Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Дечки мислење за Opel Astra H 1.7cdti (101hp). Од она што се консултирам со пријатели сите ми кажаа дека е ок моторот. На што да обратам внимание најмногу? Негативни и позитивни страни?
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Zdravo na site.Dali nekoj mozi da mi kazi so avtomobili se ford focus 1,8 TDDI 2000g,cinat-ne cinat :D ? Fala odnapred pozz
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Дечки.Сакам да купам ПЕЖ0 206 HDI 1400 кубика.Производство од 2004 до 2006.Молам за ваш совет,искуство со вакви возила.Поздрав и однапред ви благодарам!
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Здраво вака сега сум многу сум заинтересиран за Фолксваген Голф 4 или 3 кабриолет 1999
ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ПРОБЛЕМИ СО МОТОРОТ ДАЛИ НЕКОЈ ИМАЛ ВАКОВ АВТОМОБИЛ ДА МИ ГО КАЖЕ НЕГОВОТО ИСКУСТВО ЗА ВАКОВ АВТОМОБИЛ АКО НЕМА ДА МИ КАЖЕТЕ ВИЕ ПОВЕЌЕ ШТО СЕ РАЗБИРАТЕ ШТО МИСЛИТЕ ФАЛА ![DOUBLEPOST=1467235695][/DOUBLEPOST]Здраво вака сега сум многу сум заинтересиран за Фолксваген Голф 4 или 3 кабриолет 1999
ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ПРОБЛЕМИ СО МОТОРОТ ДАЛИ НЕКОЈ ИМАЛ ВАКОВ АВТОМОБИЛ ДА МИ ГО КАЖЕ НЕГОВОТО ИСКУСТВО ЗА ВАКОВ АВТОМОБИЛ АКО НЕМА ДА МИ КАЖЕТЕ ВИЕ ПОВЕЌЕ ШТО СЕ РАЗБИРАТЕ ШТО МИСЛИТЕ ФАЛА !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки мислење за Opel Astra H 1.7cdti (101hp). Од она што се консултирам со пријатели сите ми кажаа дека е ок моторот. На што да обратам внимание најмногу? Негативни и позитивни страни?
Обавезно отиди на сервис за проверка + дијагностика ... јас опелите ги носам кај авто куќа гмц сервисот позади олимписки
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да одговори на моето прашање ? :place::place:
Тие кабриолетите се хорор, носат претежно бензин мотори 2.0 или 1.8
Значи секоја кола и секој мотор е своја приказна, како е одржуван и во каква состојба е зависи од претходниот газда
Кровот 400% нема да му дихтува и ќе ти влага вода
Ако веќе земаш проверка во сервис и проверка на кровот дали пропушта

Како замена не ми текнува еве 206 кабрио со тврд кров ги има ефтини, рачунај го како двосед зошто позади не се седи :)
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Тие кабриолетите се хорор, носат претежно бензин мотори 2.0 или 1.8
Значи секоја кола и секој мотор е своја приказна, како е одржуван и во каква состојба е зависи од претходниот газда
Кровот 400% нема да му дихтува и ќе ти влага вода
Ако веќе земаш проверка во сервис и проверка на кровот дали пропушта

Како замена не ми текнува еве 206 кабрио со тврд кров ги има ефтини, рачунај го како двосед зошто позади не се седи :)
Не овај е 1.9 ТДИ НЕ Е БЕНЗИН и од другар ако купувам ќе го земам што знам како е возан но сакав да прашам и ваше мислење ..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Кaде имa вaкoв Civic зa 4-5к?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Epa ete neka bide kon 6m plus da e od prvata godina koga počna so proizvodstvo.

Vo sekoj slučaj za ovaa koka vredi da se bara poveće na teren i malku da se doplati.

Nema sporedba so nieden drug hedžbeg
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Epa ete neka bide kon 6m plus da e od prvata godina koga počna so proizvodstvo.

Vo sekoj slučaj za ovaa koka vredi da se bara poveće na teren i malku da se doplati.

Nema sporedba so nieden drug hedžbeg
Испод 7000 евра оваква Хонда не најдов,а неговиот буџет е дупло помал..Овие коли ич не ми се свиѓаат оти се како вселенски брод,го немаш тој осет дека возиш кола,нема никаква линија,со еден збор жими стапов е..Е веќе Хонда Акорд,е тука веќе друга е приказната,лимузина,и тоа добра кола,ама стварно добра..
 
Член од
13 јуни 2016
Мислења
48
Поени од реакции
30
Дечки случајно да не знаете каде можам да најдам фрижидерче за во кола кое работи на 12V ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom