Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
bratu da si vidis nekoja fiesta mislam deka e dobra za 9 600 evra so 80ks i 1.4 kubici dobra masina.pozz
 
Член од
15 март 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Хонда земи си и не му ја мисли. Jazz-от е една од најдобрите коли во класата, ама кај нас не е толку пордавана заради цената. Не дека е толку скапа, туку дека не се нуди празна и со мотор од 1000цц, за 10 000 евра ;) Иако оваа година излегува нов модел на Jazz, овој сеуште мислам дека е атрактивен(колку-толку) а за квалитетот е во врвот дефинитивно...
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
Земам нова кола :vozbud:

Hyundai i30 или Opel Astra? (изведбите со 5 врати,овие две се многу слични,не знам за која да се одлучам)

Мислења?
 
Член од
15 март 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Земам нова кола :vozbud:

Hyundai i30 или Opel Astra? (изведбите со 5 врати,овие две се многу слични,не знам за која да се одлучам)

Мислења?
Каков мотор, цена, опрема?
И ти препорачувам да ги возиш двете па сам да си видиш која повеќе ќе ти лежи.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Земав. Астра.

Немој сеа да мислиш дека ќе ти препорачам астра само затоа што јас сега ќе возам. Ќе ти кажам зашто да не земеш и30. Тој го има истиот мотор со гетзот, само нешто појак. Тоа значи дека ќе има поголема потрошувачка од таа 12 гратска што ја имаше гетзот. Страшно ќе троши. Сериозно. Сите се жалат и од киа сид и од и30 дека страшно троши.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Одличен избор со здравје да си ја возиш.
Не би земал и30 последна кола на светот да е. Цената 13.600 евра е превисока за возило од гамата на Хјундаи. Сепак сериската опремата која ја има Хјундаито е одлична од сензори за дожд, до клима уред, греачи во седиштата и мислам дека тоа ке биде пресудно да се излажат обичните купувачи.
За тие пари имадоста солиден избор на возила, како Астра, Фокус, Леон, Октавиа... (да не ги споменувам помалите градски возила)
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
хмммм...дилемата ми е за три коли
Опел Астра
Хјундаи и30
Киа Сид

и30 некако ми излезе од “трката“,па се мислам меѓу Астра и Сид (за подетални информации околу цена и пакет ке постирам деновиве)

иначе утре идам онака по салони да видам што и како е,па здравје ке падне одлука нареднава недела :vozbud:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ако зимаш астра немој 1.4 моторот е слаб за таа кола, ако мислиш 1.6 или нешто друго ок.
Ондак земи cee`d со 110 коња се топ...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Сид е бољи од астрата. Ама страшно троши. Верувај. Башка има и убава опрема. Астрата е убава меѓутоа секој втор чоек у градот ја има. После сеат леон ми е најгрда кола од сите. Ама јас не одлучувам...
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Koj ti kaza deka ceedot strasno trosel, ako imas vozeno kazi, ne samo muabeti.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Сидот троши околу 8-9 литра, а астрата немојте да мислите дека троши помалку ако има послаб мотор...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Корејска работа...ефтина набавна цена со многу опрема...изработка просечна, катастрофални фабрички вградени гуми...
И потоа:
За година - две ќе се тресе цела внатрешност, ќе почне со глупи електронски дефекти, па заебанции со навистина скапи делови...
Фирма што прави 10-15 години коли не се споредува со фирма која зад себе има столетна традиција...
Изгледот понекогаш лаже!
Башка, цената вртоглаво им паѓа на Корејците(ако мислите да ја препродавате за 5-6 години)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom