Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Сакам да прашам еве и кај Zelenko го читам истото,
Зошто ги продаваат колите со штотуку монтиран плински систем кој кошта минимум 500€? Друго е да ја извозиш неколку години, да го исползуваш системот па да ја продадеш.Во огласите многу често читам ваква работа и ми се раѓа сумља Дали се исправни тие возила, бидејќи најчесто со монтирање на плин излегуваат на виделина скриените проблеми на колата, најчесто со струја ламбда сонда и сл.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Сакам да прашам еве и кај Zelenko го читам истото,
Зошто ги продаваат колите со штотуку монтиран плински систем кој кошта минимум 500€? Друго е да ја извозиш неколку години, да го исползуваш системот па да ја продадеш.Во огласите многу често читам ваква работа и ми се раѓа сумља Дали се исправни тие возила, бидејќи најчесто со монтирање на плин излегуваат на виделина скриените проблеми на колата, најчесто со струја ламбда сонда и сл.
Mozebi se taxi vozeni izvesen period.
Nemora taxi da ja vozis so zolta boja I so reklama, tuku inkognito.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
16
Алфа Ромео 159 1.9 јтдм со 150кс ефтинки 2007 некој да кажи дали се поправаат оти слушам дека некако Алфиве биле возила шо не се поправале. Исто како стојат со електроника, шасија, делој дали има скапи или не.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Алфа Ромео 159 1.9 јтдм со 150кс некој да кажи дали се поправаат оти слушам дека некако Алфиве биле возила шо не се поправале. Исто како стојат со електроника, шасија, делој дали има скапи или не.
Se se poprava.
Delovi ima, prednicata e skapa I posofisticirana od drugite koli, ne sum sretnal nekoj da se zali za elektronika.
Sasijata e koska, imam Fiat 21 godini ststar nema ni mm korozija ni gore ni dole.
Odrzuvanjeto ne e isto kako za Matiz, da ne se lazeme.
Maslo samo Selenia i kvalitetni filtri, na Hengst ili Man.
Se e prasanje na licen vkus, I pred se ako zarabotuvas solidno.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.594
Поени од реакции
38.741
Алфа Ромео 159 1.9 јтдм со 150кс ефтинки 2007 некој да кажи дали се поправаат оти слушам дека некако Алфиве биле возила шо не се поправале. Исто како стојат со електроника, шасија, делој дали има скапи или не.
само алфа ромео џулија и тоа quadrofoglio ништо подоле.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сакам да прашам еве и кај Zelenko го читам истото,
Зошто ги продаваат колите со штотуку монтиран плински систем кој кошта минимум 500€? Друго е да ја извозиш неколку години, да го исползуваш системот па да ја продадеш.Во огласите многу често читам ваква работа и ми се раѓа сумља Дали се исправни тие возила, бидејќи најчесто со монтирање на плин излегуваат на виделина скриените проблеми на колата, најчесто со струја ламбда сонда и сл.
веројатно зошто ќе им се испопојават сите сијалички ќе рикне ламбда сонда, маф сензор, чек енџин ќе им појави ... не е исто посебно не кај поновиве возила со повеќе електроника
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Сакам да прашам еве и кај Zelenko го читам истото,
Зошто ги продаваат колите со штотуку монтиран плински систем кој кошта минимум 500€? Друго е да ја извозиш неколку години, да го исползуваш системот па да ја продадеш.Во огласите многу често читам ваква работа и ми се раѓа сумља Дали се исправни тие возила, бидејќи најчесто со монтирање на плин излегуваат на виделина скриените проблеми на колата, најчесто со струја ламбда сонда и сл.
Во мојов случај е слично како "баба го возела"
Наводно типот го купил за татко му, го имале неколку месеци, татко му си ставил плин, ама им улетало поново и подобро возило па затоа се продава....
Како и да е, јас сум презадоволен. Ја однесов на сервис, ја ѕирнаа, викаат топ состојба е. За 2200 евреја немаше што шодобро да се земе, или некоја канта продувана од странство или некое мало возило. Ова улета па ќе видиме како ќе се покаже.
Има некој ситници кон треба да се дотераат, не работи централното, рикверц светлото свети цело време...
П. С


 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Во мојов случај е слично како "баба го возела"
Наводно типот го купил за татко му, го имале неколку месеци, татко му си ставил плин, ама им улетало поново и подобро возило па затоа се продава....
Како и да е, јас сум презадоволен. Ја однесов на сервис, ја ѕирнаа, викаат топ состојба е. За 2200 евреја немаше што шодобро да се земе, или некоја канта продувана од странство или некое мало возило. Ова улета па ќе видиме како ќе се покаже.
Има некој ситници кон треба да се дотераат, не работи централното, рикверц светлото свети цело време...
П. С


Ти одговара и со аватарот, па и бојата. Се е зелено.
Со здравје да го возиш.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
добар мајстор за тојота во скопјево?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
26
Здраво, да прашам во што може да биде проблемот, кога свртам полн десен на волан, осеќам ми дува ладно некаде околу просторот од мењач и колку исто кога фаќам кривини на раскрсница и има угорнина тогаш кога свртам и додам ма гаста исто дува колку поголема е брзината толку повеќе дува фала однапред
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
1
Mercedes ML270 cdi како да видам кој еуро стандард се сали се сите 3ки или има и 4ки поточно 2004година
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Mercedes ML270 cdi како да видам кој еуро стандард се сали се сите 3ки или има и 4ки поточно 2004година
Од 2001 до 2004 се со еуро 3 ,а од 2005 до 2007/8 се со еуро 4 мислам не сум сигурен ама така му доаѓа и тоа важи сите коли и не само Мерџо


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
1
Од 2001 до 2004 се со еуро 3 ,а од 2005 до 2007/8 се со еуро 4 мислам не сум сигурен ама така му доаѓа и тоа важи сите коли и не само Мерџо


Sent from my iPad using Tapatalk
значи мерцедесот е еуро 3 на сигурно? неможи да се царини?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
значи мерцедесот е еуро 3 на сигурно? неможи да се царини?
Не знам точно дали ќе може да се царини ,мислам дека истече рокот за еуро 3 царинење


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom