Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Однеси го на мајстор ке види. Јас го имав истиот проблем и ете така утре/другиден ке го носам и ми пукна водната пумпа, па после уше 300 работи ми отвори, некое капаче т.е. вентил пукна, блокот се искриви па мораа да го рамнат итн итн итн... Се на се 200 евра квар ме фати. И тогаш го продадов веке и купив друга.
Fala drugar,[DOUBLEPOST=1411743166][/DOUBLEPOST]decki moze nekoe mislenje za slednive , sakam da go menuvam puntoto, pa sekoj sovet e dobrodojden :)

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1777287-TOYOTA-YARIS-VERSO--04
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1786060-TOYOTA-RAV-4--00
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Каква и да е Тојота нема да згрешиш,нормално ако состојбата и е добра.Муабетите за нерасипливоста на тојотите е вистинита,не е вопшто мит
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Fala drugar,[DOUBLEPOST=1411743166][/DOUBLEPOST]decki moze nekoe mislenje za slednive , sakam da go menuvam puntoto, pa sekoj sovet e dobrodojden :)

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1777287-TOYOTA-YARIS-VERSO--04
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1786060-TOYOTA-RAV-4--00
Незнаеш за версото?
Дошол на работа камен пијан дизајнерот и му рекле денес мора да го нацрташ новото версо ... и така испаднал ултра грдиот дизајн хаххаа :)
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Имам една застава 101 за во отпад (работи моторот ок али веќе има каросериски оштетувања, плус без тркала е (украдени), па ме интересира дали да ја носам целосно во отпад или да пробам да вадам од неа (ладњак, алнасер, шовершајбна и тн? колку пари одат овие и дали може да се продадат?)
И цените во отпадите како стојат, прашав во 2 различни и ми рекоа 8 денари лим, 10 денари мотор на едното (9 во просек да ми ја земат цела), на другото место 10 денари цела.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Okolu 200-250 evra ako ja dades komplet (pod uslov da pali) e sea toa sto nema trkala ne znam, ovaa cena sto ti ja kazav e za so trkala, bidejki jas prodadov skoda ista takva stara, a od prilika vo taa klasa e so tvojata.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Имам една застава 101 за во отпад (работи моторот ок али веќе има каросериски оштетувања, плус без тркала е (украдени), па ме интересира дали да ја носам целосно во отпад или да пробам да вадам од неа (ладњак, алнасер, шовершајбна и тн? колку пари одат овие и дали може да се продадат?)
И цените во отпадите како стојат, прашав во 2 различни и ми рекоа 8 денари лим, 10 денари мотор на едното (9 во просек да ми ја земат цела), на другото место 10 денари цела.
Повеќе се исплати со све комплет на отпад одколку по делови бидејќи сега 101 во скопје колку прсти се бројат и колку време ќе начекаш да продадеш по деловите .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Okolu 200-250 evra ako ja dades komplet (pod uslov da pali) e sea toa sto nema trkala ne znam, ovaa cena sto ti ja kazav e za so trkala, bidejki jas prodadov skoda ista takva stara, a od prilika vo taa klasa e so tvojata.
Не излегувале демек колку на сообраќајна ми рекоа иначе по 9-10 денари по 1кг ги плаќаат (околу 600кг вика излегувала) така да нема ни 5000 да земам по цела математика. Во пп ни 8000 за функционални не плаќаат колку што гледам :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Не излегувале демек колку на сообраќајна ми рекоа иначе по 9-10 денари по 1кг ги плаќаат (околу 600кг вика излегувала) така да нема ни 5000 да земам по цела математика. Во пп ни 8000 за функционални не плаќаат колку што гледам :)
Ако имаш гаража,и основен алат,почни да ја растураш..Дел по дел,имаш и алуминиум кај мењачот,железо,олово..Зборот ми е дел по дел да ја носиш..Гумите и стакларијата нема да ти ги откупат..
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Ако имаш гаража,и основен алат,почни да ја растураш..Дел по дел,имаш и алуминиум кај мењачот,железо,олово..Зборот ми е дел по дел да ја носиш..Гумите и стакларијата нема да ти ги откупат..
Гумите ми ги откупија арамии ги извадоа од неа, па затоа сакам во отпад да ја носам да не ја дорастурат целата. Незнам колку би ми се иплатело ако е за 500ки плус да не почнувам воопшто да се замарам со растурање.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Гумите ми ги откупија арамии ги извадоа од неа, па затоа сакам во отпад да ја носам да не ја дорастурат целата. Незнам колку би ми се иплатело ако е за 500ки плус да не почнувам воопшто да се замарам со растурање.
Јас да сум на твое место би ја растурил и за без пари..Како занимација ќе ми дојде..Дел по дел
ќе ја размонтирам..
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Јас да сум на твое место би ја растурил и за без пари..Како занимација ќе ми дојде..Дел по дел
ќе ја размонтирам..
хехехе ама ако си слободен ;)
Дури бев помал јас од мерак и на здраво сум ја растурал и оваа и други коли колку да се дешава нешто, али сега времето ми е многу ограничено, работа обврски немам време ни самиот пред огледало да се видам, а не пак за ситно или за џабе да губам време со ова :)
Фала сепак, ќе размислам ако остане време за следен викенд и ако е потопло ќе се позанимавам малку :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
хехехе ама ако си слободен ;)
Дури бев помал јас од мерак и на здраво сум ја растурал и оваа и други коли колку да се дешава нешто, али сега времето ми е многу ограничено, работа обврски немам време ни самиот пред огледало да се видам, а не пак за ситно или за џабе да губам време со ова :)
Фала сепак, ќе размислам ако остане време за следен викенд и ако е потопло ќе се позанимавам малку :)
Однеси ја на отпад, колку дадат-дадат ... вака ем мака ем нешто и да продадеш повеќето ќе остане
не е како порано застава да се вози, со увозов се смени се ...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дечки на VW Passat B4 98 ми се заклучи една врата и никако не се отвора ни од внатре ни од надвор ни на клуч ни на копче чаре некое освен носење на сервис ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Има некој да ми посочи од каде да купам компјутер за стило 1.6 му се еба мамата :| . Однапред благодарам.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
како се вика овој дел од сликава кај нас, на македонски? изгледа тоа треба да менувам на голофов ама ми го кажаа само на енглески како се вика. и евентуално set kvacila на српски (шо и да им значи тоа) мада мислам дека тие шо се разбираат ке им биде јасно.

http://www.honestjohn.co.uk/media/4418196/151210saint_630x504.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom