиша и ко што те разбрав ми делува како да имаш гинекомастија.
И јас разгледубав ова пореметување на хормоните нешто а у само дај боже ова да не е ..

Да било толку лесно сите ќе имале добро тело за 2-3 месеци,зависи од тебе и тоа колку навистина сакаш да го симнеш стомакот и да направиш добри гради,значи мораш да бидеш упорен и да не се одкажуваш во спротивно не си го губи времето
Благодарам за советот сепак сум решен да почнам :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Само така ќе ги зголемиш мускулите ако ги кинеш,колку можеш без болка нема добивка :)
Да нормално, али на почетокот мислам дека помалце треба да прави серии. Барем првата недела
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
На 195 цм 116кг се сеуште многу. Симни барем на 90-95кг затоа и градите ти изгледаат така затоа што имаш уште некои 20 кг вишок. Јас би ти препорачал да средиш исхрана и да бидеш упорен со кардиото и евенутално можеш Л-карнитин да земеш. Кога ќе дојдеш на 90 кг тргни во теретана и прави ги стандард вежбите за гради, никако не го избегнувај бенчот и со тек на време градите сами ќе се оформат. Значи уште еднаш мислам дека уште имаш вишок килограми кои неможеш селективно да ги топиш (само гради а не стомак и обратно) туку телото само топи масти по целото тело симултано.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Само трчање му е мајката,плус правилна исхрана и теретана,ама без трчање ништо не правиш.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Сакам да ми кажете некои вежби за да изгубам од салото во тој предел
Не постои такво нешто. Ти кажа Anon, ти кажаа и други. Ако вежбаш гради, само ќе ги зајакнеш градите, не да придонесеш кон кинење сало само на тоа место.
За гинекомастија, провери дали имаш грутчиња во салото, ако да тогаш имаш гинекомастија. Можеш да се консултираш со доктор за да бидеш сигурен ама мислам дека може да се отстрани хируршки.
Друга ствар, ако сакаш да ослабеш само на едно место, сум слушал, овие салониве за убавина нудат третмат што се вика кавитација, нешто така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom