Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

L

Luki Junior

Гостин
Ова ми е премногу убаво овде , маани нешто видливи гледате ли ? http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1233124-BMW-320-D-FACELIFT-150ks--FULL-OPREMA---01
Ретровизорите са менени и префарбувани. Такви ретровизори нема на е46 фабрички.
Или са афтермаркет,
или са преправани од е36. Не се знае...
Има мануелна клима, топката на меначо е од М, а нема ни л од Лајсна за М пакет (Менена е)....
Нема подлактик, гола како пушка.

Некак и тапицеријата ми излгеда чудно, освен ако не са навлаки тава, ама нема слики од задните седишта да видам оригиналната боја на тапицеријата.

Иначе се друго изгледа дотеранко и исчистенко... :)
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Ретровизорите са менени и префарбувани. Такви ретровизори нема на е46 фабрички.
Или са афтермаркет,
или са преправани од е36. Не се знае...
Има мануелна клима, топката на меначо е од М, а нема ни л од Лајсна за М пакет....
Нема подлактик, гола како пушка.

Иначе се друго изгледа дотеранко и исчистенко... :)
И Луки би ценел доколку ми кажеш дали вреди за парите и да ми посочиш некои 320 ки од нашите огласи кои се добри според тебе или кои ти би ги купил доколку би бил на мое место.
 
L

Luki Junior

Гостин
И Луки би ценел доколку ми кажеш дали вреди за парите и да ми посочиш некои 320 ки од нашите огласи кои се добри според тебе или кои ти би ги купил доколку би бил на мое место.
Од Македонија не би купил ниедна. Едноставно сите са донесени за бизнис, и ги продават под претекст демек БМВ јака кола... Не наваѓаш добро бмв, не од причина дека даваш малко пари. Едноставно сите са крволочни бизнисмени и гледат да ти земат парите и да ти дадат канта. Убаво БМВ само Германија. Ни Италија, ни Словенија.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Од Македонија не би купил ниедна. Едноставно сите са донесени за бизнис, и ги продават под претекст демек БМВ јака кола... Не наваѓаш добро бмв, не од причина дека даваш малко пари. Едноставно сите са крволочни бизнисмени и гледат да ти земат парите и да ти дадат канта. Убаво БМВ само Германија. Ни Италија, ни Словенија.
Имам рода во Германија до колку пари се зема добра 320д околу 2000 година
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Од Македонија не би купил ниедна. Едноставно сите са донесени за бизнис, и ги продават под претекст демек БМВ јака кола... Не наваѓаш добро бмв, не од причина дека даваш малко пари. Едноставно сите са крволочни бизнисмени и гледат да ти земат парите и да ти дадат канта. Убаво БМВ само Германија. Ни Италија, ни Словенија.
А бензинциве како се ? на плин поточно
еве едно го гледав од тука купено вака изгледа добро, мада 3900 му бара колку на дизел

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1055283-BMW-318i--E-46--99-Plin-so-atest
 
L

Luki Junior

Гостин
Имам рода во Германија до колку пари се зема добра 320д околу 2000 година
Кажи у кој град е, ќе ти извадам од наоколо 100 километра добри коли. Оти у Германија не се терат и купуват така лесно коли... За секои 100 километра имаш 10-15 евра трошоци... :)
За 4 000 евра ќе дојде до Македонија солидна е46ка.... И кај нас ќе имаш 1000-1200 евра давачки... :)
--- надополнето: 3 март 2013 во 22:18 ---
А бензинциве како се ? на плин поточно
еве едно го гледав од тука купено вака изгледа добро, мада 3900 му бара колку на дизел

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1055283-BMW-318i--E-46--99-Plin-so-atest
Бензинците са практично неуништиви..... М43Б19 е железен, едноставен мотор со 8 вентила. 2те потрошни делове са МАФ Сензор, и Филтер на картерни испарувања. Некојпат и моторчето за лер гас зафркава...
Иначе се друго е ОК...

Ако е неувезувана јас би и го погледнал подвозјето, буферо на Диференцијало (дали тупка коа ја ставаш у рикверц), летвата, стабилизатори, амотртизери. Голема шанса е целото подвозје да е за менејне. :)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ako sakaš bmw dizel ondak dovaga u predvid samo 3.0d,sve ostalo e gjubre. 320d ima od tie ozloglasenite najškart boš pumpi vp44,popravka garant kad tad 1000 evra minimum da se opravi. Benzincite se uglavnom site dobri,ama BMW najubavo šestak da zemeš,ne znaat da napravat asalna mašina so 4 cilindri.
:D
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А бензинциве како се ? на плин поточно
еве едно го гледав од тука купено вака изгледа добро, мада 3900 му бара колку на дизел

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1055283-BMW-318i--E-46--99-Plin-so-atest
Многу време го продава.Уште септремви, октомври го имам видено по огласите.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Од Македонија не би купил ниедна. Едноставно сите са донесени за бизнис, и ги продават под претекст демек БМВ јака кола... Не наваѓаш добро бмв, не од причина дека даваш малко пари. Едноставно сите са крволочни бизнисмени и гледат да ти земат парите и да ти дадат канта. Убаво БМВ само Германија. Ни Италија, ни Словенија.
Baš toa e pričinata,narodot saka eftino,nikoj ne dava 1000-2000 evra poveke za ekstra vozilo. Se kupuva toa što e najeftino.
Megu krš bmw 320d za 4000 evra i ekstra za 5500-6000 evra 99,99% od kupuvačite se lepat na kršot i samo cenata gi interesira.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Pogolemi limuzinki benzinci slabo se prodavaat,iako na plin ili so namera da se stavi. Kaj pogolemite vozila narodov traži so dizel mašina.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ми треба мислење помеѓу овие две возила, како се имаат покажано со расипување и потрошувачка
Ford Focus 1.4 бензин 2011 година
Mitsubishi Lancer 1.5 benzin 2009 godina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom