Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Член од
12 мај 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Имам голф 5, и кога ќе ги уклучам бришачите на 1 ниво(на секои 10 скунди) сами да се уклучиваат не работи, а доколку ги уклучам за нон стоп да бришат работат. Што може да е проблемот?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
Dali nekoj e patuval Novo Selo (Strumica) - Petric so vinetka ili bez vinetka?
Do petric mozes bez vinetka, petric ti e krajno za vinetka. Posle petric vozis na rizik taka da moras da zemes vinetka posto ima policia stalno i cim te setat so mk tabli odma zastanvat edino radi vinetka. 7evra e.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Ako ti se rasprava so bugarskite policajci za 5 evra vikend vinetka, pa da ti zemat 10 evra mito togas ne vadi . Inace po pravilo treba ako e 25km


Sent from my OnePlus 7T
Granica novo selo do petrich e 21.5 km spored google maps. E sega problemo e sto treba da odam do tama da zavrsam 1 rabota za 1 cas i da se vratam, pa toa mi bese prasanjeto dali treba da se zeme vinetka od nekoja benzinska.
Do petric mozes bez vinetka, petric ti e krajno za vinetka. Posle petric vozis na rizik taka da moras da zemes vinetka posto ima policia stalno i cim te setat so mk tabli odma zastanvat edino radi vinetka. 7evra e.
Novo selo - petrich ne izleguvam nadvor od petrich zatoa mi e i prasanjeto dal ie potrebno ili ne.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Имам голф 5, и кога ќе ги уклучам бришачите на 1 ниво(на секои 10 скунди) сами да се уклучиваат не работи, а доколку ги уклучам за нон стоп да бришат работат. Што може да е проблемот?
Контактите во самиот мотор од бришачите се изгорени или пак самото реле за нив е изгорено, ако има реле воопшто.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Шиник, после Евн Ѓорче, после мостот, врши само дијагностика и електрични поправки, без механичарски? Оти ми ја стави колата на дијагностика ама ме упати на механичар за да ми исчисти (со спреј) некоја клапна каде што влегува воздухот.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Шиник, после Евн Ѓорче, после мостот, врши само дијагностика и електрични поправки, без механичарски? Оти ми ја стави колата на дијагностика ама ме упати на механичар за да ми исчисти (со спреј) некоја клапна каде што влегува воздухот.
Не те ја прегледал Шиник туку Данчо,тој со репот колата.Механичарски работи не работеле никогаш,беа екипа 7-8 души до пред 3-4 години и тогаш беа по сериозни.Сега ништо,само чипови,ремапирање такви работи работат и по некоја ситна дијагностика.Паднати се скроз
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Не те ја прегледал Шиник туку Данчо,тој со репот колата.Механичарски работи не работеле никогаш,беа екипа 7-8 души до пред 3-4 години и тогаш беа по сериозни.Сега ништо,само чипови,ремапирање такви работи работат и по некоја ситна дијагностика.Паднати се скроз
Да, тој. Беше коректен, ми посочи што е најефтин проблем според грешката air intake system too low, што би го решил, да се исчисти клапната за воздух со што најверојатно ќе го решам и она што од вторпат ми палеше на плус 32-33 степени летоска, од кога почна да ми се јавува сијаличката. За ваква работа верувам и кај Дац ќе ми завршат работа за тој делот throttle body.
Ок, фала
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Да, тој. Беше коректен, ми посочи што е најефтин проблем според грешката air intake system too low, што би го решил, да се исчисти клапната за воздух со што најверојатно ќе го решам и она што од вторпат ми палеше на плус 32-33 степени летоска, од кога почна да ми се јавува сијаличката. За ваква работа верувам и кај Дац ќе ми завршат работа за тој делот throttle body.
Ок, фала
Ако тој Дац е оној за Цитроен/Пежо,јас нему ни да ми ја пере колата не би му дозволил.Неук,скап,дрзок и безобразен.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Ако тој Дац е оној за Цитроен/Пежо,јас нему ни да ми ја пере колата не би му дозволил.Неук,скап,дрзок и безобразен.
Тие до Лукоил кај новите згради на ф-ка Карпош. Имаше двајца млади мајстори. Не знам како работат, ме препратија во овој сервисот Шиник за дијагностика. Ако се такви, ќе ги избегнувам.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Ако тој Дац е оној за Цитроен/Пежо,јас нему ни да ми ја пере колата не би му дозволил.Неук,скап,дрзок и безобразен.
Тие до Лукоил кај новите згради на ф-ка Карпош. Имаше двајца млади мајстори. Не знам како работат, ме препратија во овој сервисот Шиник за дијагностика. Ако се такви, ќе ги избегнувам.
За истиот зборите. Јас би рекол дека се доста скапи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom