Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Decki, daj kazete avto otpadi za Peugeot
Што ти треба поконкретно?
Автоматски споено мислење:

Ако си од Скопје кај Самко-Нерко, до село Орман.
Скапчија е Серко :D за поситни работи поефтино е да си нарача некоја копија на ново.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Што ти треба поконкретно?
Автоматски споено мислење:


Скапчија е Серко :D за поситни работи поефтино е да си нарача некоја копија на ново.
Пластичната Рачка за обарање на седиште за 206 -ка

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Кола троши многу масло. Знам дека може повеќе причини да бидат, ама кои се обично најчести?
И кај мене исто, ама ми рекоа дека поефтино ми е да си дотурам масло отколку да ја дадам да поправаат ... (што и да треба да се поправа, не се разбирам)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
мислење или можеби искуства за mitsubishi colt 1.1 2012 75hp
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Овие европски цени држат :) случајно погледнав ЕДЕН фар за ц класа од 2016 година. Јеботе.
Прегледај го приврзокот 278164
Фаровите се изгор во секој случај.
Овие се добри за ситни пластики, јас земав од макдел 2 пати пластики по 400-700денари за кои тој босанецот со плацот ми бараше по 30-50 евра (половни).
Фар инаку и на плац (пожолтени и стар 20 години) е од 50 евра па нагоре, зависи од колата, за Рено јас си го платив 90че.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
мислење или можеби искуства за mitsubishi colt 1.1 2012 75hp

Добра кола за низ град.,..ако возиш и на отворено поголем мотор ти треба, ако има плин бегај.
Автоматски споено мислење:

бубрег нешто даваат уз фарот???

Сите фарови за понови коли се релативно скапи, ама приматот убедливо го држат ауди, бенве и мерцедес...во денешно време кога метално и стаклено нема скоро ништо на фаровите, се е евтина пластика да му ставиш 2000 евра цена, не знам...маржата е 20х, минимум...:pos:

Па дилерите на кока немаат толкава маржа.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дечки да прашам некој си компресор за клима за опел корса Д (2010) мислам дека е 1,0 моторот. Каде да ги упатам да побараат?

A исто може да споделите и каде е најдобро да се провери за уште еден пар бандажи да се купат за истата кола. (челични се повеќе од океј за зимски гуми)
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Добра кола за низ град.,..ако возиш и на отворено поголем мотор ти треба, ако има плин бегај.
Автоматски споено мислење:




Сите фарови за понови коли се релативно скапи, ама приматот убедливо го држат ауди, бенве и мерцедес...во денешно време кога метално и стаклено нема скоро ништо на фаровите, се е евтина пластика да му ставиш 2000 евра цена, не знам...маржата е 20х, минимум...:pos:

Па дилерите на кока немаат толкава маржа.
Остави тоа 2000 евра фар него и тој е со двојно потенка пластика од фарот шо го произведиле пред 10 години.

А со овие лед заебанциите да ти се заебе ледот мислам дека треба цел фар да го мењаш. Ламбичка менуење јок. И ете 4 000 евра без работна рака само за нови фарови :)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Добра кола за низ град.,..ако возиш и на отворено поголем мотор ти треба, ако има плин бегај.
фала за одговор, плин нема а возење во град vs возаење на отворено е 75/25 така да може деновиве да го видам количето, ако ме фати око и пробам а може и ќе биде среќа ако не продолжува потрагата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom