Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
23 октомври 2013
Мислења
60
Поени од реакции
4
100 пати боље да возиш на плин него дизел, како прво ќе ја земеш колата за поефтини пари со помалку километри него тие извозени дизели со по 500к километри што ги има по плацевите, и со плин ќе ти искочи како да си зел дизел скоро, или може да најдеш некоја со веќе вграден плин но таквите се доста извозени. Трето нема да ти тропа како трактор додека работи, нема да се грижиш дали се поебала турбината, бош пумпата, инјекторите и остали тракатанци. Со новите модерни плински уреди потрошувачката во литри е скоро иста како на бензин
Лошо е ако колата на плин била користена како такси превоз. А тоа купувачот неможе да го знае.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Лошо е ако колата на плин била користена како такси превоз. А тоа купувачот неможе да го знае.
Попрво ќе најдеш дизел користен како такси,него бензин-плин..
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
60
Поени од реакции
4
Воланот претапациран, предниот браник префарбуван и сменет, не е од Италија увезена, не е 2004та, туку 2002ра некаде, педалите се лом за 200к километри.
Тоа само од слики. Во живо ќе излезе уште некој скриен дефект. И конкретно за оваа кола, кој ќе ја купи, нека спрема 800 евра за нови инјектори.
Алал да ти е, ако ти е точна проценкава, мене ми изгледаше ко ептен нова.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Алал да ти е, ако ти е точна проценкава, мене ми изгледаше ко ептен нова.
За возила обично не грешам. Особено не за возила кои сум ги поседувал/возел подолго време.

Бензин наспроти дизел е вечната дилема. На крај краева, знаеш што? После првите 2 месеци се навикнуваш на потрошувачката, без разлика дали е дизел или бензин.
Сум имал дизел, сум имал и бензин. Дизелот трошеше помалку, бензинот правеше поголем мерак. :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Сум во план да купам голф 4 2001-2 год. дизел е дилемата ми е дали :90, 116, 131 коњи . Ваш совет ?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Што мислите за ова поло како ви изгледа?
Ова колку е шминкано само, ќе рече човек од фабрика сеа е излезено. Ми делува ко еден од фаровите да е менет но не сум сигурен. Како и да неможеш да најдеш кола што не била чукната макар еднаш. Не е лошо вака на изглед али треба да се види, но сигурно нема 120.000 минато туку многу повеќе.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Што мислите за ова поло како ви изгледа?
Мој другар зема Пасат од истиов од Крива Паланка..Го вози без проблем..Го вози веќе две години,не му јавил никаков проблем..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Мој другар зема Пасат од истиов од Крива Паланка..Го вози без проблем..Го вози веќе две години,не му јавил никаков проблем..
Како што гледам вип ауто носат убави количиња ... дали се шминкани или не, не навлагам
имаат и во Скопје отворено
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дизел нормално од бензин бегаме.
Зборов ми е не сакам да возам форд а одржвејнето да ме коштат ко да возам ауди или бмв, со потрошната не вервам дека се многу сигурно трошит 6.5 до 7 комбинирано.
Што направи за изборот? гледам фрлаш око за Форд Мондео што и не е лош ама има и подобри имајќи предвид дека на западните земји фордови за нив е како фиќо бидејќи не држат цена долго време и кога ќе купиш за 4000 евра за две години ќе падне за 2500 евра или 1500 евра зависи и кога ќе се додаде одржување за нови делови ќе биде скап и дали вреди да се фрла пари за поправка кое самата кола ќе чинат 2500-2700 евра за разлика од Голф 4 од 2002/2004 кое чинат околу 4500 +\- и за две години ќе падне цена околу 500/600 помалку колку што си платил и кога се додаде одржување на Голф каде дотогаш деловите ќе биде поефтини за разлика од форд е тогаш ќе се размисли дали вреди да се фрла пари за поправка :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Фордот е каде каде поефтин од Голф ела ако сакаш докажи. Голф од 2 нагоре е скап за одржавање. Пежо е поефтино
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Фордот е каде каде поефтин од Голф ела ако сакаш докажи. Голф од 2 нагоре е скап за одржавање. Пежо е поефтино
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Здρаво саκам да ве пρашам κаκо можам да го затемнам гоρниот дел од пρедната шофеρшајбна? Фала
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Ако знае некој да ми предложи продавница за VW автоделови што располагаат со оргинал роба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom