Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Dali će imaš prostor za niv? Kaj mene nemase prostor....pa sega imam problem so vlaga
Од другарче пробав h4 и си работеше и влезе. Ама таа заштитната гума којзнае дали до крај влезе... Но само пробав на 5 минути како ќе свети, а не сум возел со нив.
Некоја алтернатива? Битно ми е солидно осветлување, не фраер да се правам или некој да оќорам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.734
Од другарче пробав h4 и си работеше и влезе. Ама таа заштитната гума којзнае дали до крај влезе... Но само пробав на 5 минути како ќе свети, а не сум возел со нив.
Некоја алтернатива? Битно ми е солидно осветлување, не фраер да се правам или некој да оќорам.
Za zaštitnata guma i mi beše muabetot. Kaj mene sve si pasuva( H1 za dolgi svetla).... no nema prostor za gumata pa vleguva vlaga na farovite.

Podobra varijanta ti e xenon. Kaj mene srednite se xenon a dolgite Led..i ksenonot se kade kade podobri.
No kaj bixenonot...obično dolgoto svetlo ne e dobro. Imam i Citroen so bixenon.... i dolgoto voopšto ne go koristam . Bezvredno e
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Да ве прашам дали овие H4 ќе одговараат на Тико и дали ќе има некои проблеми?
https://s.click.aliexpress.com/e/clraQtLi
Ke ti e pareat farovite posto kapackata ne se zatvora a i bas na tie led netreba otvorot nazad da e zatvoren oti pregorvat. Gi imas istite i kajnas 900denari se kratko i dolgo 2 sijalici h4.
Podobra varijanta ti e hid xenon 2800 denari 8000kelvini 55w.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки кај да барам половен преден браник за Ford Fusion 2003та година, дали знаете некој што растура?По овие макдел, каросеријамк, крис и том или немаат или после Божиќ. Ако знаете некој што растура или има препорачајте или пишете ми број. Фала а :ROFLMAO:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој упатен да каже колку отприлика би фатило давачки(царина и се друго што има) за Опел Астра 2010-11 год? Или пак ако има негде онлајн да се пресмета може да пушти линкче да не замарам :) Благодарам.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Оди на терминал во шпедиција,никој неможе тоа да ти каже...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Некој упатен да каже колку отприлика би фатило давачки(царина и се друго што има) за Опел Астра 2010-11 год? Или пак ако има негде онлајн да се пресмета може да пушти линкче да не замарам :) Благодарам.
@valvoline mi dade eden link
https://www.wirkaufendeinauto.de/?MID=DE_RDD_1_0_0_0_0_0
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Член од
4 септември 2018
Мислења
30
Поени од реакции
8
Некој мислења/искуства за Alfa 159 ama 2.0 multijet 125kw 2010година гледам измени редизајн од 1.9 110kw па дали е исто така докажан
Инаку гледам на оглас една се продава за 6к, а веќе подолго време барам ама ништо не ми фаќа овде на око што се нуди во однос на странските огласи
И бонус прашање има ли некој да препорача автоплац со добро реноме и дали има некој зимано од автоплац и како поминал со купеното ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
Imam citano komentari 65-70% gi falat..a ova ti sto velis sigurno ne e problem da se popravi/zameni barem i da go pravis sigurno ke te tera nad 50.000km ?
*nemora da me persiras so "vie" ;d

Никој не ти ремонтира цел мотор за едни карики околу клиповите. Дури во Германија тие не ги попрааваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom