Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 септември 2018
Мислења
30
Поени од реакции
8
За 4.000€ имаш опција гољф 5 од 2004/5та година со "реални" 220.000км поминато и накљукано адетиви за предпродажба

Тоа не значи дека фиат е најдобра опција ама види си ти самиот колку буџет можеш да одделеш и за одржување затоа што не е само да ја купеш колата има нешто повеќе у тоа а поентата у ова е џабе ќе земеш и ауди кога не ќе можеш еден сервис да му направиш како треба.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Мислење за Honda Civic (2006-2011) 2.2 CDTI?
И јас сум за Хонда па се распашувам по луѓе, покрај читање мислења на интернет.

Ако не се лажам дизелот има проблем со кумплугот.

За 1.8 имам слушнат многу пофални зборови и ми е во тесен круг.

Кога би го зел би го водел на бензин, ни плин ни ништо :)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
имам проблем со corsa c 2005 година
кога притискам на туражата нема ефект со притисната туража 5-6 секунди почнува да завзема шо можии да биди дали некој можи да ми помигни ?
одпосле развива брзината
тие 5-6 секунди нема никаков звук или слично скрос притискам без ефект
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.358
Поени од реакции
38.333
имам проблем со corsa c 2005 година
кога притискам на туражата нема ефект со притисната туража 5-6 секунди почнува да завзема шо можии да биди дали некој можи да ми помигни ?
одпосле развива брзината
тие 5-6 секунди нема никаков звук или слично скрос притискам без ефект
бензин или дизел е колата?
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Не е ефтино, 100-150 евра сигурно. Сепак иди на механичар да ја ѕирне ќе ти каже убаво што е како е.
фала ај да видам и то... на многу места кај со бев сите ланцето ланчето го сменав па исто проблемо ми остана
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
имам проблем со corsa c 2005 година
кога притискам на туражата нема ефект со притисната туража 5-6 секунди почнува да завзема шо можии да биди дали некој можи да ми помигни ?
одпосле развива брзината
тие 5-6 секунди нема никаков звук или слично скрос притискам без ефект
Ако касни и во место гаста тогаш маф сензор за проток на воздух
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Ламелата е отидена или прикрај ако возилото ти крева обрати, а многу слабо забрзува...
МАФ сензорот ќе да е...
Половен е 50€ ама дали ќе се погоди, нов ти е околу 7 илјадарки...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.229
Поени од реакции
7.038
Decki mislenja i iskustva za Nissan Qashqai 2007/08 godina?
Ако ти се допаѓаат рено возила и мотори бујрум, не е баш јапонска работа тоа. Плус рено многу штедење му удри на Нисан по што се гледа од самиот дизајн, па сеа колку би функционирале електрониката и ситниците на автомобилот е дискутабилно, за моторот би се потрудиле од рено да нема многу кварови, ама колата не е само од мотор направена.
Со еден збор малку поскапа Дачија е тоа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.813
Поени од реакции
8.646
Ајде некој да ми објасни за сеат ибица 1.4 86кс 2007 бензин, како се покажани? Се мислам да земам таква од прв газда со 160 000км..

И колку пари се дисковите за истата кола?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ајде некој да ми објасни за сеат ибица 1.4 86кс 2007 бензин, како се покажани? Се мислам да земам таква од прв газда со 160 000км..

И колку пари се дисковите за истата кола?
Солидни.
Мотор - бомбона, ефтин сервис, евтини делови, фаќав се делови и од други авта од германци, углавном голф 4. Не троши много, и не се слуша док работи.
Малце има круту вожњу и интериер ву е евтино направен сас евтини пластике и се много осеќа и приметуе кд е старо.
Обавезно си стави плин и нема да имаш гајле, сас квалитетан сервис, добро уље, на плин јоште 100 000 ќе пројдеш како ништо, за по град е одлино. Мене кроз руке ми пројдева 3-4 на купи-продај и ниедна не е имала маану сас мотор и слично, нити људи што ги земава ми се пожалиле и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom