Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.868
Поени од реакции
14.537
Vidi bo motorniot prostor kade vleguva plasticnata cevka za dovod na vozduh vo kabinata...pa bi trebalo odma odzadi da e fenot
Ili legni na grb kade se nozete od sovozacot, i gledaj na gore. Treba da gi vidiš plasticnite cevki za razvod na vozduh
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали знае некој каде да најдам навигација за Голф 5 вградлива што влага кај радиото и од прилика колку кошта на старо ? Фала ви
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
743
Поени од реакции
1.024
1.6 хди

на ладново од пред 1 месец почна прво од 2р покушај да пали
после неколку дена од 3т, па 4т
вчера несакаше да запали, ни со кабли, ни со буткање
само вергла слабо
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.868
Поени од реакции
14.537
1.6 хди

на ладново од пред 1 месец почна прво од 2р покушај да пали
после неколку дена од 3т, па 4т
вчера несакаше да запали, ни со кабли, ни со буткање
само вергла слабо
а дали го наполни во меѓувреме акумулаторот? рачунај на ладново намалување на 30% од капацитетот ради ниските температури
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
743
Поени од реакции
1.024
а дали го наполни во меѓувреме акумулаторот? рачунај на ладново намалување на 30% од капацитетот ради ниските температури
ке пробам, и приметев сабајле економи мод актвив пишување, и дисплеите други ништо не покажуваа.
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
172
Поени од реакции
126
Zdravo,
Edno Prasanje ve molam, kako najlesno online da proveram KATALOSKA VREDNOST po Schwake na Vozila??? Carina toa ili neso slicno koristi neli?
Koga bi ja znael kataloskata vrednost bi mozel otprilika da predvidam Danok, Carina5% i DDV18%. I ke mozam da go znam realniot budget so koj mozam da raspolagam. Blagodaram.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Zdravo,
Edno Prasanje ve molam, kako najlesno online da proveram KATALOSKA VREDNOST po Schwake na Vozila??? Carina toa ili neso slicno koristi neli?
Koga bi ja znael kataloskata vrednost bi mozel otprilika da predvidam Danok, Carina5% i DDV18%. I ke mozam da go znam realniot budget so koj mozam da raspolagam. Blagodaram.
Една опција ако имаш пријател шпедитер можи да ти провери и ќе ти кажи.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
ке пробам, и приметев сабајле економи мод актвив пишување, и дисплеите други ништо не покажуваа.

Не ти чини акумулаторот и е за менување. Џабе го полниш пак ќе се испразни.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
743
Поени од реакции
1.024

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Ако се греачите ќе ти дава грешка...а може и на мајстор да ја однесеш на дијагностика...исто ако е од увоз рачунај дека може да има 500 000 км поминато па ништо чудно и компресијата да ја падната па да не пали на ладно.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Да не знаете кај се продаваат задни централни каиши за сузуки свифт 2003 и кај им е шрафот кај што се прицврстуваат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom