Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
200 000 km има таа кола колку јас што имам 5 години.


Инаку не вреди 3000 во никој случај. За малку плус имаш солидни коли една класа погоре од слична година на производство, не се споредуваат со тоа поло-трактор фергусон.
Не е за лично за мене, а за 3000-3300 евра буџет што може да бараат, да е хeџбек?
 
Член од
22 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da Prasham na ford fiesta menjachot ne vleva vo brzina ponekogash vleva kako da nema problem nekogash ne saka da vleze treba da se stepash so menjachot sto moze da e problemot pomosh
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Zdravo sakam da Prasham na ford fiesta menjachot ne vleva vo brzina ponekogash vleva kako da nema problem nekogash ne saka da vleze treba da se stepash so menjachot sto moze da e problemot pomosh
Треба да се види мајсторот , но едно ми падна на ум е ,шалтер механизмот е поместен или искривена виљушка или оштрафен и многу други начини треба да се види , види на ЈуТуб има многу слични проблеми.

И друга работа куплунгот не си притиснал докрај или под куплунгот со подметал дебели стази гуми е тоа повлечи наназад подалеку од сите педали или куплунгот да се штелува како што треба


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Не е за лично за мене, а за 3000-3300 евра буџет што може да бараат, да е хeџбек?
Има Пежо 307 одлични за тие пари, Рено меган одлични (бензинци)...пријател купи Фиат Bravo пред некој месец 2008 година за 3800 со еден куп опрема. Колата буквално нема мана. Грев е да ја ставам во иста реченица со Поло.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Не е за лично за мене, а за 3000-3300 евра буџет што може да бараат, да е хeџбек?
Опел корса ц 1.3цдти или 1.7цдти или астра х 1.7цдти ти се одлични возила и далеку подобри од поло и голф 5. Споредбата голф 5 со астра х е минимална. Ентериерот кај астрите е далеку поквалитететна за разлика од голф 5. Имаш и шкода фабиа 1.9 тди 101кс за таја сума на пари и се доста подобри од полото. Имав шанса да возам шкода и сум задоволен од вожњата и ентериерот.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Молам за совет од повеќе искусните членови на форумов........Вака:Се двоумев измеѓу Голф 5 и Сеат Леон двеве возила 1.9 Тди,баш и овде пишав пред некое време,се одлучив и зедов Голф 5,баш за Голф 5 имав повеќе избор,како 1.4 1.6 Фси 2.0 Тди ама наводно 1.9 Тди биле најпогодени мотори колку е точно незнам не се разбирам многу во автомобиливе,молам за совети и искуства.......И да ми кажи некој од поискусниве членови на форумов,планирам сервис да правам масло филтри каиш водна пумпа антифриз комплетно ,па какво масло да ставам,за дизелот било важно да е квалитетно маслото,каква марка да се деловите,мајсториве кажуваат дека имало италијански делови (Поефтини биле тие) и Германски-Мислам дека фирмата се викаше КОнтитек,ако добро разбрав.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
На бмв е60 колку би чинело да се смени централната конзола за климата што е?
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Кога вртам во десно се слуша некаков звук на гребење.Колку побавно вртам,толку појасно се слуша,исто и во рикверц при паркирање кога е воланот на десно па се слуша.Се појави пред две недели ама последните ден-два ептен е.Ваљда нешто до воланот ќе да е,споната ли е.Некој да знае или имал сличен проблем?Се работе за Пежо 306 бензинец 1.6
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Колата никогаш не ми пали од прва , втор пат кога ќе пробам пали без проблем .. се работи за VW Polo 1.4 бензин 2010. Што може да е ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Кога вртам во десно се слуша некаков звук на гребење.Колку побавно вртам,толку појасно се слуша,исто и во рикверц при паркирање кога е воланот на десно па се слуша.Се појави пред две недели ама последните ден-два ептен е.Ваљда нешто до воланот ќе да е,споната ли е.Некој да знае или имал сличен проблем?Се работе за Пежо 306 бензинец 1.6
прво провери возуелно ...можеби е откачена некоја пластика, црево...

после тоа провери без движење , мотај го воланот лево-десно...дали ќе греби. ако и тогаш греби нешто е со воланската летва/компресорот во прашање

Колата никогаш не ми пали од прва , втор пат кога ќе пробам пали без проблем .. се работи за VW Polo 1.4 бензин 2010. Што може да е ?

дали си ги сменил свеќиците последниве 20-30 000 км? ако не се свеќиците, проблемот треба да се бара во некој едносмерен вентил кој треба да пропушта гориво во едната насока, а во другата не. можеби горивото се враќа поради тоа во резервоарот, па треба време пумпата да го испумпа до моторот
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кога вртам во десно се слуша некаков звук на гребење.Колку побавно вртам,толку појасно се слуша,исто и во рикверц при паркирање кога е воланот на десно па се слуша.Се појави пред две недели ама последните ден-два ептен е.Ваљда нешто до воланот ќе да е,споната ли е.Некој да знае или имал сличен проблем?Се работе за Пежо 306 бензинец 1.6
Кога последен пат си проверил нивото на ATF масло ?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Види визуелно ...некој нека го врти воланот.....а еден да гледа кај десното тркало
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Dali nekoj moze da mi pomogne mi treba sprej za cistenje na MAF Senozorot kaj moze da kupam i kako se vika ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom