Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
http://yugofanclub.com/forum/


Што се однесува Bravo/Brava Vs. Opel Vectra ...мислам од сателит се гледа дека споредувате две различни класи на автомобили.



Bravo/Brava е во споредба со Opel Astra F, а не Vectra.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
Прај го гулабарник!

Или пак...
yugo_limousine_500.jpg

А можеш и...
432toastYugo.jpg
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Pa vidi sega imas vectra b 2.5 v6 175 hp na 1300 kg, ili ne a? krjana brzina 250kmh limited, ili 290 bez ogranicuvanje.mislam veke ne e serizno ako ja prodolzime temava.
A bravo i brava se isti kolku crno i belo ili bravo na pr.bmw 3-ka i brava na pr.bmw 5-ka isti se samo 5-kata e malce podolga neli? abe odi vozi tocak kopuk eden poima nemas od koli.
Tи имаш поим. Брава и браво ти е едно те исто! БМВ3 и БМВ5 се различни класи !

--- надополнето ---

Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
http://forum.kajgana.com/showthread.php?32757-Yugo-Fan-Club&highlight=Yugo+fan+club
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
На 6 цола ширина на бандаж колкави најтесни гуми може да се стават ? ќе лежат ли добро 165-ки или ?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
На 6 цола ширина на бандаж колкави најтесни гуми може да се стават ? ќе лежат ли добро 165-ки или ?
Знам дека на 7J ставаат 175...значи на 6 не би требало да е проблем 165...мада ќе биде скрос растегната :))
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
На 6 цола ширина на бандаж колкави најтесни гуми може да се стават ? ќе лежат ли добро 165-ки или ?
Јас на 6 цола имам 165 гуми и нема проблем.
На 6 цола минимум е 165 а максимум 205.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Значи ќе ми изгледаат никакви 165ките на 6 цола :pos2: ... фала на одговорите :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Абе мотор ставив од ланчиа .. со проширени грани .. со ремус ауспух .. али затоа цица по 16-17 кила гориво ..!
Ја сеа планирам и изглед да му правам .. па затоа сакав да ми дадете некои идеи .. ама да не биде како од шитка да искочило накитено ! :))
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Абе мотор ставив од ланчиа .. со проширени грани .. со ремус ауспух .. али затоа цица по 16-17 кила гориво ..!
Ја сеа планирам и изглед да му правам .. па затоа сакав да ми дадете некои идеи .. ама да не биде како од шитка да искочило накитено ! :))
Што сакаш ти? 150 КС и 5 литри бензин да ти троши?...
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Имам едно југо .. ми стоеше поише време .. па сеа решив да тепам време да го правам нешо ... да ми даде некој некоја идеа што да му сменам или да додадам .. сакам некој спортски изглед.. нешто дали да сечам спирали ? .. ама да не биде како новогодишна елка ! :D
Прај го вакво: http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/417386?searchID=1056016&Idx=39
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ете ги моите 165 на 6 цола па не излева бандажот воопшто.

Истиот бандаж со 165/65 профил наместо /70 излгеда како препороден иако разиката е минимална. Мислам дека Тигар го има во ефтина варијанта таа димезија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom