Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Стартувам кола радиото работи и наднаш снемува звук за при следно стартување си работи нормално и така во круг ? Опел астра во прашање
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Стартувам кола радиото работи и наднаш снемува звук за при следно стартување си работи нормално и така во круг ? Опел астра во прашање
Radioto e pri kraj. Ke pocni samo i da se pusta. Go imav istiot problem.
 
O

onefifty

Гостин
Од кај земате Кастрол уље? Да е проверено оргинал, нели :D
Се мислам да земам од овие autofilter.mk што ги спомнавте ама не знам дали се сигурни или и они маткаат вода како и другиве.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Здраво, користам плински уред Ловато смарт 4ц, монтиран 2015 година. Кога треба да префрли автоматски од бензин на плин, почнува да свири и се врака на бензин. Го однесов во сервис и ми кажаа цркнал компјутерот и треба да се менува се освен расплињача и дизни. Има ли начин да се поправи компјутерот???
Ве молам за одговор
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Добар мајстор за тапацир на ентериер? Значи не седишта него врати,кров...
Се работи за А3 1997г.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
260
Поени од реакции
127
Од кај земате Кастрол уље? Да е проверено оргинал, нели :D
Се мислам да земам од овие autofilter.mk што ги спомнавте ама не знам дали се сигурни или и они маткаат вода како и другиве.
На мене ми донасаат од запад,тука нема оригинал.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Здраво. Случајно на оглас налетав на доста багатела vw бандажи. Ама овие се од голф 7мицата и не ми текнува да сум видел вакви на 6ките.
Јас иам голф 6, па ме интересира дали би одговарале да ги зеам.

Мислам дека се работи за vw lyon.
 

Attachments

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.708
Добар мајстор за тапацир на ентериер? Значи не седишта него врати,кров...
Се работи за А3 1997г.
најдобри се едни дечки од Струмица.....а има и двајца браќа од Кичево. Доста добро работат, имаат и каталог на тоа што го сработиле.
ако се нафатиш да доаѓаш кон Кичево, да ти обезбедам број
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Како да го најдам членот Ронон, дечкото се разбира за Мерцедеси, и ми треба за мислење
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Zdravo decki
Izgrebana mi e kolata na dvete vrati so kluc ili kamen. Ne e dlaboko mnogu i pretpostavuvam ne e so klinec.

kade da ja odnesam da ja sredat i kolku bi bil trosokot odprilika? Lokacija Skopje

Fala
 

Attachments

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Има некој искуство со керамичка заштита на автомобили? Вреди или не? Колку кошта? Време траење?
Поз
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.251
Вака, не знам дали има некој што се разбира, читав по нет доста и ми се разјаснија доста работи ама сепак, да направиме муабет ако ништо друго.
Имам Пежо 407 2.0 ХДИ со ДПФ филтер, по препорака на Пежо од времето е да се користи Total Quartz 9000 5w40. Е сега, проблемот е што ДПФ филтерот на Пежо се стално кука и знае да прави проблеми и ова генерално било проблем на Пежо со што смениле препораки да се користи друго моторно уље со минимално ниво на сулфур(референца ACEA C3 минимум -5w30).
Дали има некој што користи Castrol Edge 5w50 FST или Shell Helix HX8 5w40 кои се со препораки ACEA C3 и дали сметате дека би било подобро да го сменам Тоталот со едно од овие две, иако Тотал е по препорака на Пежо, некој со искуство со едно од овие две масла?
Прегледај го приврзокот 304247Прегледај го приврзокот 304248
Тотал кварц 9000 НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА кај дизел партикел филтер мотор.
Автоматски споено мислење:

Пежо 206 1.4 hdi 2003, когаќе се изгаси моторот има јака вибрација. Би рекол дека е замаецот проблем, но овој модел нема замаец. Што би можело да биде? Држачите за мотор се сменети сите.
 
Последно уредено:
O

onefifty

Гостин
Здраво каде можам да вградам мултимедиа систем на Сеат Леон освен во Dog Security каде што е прескап? Поздрав
Vox.
Што подразбираш под скап? Секаде се скапи, нема никаде испод 200е со се монтажа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom