Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да прашам нешто за Saab 900 дали има во македонија продавница или место каде би можеле да се набават делови?

1.png
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
znae li nekoj nesto povike,ili mozebi ima nekoj od vas jeep grand cherokee model 2000/2001 god
kako stoat so potrosna na gorivo,sto motor imaat odnosno kolku cilindri e,delovite kako odat so ceni,znam deka menjacot e automatic no dali moze da pravi problem menjacot i sve ostanato sto znaete
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Мислење за моделов: http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1259279 мани, проблеми, дали се исплати итн.
Тетин ми го има..1.4 обичен атмосферски бензин колата е добра,рече ја тестирал максимална брзина е 180 км,рече кога ја возел на автопат стотка,му трошела околу 6-6.5,битно е задоволен и од потрошња,и од брзина..Ме извози еднаш,колата не е лоша..Фул опрема е кај него,со темпомат,алумински бандажи и многу други куротресии..Единствено нешто што не ме бендиса е тоа што во средината не се врти со воланот..
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Имам едно прашање се работи за фиат фиорино 1.7 D вакумот за кочници што е на шасија кога ќе кочам се слуша како истишува. е сега најдов една е малку помала ама одговара на лежиштето дали би можело со него да функционира нормално кочницата и дали може да се поправи старата?
http://postimg.org/image/ewz0im2qh/
???????????anyone??????
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Мислење за моделов: http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1259279 мани, проблеми, дали се исплати итн.
Електриката е за никаде чиниш како да возиш руска кола јас за тие пари би земал Голф 4 ТДи и сто пати ќе го надживее и згора на тоа цената држи,цитроенов паѓа цена како слонот да паѓа без падобран :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dbt

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Тетин ми го има..1.4 обичен атмосферски бензин колата е добра,рече ја тестирал максимална брзина е 180 км,рече кога ја возел на автопат стотка,му трошела околу 6-6.5,битно е задоволен и од потрошња,и од брзина..Ме извози еднаш,колата не е лоша..Фул опрема е кај него,со темпомат,алумински бандажи и многу други куротресии..Единствено нешто што не ме бендиса е тоа што во средината не се врти со воланот..
Toa eфинтата и никој друг не го може.[DOUBLEPOST=1402692275][/DOUBLEPOST]
Ме интересира од каде во Скопје може да се нарачаат делови за BMW? МакКар веќе не нарачуваат, изгледа ќе затвараат..
Сервис Даим
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ако може совет, почна да ми гуши моторот, значи се е во ред, но ако да речеме убацам во втора или трета и ако ми оди на 3-4 иљади обртаи почнува цела кола да трокира... сменив савеќици ми реши некои од проблемите али ова ми остана така, значи се супер вози али како да нема трзај да повлече некогаш кога е угушена кога не е издувана. Се работи за бензинец стило 1.6i ? Фала на одговорот однапред и онака неможам да најдам по нет што кој кур му е -_-
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Имав сличен проблем со една кола т.е зафркаваше гушеше,тешко тргаше,во вожња некогаш ја примаше гаста некогаш не за на крај да излезе дека вакум цревцето од топлина и триење се скинало.Од растурена кола го извадив цервцето за вода на брисачите го наместив кај ваумот потоа немав никаков проблем..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ако може совет, почна да ми гуши моторот, значи се е во ред, но ако да речеме убацам во втора или трета и ако ми оди на 3-4 иљади обртаи почнува цела кола да трокира... сменив савеќици ми реши некои од проблемите али ова ми остана така, значи се супер вози али како да нема трзај да повлече некогаш кога е угушена кога не е издувана. Се работи за бензинец стило 1.6i ? Фала на одговорот однапред и онака неможам да најдам по нет што кој кур му е -_-
Ova mi mirisa na slaba benzinska pumpa, ne dava dobar pritisok i dovolna kolicina na gorivo. Eventualno filterot na benzinskata pumpa to est toa filter platnoto od kaj so vlece benzin vnatre dole u rezervoarot.Ovoj moze da go iseces i izvadis, sve ke si raboti normalno i bez nego, ima use eden filter nakaj motorot i toj e toj vazniot. Od licno iskustvo nekojpat odstranuvanje na filter platnoto vo rezervoarot moze da ja podobri mokta i poubavo da vlece voziloto, ako se raboti za postaro vozilo od 10 god kade so pumpata sekako ne vlece so polna mok i filter platnoto e pomalce zatnato od samata starost i od izvonredniot kvalitet na gorivoto kaj nas. Ako imas nekoja opcija kaj da najdes nekoja polovna benzinska za proba zemi i probaj dali ke bide podobro.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Што ќе се случи ако на запален мотор го свртам клучот во позиција за палење? Мислев дека ми изгасна колата, ама кога го завртив, се слушна грд звук на гребење, па го свртив клучот целосно назад, повторно пробав и запали без проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom