Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Фала за помошта, денес пробував ама никако да излезе утре уште еднаш ке го извадам тркалото и пак ке пробам, ако не, мајстор му е мајката.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Не само Бравото...секој Фиат го има овој проблем со задните диск кочници. Се провлекува оваа мака со години..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
kogo bi preporacale vie za maskiranje koli (gostivar, tetovo) nemozem podaleku:pos2: imam opel tigra 1.4 16v, nekoj koj sto znae poveke da mi pise
pozz :)
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Какво маскирање ?!

Според мене колава е доодена истрошена со многу километри,и бара да ја нашминка да ја потсреди за 200-300 евра а он да ќари 700-800 евра,ако има 400.000 километри да ги врати на 150.000,и да најде некоја неписмена будала којашто нема да ја познае ''маскираната кола'' ќе ја купи и после ке си ја чука главата......Според мене

 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Според мене колава е доодена истрошена со многу километри,и бара да ја нашминка да ја потсреди за 200-300 евра а он да ќари 700-800 евра,ако има 400.000 километри да ги врати на 150.000,и да најде некоја неписмена будала којашто нема да ја познае ''маскираната кола'' ќе ја купи и после ке си ја чука главата......Според мене



Sekako tvoe mislenje e toa
150.000 si gi ima pominati zasega:back:, a bev interesiran za nekoj koj sto si prodava i montira farovi,felni i drugo

Na nesto vakvo si mislev
2.jpg
 

Attachments

  • 73 KB Прегледи: 29

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Еј,ми падна бравата за заклучување/отклучување на Матизот внатре,т.е пропадна ама само бравичката за клучот.Вратите се од оние едноставните што немаат ништо,само тоа за затварање врати тоа(за влечење кога ке влезеш).Па да најдам време ке ги отварам ама бидејки прозорите се на електрика да ми посочите на што да внимавам и да напоменам дека отварачите за прозори се наоѓаат кај мењачот а не на вратата и на што да пазам на механиката на електриката.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Sekako tvoe mislenje e toa
150.000 si gi ima pominati zasega:back:, a bev interesiran za nekoj koj sto si prodava i montira farovi,felni i drugo

Na nesto vakvo si mislev
Прегледај го приврзокот 42571
Ако ти туши паметот направи ја!

НИКОЈ нема да ти ја купи таква каква што мислиш, освен во Тетово - Гостивар, гледам таму поминуваат вакви дебилни работи.

Се знае како треба да изгледа кола не ваква накинџурена глупост човек да му се гади додека ја гледа и да ве потсмеваат кога ве гледаат низ град, а уствари мислите дека сте многу јаки со ваков „тјунинг“.

Сакаш да видиш добра Тигра и да ја продаиш за 2 дена?

photos13.jpg photos19.jpg


Спуштање, добар бандаш...и tyre streching :) Пример 7j бандаш...185 гума...или сл.
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ако ти туши паметот направи ја!

НИКОЈ нема да ти ја купи таква каква што мислиш, освен во Тетово - Гостивар, гледам таму поминуваат вакви дебилни работи.

Се знае како треба да изгледа кола не ваква накинџурена глупост човек да му се гади додека ја гледа и да ве потсмеваат кога ве гледаат низ град, а уствари мислите дека сте многу јаки со ваков „тјунинг“.

Сакаш да видиш добра Тигра и да ја продаиш за 2 дена?

Прегледај го приврзокот 42584Прегледај го приврзокот 42585


Спуштање, добар бандаш...и tyre streching :) Пример 7j бандаш...185 гума...или сл.
haha abe me sfakas pogresno
ne sakam da si ja prodadem, a za takvi debilni raboti moram da ti kazem deka si imas pravo, hahah
ama kako i sto spomnav, stajling i tjuning prodavnici bi mi vrsele rabota..ama znam deka nema tolku prodavnici u makedonija, ili tolku sum jas zapoznaen:toe:




btw, zadnata strana ne mi se dopaga mnogu, mi izgleda kako nekoja zenska so podignat zadnik
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ај кој може да ми помогне околу следново прашање.Каде можат да се најдат 14 бандажи црни ми требаат(во Скопје).До сеа прашав само во порадавницата до салонот на Тојота.Би можел и до Тетово да тркнам.Ми требаат за форд фиеста 2006 годиште е.А шо викате да ставам или 15-ки со нови гуми или да си ги оставам истиве гуми.Ај нека помога некој што е можно побрзо
Фала ви однапред :):smir:
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
znam deka e off topic ama ke ve zamolam ako moze nekoj da mi kaze kade mozam da se obratam za DA MI GO ZALEPAT GUMENJAKOT CAMEC MAESTRAL 9 :)) FALA MNOGU :))
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
прашај кај некој вулканизер, јас мојот дома го залепив со тие лепенчината шо идат со него, со таткоми со неостик го залепивме па држеше само неостикот знаеш треба да се суши долго време, 2-3 дена
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
прашај кај некој вулканизер, јас мојот дома го залепив со тие лепенчината шо идат со него, со таткоми со неостик го залепивме па држеше само неостикот знаеш треба да се суши долго време, 2-3 дена
FALA BRATKO NEMAM LEPENKI AMA KE VIDAM KE KUPAM AKO TREBA SE I KE PRASAM NA VULKANIZER AKO IMA NESO POSO MI TREBA ZA LETOVO EPTEN :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom