Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Дали може некој да ми каже каде може да најдам обични пластични држачи за регистерски таблици? Пребарував по Интернет ама не успеав да најдам било што конкретно.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Zdravo se raboti za ovoj problem,koga sum vo mesto so kolata i sea trgnuvam vo rikverc pod kumplug samo i se osekja struganje ( kako 2 stiropori da strugas ) koga go vrtam volanot levo/desno,isto se desava i na udolnicka koga vrtam levo/desno se slusa istiot zvuk.. do so moze da bide? bozem menivme lageri pa posle stabilizatori ama izgleda ne bilo do toa... se raboti za golf
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Дали може некој да ми каже каде може да најдам обични пластични држачи за регистерски таблици? Пребарував по Интернет ама не успеав да најдам било што конкретно.
Најсигурно во отпад за стари возила ако имаш во близина.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Му се случило вакво нешто некому? бензинец. Кога е на поладно, колата веднаш пали (сабајлечки или гаражирана или во зима). На ова сонце, околу 4 саат, долго време верглам и едвај пали. Некогаш прекинувам верглање па верглам уште еднаш за да запали. Чудно што откако ќе запали, дури и ако веднаш ја изгаснам и повторно заверглам, одма ќе запали. Ова не се случува кога моторот е загреан од возење туку само кога колата е на вака повисока надворешна температура барем половина ден.
И ако некој знае, од што би било, дали и колку е сериозно ова во пари и поправки? Или да не го чепкам :)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.954
Му се случило вакво нешто некому? бензинец. Кога е на поладно, колата веднаш пали (сабајлечки или гаражирана или во зима). На ова сонце, околу 4 саат, долго време верглам и едвај пали. Некогаш прекинувам верглање па верглам уште еднаш за да запали. Чудно што откако ќе запали, дури и ако веднаш ја изгаснам и повторно заверглам, одма ќе запали. Ова не се случува кога моторот е загреан од возење туку само кога колата е на вака повисока надворешна температура барем половина ден.
И ако некој знае, од што би било, дали и колку е сериозно ова во пари и поправки? Или да не го чепкам :)
Kako prvo proveri dali ti se vrakja gorivoto vo rezervarot. Na samata pumpa imas nepovraten ventil i toj znae da nedrzi. Ako e to togas ke mu stavis nadvoresen nepovraten i to bi bilo to. Zatoa ti pali odma koga veke ednas ke zapali. Nema vreme da se vrati nazad dodeka vo drugiot slucaj toa verglanjeto ti e dodeka pumpata ne nabie pritisok. Se proveruva so najobicen barometar od 200 denari. Imas na youtube milion videa za ova.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Дечки ајде помош. Камче мавна во шофершајбната. Има мала пукнатинс, ако не реагирам на време сигурно ќе се прошири. Дајте предлог мајстор кој може да ја поправи?
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
53
Поени од реакции
79
Луѓе кажете ми некој реален и поштен дилер на автомобили? Пратете ми линк од профил или сајт.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Луѓе кажете ми некој реален и поштен дилер на автомобили? Пратете ми линк од профил или сајт.
Ретко поштен.
Врстена киломентража или лошо удрена па поправена.
Најлошо е и двете.
Подобро би ти било со механичар и лимар да бираш кола.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Kia Ceed на реклама5 има 3 огласи од 2009/2010 со 1,4 бензин со мала километража со цена од околу 2600Е (која сигурно при купување би се намалила).

Дали некој од вас има искуство со ваква кола?

Реални им се цените?

Малце ми е збунувачки зошто хјундаи и30 од иста година е со речиси двојна цена.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Kia Ceed на реклама5 има 3 огласи од 2009/2010 со 1,4 бензин со мала километража со цена од околу 2600Е (која сигурно при купување би се намалила).

Дали некој од вас има искуство со ваква кола?

Реални им се цените?

Малце ми е збунувачки зошто хјундаи и30 од иста година е со речиси двојна цена.
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3281207
2010 година за 2700 евра.
Вака наслики изгледат добри али мораш да ги повозиш да ги пробаш дали тропа на дупки,волан,кочници,дали влечи,дали работат сите дугмина,клима,дали има мака при палење кога е ладна и кога е топла...Ќе видиш дали бојата менува случајно да не била удрена.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некоја превара е тоа ... сите не креваат со денови месец
Еден се јави па добра е да па ппќосле продадена ... нешто е превара

Не им е реална цена на киите посебно не со толку км
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
освен ако некој намерно не ги поставува овие осласи да руши на некој цена, друга логика немам.

симптоматично е како наеднаш 3те се продаваат по распон од 2 дена а други нема.

трите со иста година, ист мотор и речиси идентична опрема (ова не било чудно доколку се работи за најосновниот/најевтиниот модел).

но како влегле внатре да ги сликаат не знам. сликата од ентериерите се соовпаѓа (преку шофершајбна) со околината во која се паркирани.
со ова отпаѓа можноста некој да ги сликал колите на паркинг, а да корисни слики од ентериерот од интернет.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Ја мислам некој се зафркава. Нема шанси 2700евра. Реално околу 5000евра вредат ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Превара на некој изгледа му е досадно и сака да му се јавуваат. На едниот оглас има слика од ентериерот која е украдена од интернет.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки,да ве прашам дали некој продава бандажи 17' за алфа ромео 159 и ако има ќе може слика да ми прати? Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom