Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Многу зависи од типот на возилото, за постари возила од 100 евра па нагоре, за понови и полуксузни возила може да биде мнооогу поскапо.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Кој растура renault во Скопје евентуално,Велес или Куманово?
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Каде може да се најдат делови за Тојота низ Скопје? Некој плац со растурени јапонски возила?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.864
Кој растура renault во Скопје евентуално,Велес или Куманово?
Порано Босанците кај Стенковец имаа се можно од французи, ама со среќа со комуникацијата и цените.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Каде може да се најдат делови за Тојота низ Скопје? Некој плац со растурени јапонски возила?
Види прашај по фејсбук групи за тојота, може има некој тоа што ти треба...инаку плацеви за Тојота во МК ретко...
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
107
Поени од реакции
81
За сите што возат такви мотори 1,3 јтд и 1,3 цдти, имам слушано дека на поголема километража почнуваат да трошат масло, без разлика какво масло користиш...некој викаат преку 200к некој преку 300к (реални километри)...али тоа е, сепак кубикажата е доста мала и моторот е нон стоп оптеретен.
kaj mene istiot motor trosi 300 grama na 10.000 km (2004 godina, 218.000 km, Selenia 5W-40), motorot ne e optereten ako e vgraden vo kola od max 1 ton, e sega sto go butaat u doblovci i astri od 1400 kila toa e drugo
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Zdravo decki imam problem so Ford kuga 2009 4x4, zatresuva mi koga vrtam naglo na leva strana, majstor mi rece sponite, smenime gi seushte go ima istiot problem, sho bi mozelo drugo da bide ?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Da preporacate servis sto servisira Awd (haldex 4 generacija) sistem za opel insignia
Автоматски споено мислење:

Da preporacate servis sto servisira Awd (haldex 4 generacija) sistem za opel insignia
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Zdravo decki imam problem so Ford kuga 2009 4x4, zatresuva mi koga vrtam naglo na leva strana, majstor mi rece sponite, smenime gi seushte go ima istiot problem, sho bi mozelo drugo da bide ?
пре би рекол дека е полуосовината проблем. кога се врти на една или друга страна, крстачот што е внатре се померува или лево или десно поради различното растојание на точакот од мењачот. кога ќе се позиционира на оштетено место...доаѓа до тресење

но можи и друго да е....како држач на мењач или кардан

дигни ја колата на дигалка....еден вантре нека врти на воланот а друг долу нека гледа од каде доаѓаат вибрациите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom