Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
да не отварам посебна тема,
Каде во околината на ГТЦ е најдобро/најетфино да се паркира целодневно, гледам има многу ограничени на 4 часа ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
да не отварам посебна тема,
Каде во околината на ГТЦ е најдобро/најетфино да се паркира целодневно, гледам има многу ограничени на 4 часа ?
Олимписки, 70че цел ден беше последно кога паркирав пред 3-4 месеци.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
да не отварам посебна тема,
Каде во околината на ГТЦ е најдобро/најетфино да се паркира целодневно, гледам има многу ограничени на 4 часа ?
Ако одиш одсабајле од задниот влез кај Корчагин спроти Полициската има место и се користи како паркинг, одсабајле има место да се паркираш.
1598371729292.png

 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Предлог каде во Скопје да му направам голем сервис на ауди? Во официјалниот, ептен скапо ми се фаќа. Некоја поевтина алтернатива?
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Која е процедурата за давањр на полномошно на нотар или ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.747
Која е процедурата за давањр на полномошно на нотар или ?
мене роднина ми давал но за возење во странство. Во АМС на РМ.....500 денари....но потребни се пасоши

за обично дали има или каква е процедурата...незнам
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
мене роднина ми давал но за возење во странство. Во АМС на РМ.....500 денари....но потребни се пасоши

за обично дали има или каква е процедурата...незнам
За странство таа во амсм мислам важи и за низ мк ама за таа глефам бараат и зелен картон што во моменѕов го немам а не ни планирам да вадам,ми треба стрикно за низ мк..се работи за давање полномошно на родител и тоа за утре ми треба.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.747
тоа незнам...би требало ако е исто презимето да немаш проблеми...
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
3.651
За странство таа во амсм мислам важи и за низ мк ама за таа глефам бараат и зелен картон што во моменѕов го немам а не ни планирам да вадам,ми треба стрикно за низ мк..се работи за давање полномошно на родител и тоа за утре ми треба.
Оди на нотар ќе ти гу напише само лични карти си земите и сообраќајната, 150 денара е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom