Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

B

Beck's

Гостин
Доста мрсно возило за да го зимаш половно, најефтиното што го има во Шведска е ова 340.000 шведски круни тоа се малку над 30000€
плус царина и други давачки

не е подобро да земеш поефтин бренд на ново за тие пари?
Само гласно размислувам
Mozebi, ama momentalno kolava mi e obsesija XC90 ili XC60


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
абе за Волво не вреди толку пари, многу преценета марка ми се. Све океј али Волво не е премиум возило како БМВ, Мерцедес па да плаќаш исто.
Хахахха , не е , не … Подобро е и од двајцата џерманци …
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Ме интересира за пежо 206 дали некој репарира / продава компресор за клима

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
Препроака за половно возило до кај 7к евра?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Iskustva nekoj so seat toledo od 2015 godina pa nagore ok koli se dizel/benzin?
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
227
Поени од реакции
335
informativno molam da mi odgovorite kolku e momentalna temperaturata na skazalka, dolna granica 50 stepeni, gorna 130 stepeni. ne se ,,razbiram,, vo vozila za samiot da go opredelam rasponot na instrumentot za temperatura. perka vklucuva koga skazalkata kje se izramni cenrtalno //ramno// so simbolot za racna kocnica. voziloto e benzinec //bez plin//
temp.jpg
 
Последно уредено:

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
984
Препорака за добро возило до околу 9500 евра?

Мислев Seat Leon, Opel Astra J, Toyota rav 4x4....

Предлог?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
B

Beck's

Гостин
Stara mi e malce, minimum sto gledam 2017 pa navamu i ako idam so xc90 toa bi bilo samo so 7 sedista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Kako pobogu ja donele kolava 2015 so EURO 3 :D (pretpostavuvam e nekoja greska ama ajde)

Inace cisto od ljubopitnost zasto xc90 a ne xc60?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
informativno molam da mi odgovorite kolku e momentalna temperaturata na skazalka, dolna granica 50 stepeni, gorna 130 stepeni. ne se ,,razbiram,, vo vozila za samiot da go opredelam rasponot na instrumentot za temperatura. perka vklucuva koga skazalkata kje se izramni cenrtalno //ramno// so simbolot za racna kocnica. voziloto e benzinec //bez plin//
Прегледај го приврзокот 384686
Koga ke dojdi do sredinata,togas e rabotnata temperatura 90 stepeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom