Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Фала ви на одговорите, а дали со тие пари може да увезам кола, и ако да од која земја?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Фала ви на одговорите, а дали со тие пари може да увезам кола, и ако да од која земја?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Брат...јас за 3500 зедов многу очувана Алфа Ромео 147, и тоа регистрирана, со фул опрема и кожа

Ако ти се Голфовите досадни...пиши....има решение
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Брат...јас за 3500 зедов многу очувана Алфа Ромео 147, и тоа регистрирана, со фул опрема и кожа

Ако ти се Голфовите досадни...пиши....има решение
Не сум јас некој кар фанатик, па да сакам/нејќам некоја кола. Мене ми треба некоја кола што би се возел по МК и соседните земји, и би била со 4/5 врати. Сега да не е колата 15-16 год.
Може мн. барам за буџетот што го имам, но сепак тие пари не се воопшто малку, барем за мене.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година[DOUBLEPOST=1534456090][/DOUBLEPOST]Ovaa e mnogu dobra...deckoto garantira deka ne e ni farbana ni polirana...što lesno se otkriva

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2909964
 
Последно уредено:

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година
Баш така. А за тие пари гољф едно 4 - 5 години постар и со едно дупло повеќе километража навозена.

Тоа дека голфовите најмалку се расипувале може само да тврди тотален лаик или некој сосила удрен што се прај. Чепкам компјутерска дијагностика и сум бил во допир со многу коли. Убедливо НАЈСЛАБО ОДРЖУВАНИ коли во МК се Фолксвагените а не дека помалку се расипувале. Не знам или можда стипси ги возат или пак одат со мислата абе не менувам нека тропа нека чука германско е нема гајле.

Кола ко секоја друга, се расипува исто ко и сите други, си треба навремено одржавање, ако не ја одржуваш тешко на тој што ќе ја купи од тебе.

Исто муабетот дека делови не можеле да се најдат за други коли е гола вода. Во секоја поголема продваница за авто делови се може да се најде, ако нема на лагер за ден два го имаш. Не сме 1994 година па бродот да чекаме во Солун да стигне.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Не се разбирам ногу ногу у коли, па ќе може ли да ми предложите неколку типа на автомобили до кај 3.5к, чисто да знам што коли да барам.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ti drugar najdobro da si kupis opel astra H 1.6 benzinec socuvan so 150k-160k vgradi mu plinski ured i nema da imas gajle vo narednite 7-8 godini ako redovno si ja servisiras...ostaj ovie sto ti zborat TDI CDTI, tie vozila ti se sve nad 250k/ 300k izvozeni i ne ocekuvaj mnogu dolgo da te sluzat oti ke si go posetuvas majstorot ednas na sekoi tri meseci...
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година[DOUBLEPOST=1534456090][/DOUBLEPOST]Ovaa e mnogu dobra...deckoto garantira deka ne e ni farbana ni polirana...što lesno se otkriva

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2909964
Пред купување, носи ја на комп. дијаг. Другар со Бмв, 2006 ја купи со 220к од Германија, кога ја стави на комп овде, имаше 563к километри, така да не ги враќаат само овде, знаете...
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Пред купување, носи ја на комп. дијаг. Другар со Бмв, 2006 ја купи со 220к од Германија, кога ја стави на комп овде, имаше 563к километри, така да не ги враќаат само овде, знаете...
Pa ako ne vrakjaat vo Germanija neznam kaj ke vrakjaat. Toj so BMW-to vo eden den vozel po 1000km...zasto toj rabotnoto mesto ne mu e 5-10km daleku od doma...tuku po 40-50km...plus ako patuva a gledame kakvi vozila vozat sve od 3.0 nagore limuzini/karavan taka da treba jasno da ni e....[DOUBLEPOST=1534518316][/DOUBLEPOST]
Pa ako ne vrakjaat vo Germanija neznam kaj ke vrakjaat. Toj so BMW-to vo eden den vozel po 1000km...zasto toj rabotnoto mesto ne mu e 5-10km daleku od doma...tuku po 40-50km...plus ako patuva podaleku italija,francija a gledame kakvi vozila vozat sve od 3.0 nagore limuzini/karavan taka da treba jasno da ni e....
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
со цд тие радиото или само со усб? ако ти е со усб ќе ти сликам како се поврзани. Многу е лесно,4 жици се за струјата,само 2 жици се плус минус и нанив има осигурачи. другите 2 жици се за дали да работи радиото на контакт и другата е кога ќе го извадиш клучот радиото да можи да работи кога ќе го пуштиш. останатите жици,бела и бело црна,сива и сиво црна,кефава и кафеава црна,зелена и зелено црна се за звучниците.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
ќе ти треба најверојатно адаптер конектор Sony - ISO
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
Ако си во скопје оди во Dog Secyriti


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Неколку дена акумулаторот е празен не пали колата. Го наполнив и денеска ја палам, пали oд прва и се пушта задниот брисач сам ( а од ракетката е исклучен ) . Отварам гепек се гаси брисачот сам. Затварам гепек пак се пушта сам брисачот. Некој слично искуство да не имал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom