Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Некoј дa спoдели искуствo сo Мaздa 3, сo мoтoр 1.6 109 кoњa?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Dog Security
Јас сум презадоволен од дечките
А и обично секогаш имаат промоции особено пред почеток на лето
Тука бев денес ,напунив па ке видиме.
Фала ви на сите за помошта.
 
B

BooBojan

Гостин
Би сакал во скоро време да променам возило. Можеби ќе имам прилика да отидам Германија и да разгледам, најверојатно и да си довозам од таму.
Најзагреан сум за Пежо 407. 2005/7 година со 2.2 ХДИ мотор. Би турбо? 170КС

Секако дека ова не би бил конечен избор, но доколку има некој од вас било какво искуство, првенствено со автомобил со ваков мотор, да сподели, дали е задоволен од издржливост, перформанси, цени за одржување и слично.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.727
Некoј дa спoдели искуствo сo Мaздa 3, сo мoтoр 1.6 109 кoњa?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
ЕГР вентилот само страда и тоа не ретко. Другото е супер, од вожња, комоција....само да не е многу возена
Здраво на сите.

Би ве замолил за мала помош, односно информација.

Моментално возам алфа 147мица 1.6 бензинец на која и ставив плински уред. Иако малку изгуби на моќ, поприлично сум задоволен со вожњата и потрошувачката.

Е сега... Уредот е поставен на местото на резервното тркало, па моментално тоа ми стои во гепек. Би сакал даго заменам со сет за репарација за гуми/тркала поради простор и секако тежина.

Каде би можел да најдам кај нас или да си нарачам такви сетови што се ваљда комплет со компресорче, и по која цена?
И половни се во ред, поевтини би дошле ваљда хаха.

Ако знаете или сте купувале или виделе, или совет некој би било добродојдено.

Фала ви.
Има разни сетови. Јас лично чувам во колата од сетовите слични како што крпат гуми на вулканизерите-сврдло со чивии намачкани со лепак. има и боци со пена но тие и прават дебаланс на гумата. Влези во продавница за автокозметика има таму све. Поевтините компресори се од 10-15 евра па нагоре поскапите
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Тука бев денес ,напунив па ке видиме.
Фала ви на сите за помошта.
Колку кошта проверка и полнење?[DOUBLEPOST=1464848043][/DOUBLEPOST]
Тука бев денес ,напунив па ке видиме.
Фала ви на сите за помошта.
Колку кошта проверка и полнење?
 
Член од
11 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има разни сетови. Јас лично чувам во колата од сетовите слични како што крпат гуми на вулканизерите-сврдло со чивии намачкани со лепак. има и боци со пена но тие и прават дебаланс на гумата. Влези во продавница за автокозметика има таму све. Поевтините компресори се од 10-15 евра па нагоре поскапите
Фала ti @gjoko-mkd, а каде би можел да најдам ваква прoдавница, или дами препорачаш некоја ако можеш? Фала уште еднаш
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки ми треба хитно помош, оваа ноќ колата добро помина надвор пред куќа. Инаку се работи за Алфа 164 прозорот ми е на копче за спуштање и дигање работеше се убаво ама веќе не.... проблемот е во тоа што не се спуштa а ниту пак се дига. Копчето светеше зелено а веќе не. Ова е прозорот од кај совозачот, а од кај мене супер си фукционира... ? Сакам да го направам зошто подотворен мие прозорот не сакам така да ја оставам...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.727
Otvaraj tapacirite i vidi što e problemot. Dali doagja struja do motorot, izvadi go motorot i so žici prikluči go na akomulator
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Otvaraj tapacirite i vidi što e problemot. Dali doagja struja do motorot, izvadi go motorot i so žici prikluči go na akomulator
Сега пред малку го средив проблемот... Проблемот бил во осигурачите едниот очиглено отишол јабана.[DOUBLEPOST=1464951248][/DOUBLEPOST]
Otvaraj tapacirite i vidi što e problemot. Dali doagja struja do motorot, izvadi go motorot i so žici prikluči go na akomulator
Сега пред малку го средив проблемот... Проблемот бил во осигурачите едниот очиглено отишол јабана.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.727
Čudno eden osigurač za edna vrata, inače bi trebalo najmalku 2 vrati na eden osigurač
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Мислење за колава, алфа 159 : http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2043626, некако евтина ми делува.
И како се со одржување, дали се скапи сервисите, слаби точки и такви работи, ке ве замоламммм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom