Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
24 мај 2021
Мислења
17
Поени од реакции
2
Предлог кај да изгасам ЕГР и која цена е ?
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Побарај на гугл, egr block plate. Има и за редуцирано блокирање со помали отвори и за целосно, мене ми е целосно затворен.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Zavisi za koja kola stanuva zbor. Kaj nekoj koli nema potreba da se zatvora so plocka, dovolno e da se iskluci softverski. Kaj nekoj koli mora i mehanicki da se iskluci.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ми капи казанчето за парно на голф 3. Дали би имало ефект со нешто што става за да затвори дупчиња во ладњак? И како што имам слушнато тоа не требало да се тура во помошното казанче, па како ке го ставам поинаку?
 
Член од
11 април 2018
Мислења
202
Поени од реакции
59
Каде можам да најдам задна полица за во багажник за
корса Д!!!
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Ми капи казанчето за парно на голф 3. Дали би имало ефект со нешто што става за да затвори дупчиња во ладњак? И како што имам слушнато тоа не требало да се тура во помошното казанче, па како ке го ставам поинаку?

Не ставај такви средства може и ќе затне да не капе ама го затнува и ладњакот внатре и колата ќе ти прегрева, сепак лето е.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Ми капи казанчето за парно на голф 3. Дали би имало ефект со нешто што става за да затвори дупчиња во ладњак? И како што имам слушнато тоа не требало да се тура во помошното казанче, па како ке го ставам поинаку?
Иста ситуација,ми стави мајсторот некое средство 500 ден, прво требаше да ја загреам до 90c,па го стави од казанчето и после да возам 20-30 мин без престан.. Е сега после тоа месец дена не капеше ништо,и почна пред 2 недели по малку да пушта,го пратам казанчето не се троши скоро ич..па ќе следам ситуација во иднина и незнам дали уште едно да ну ставам или да се поправа, поштш му кажа скапо че коштало ( а не ми кажа точно колку ) некој поупатен ако знае нека кажи.
Пс. ако можеш прати слика у порака кај што ти тече/капе
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Од вчерашното невреме приметив дека од градот има мало штетување на шофершајбната. Сигурно тоа ќе се прошири и ќе пукни, така? Површно некако е скроз ама изгледа ќе се прошири. Што мислите вие?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Ако е како точка ептен ситна нема да се прошири...ако е пукнато како мрежа од пајак или подолга линија ќе се прошири 99 %.
Автоматски споено мислење:

Kocki mraz neka mu stavi..xD

Со голф се си бидува, јас имам видено човек надолу на плетвар на паркиралиште му тураше вода на кочниците...голфов петка, застанува човеков се паркира, и ладно си излезе отвори гепекот, зеде шише вода и му тураше низ бандажот назад на дискот...и го прашувам шо правиш бе мајсторе, абе вика ми блокира една шепа назад прегрева и си носам шише за вака вода да и турам...јас :вонзем: :eek::eek:

Друг одам голф петка да гледам за роднина...голфов 1.9 тди на километраж 140 000 км. се колне во се најмило дека биле реални, палел одлично ама моторот загреан на 90 степени кога појдов, не бил фарбан ама колата немаше ни една точка од камче на браникот и хауба...цена ситница 6000 евра. монти пајтон ситуација, требаше на рекорд телефонот да го ставам :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ако е како точка ептен ситна нема да се прошири...ако е пукнато како мрежа од пајак или подолга линија ќе се прошири 99 %.
Точка е малечка само од надворешната страна. Се надевам нема да се прошири. И тоа во ќошот долу е. Ќе постирам слика ако можиш процени, да ми се тргни мислата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom