Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.249
Benzinec e, automatic so 4 stepena na brzina. Inace greskata se javuva I po brisenje. I so obrtaite isto, izudavana e pogotovo nakaj ohrid na ugornica do 4000 ja vozam vo treta.
Menuvav sonda u euroimpex Ali dzabe pak se javue. Neznam sea toa EGR dali da se smeni da ne e toa rabotava koj znae :)
Najubavo na dijagnostika da se vide koj kod go dava. Stom e benzinec moze catalytic converter ti e blokiran.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.716
Поени од реакции
6.676
Проблем на форд фокус 2001 1.8тдци, колата гаси при возење, со проверка на компјутер, јавува проблем за сензор на брегаста осовина или радалица, пх120, мајсторите не знаат специфично.

На источниот крај препорачаа дека дијагностика за форд има во кавадарци, али знак прашалник е колава дали ќе отиде до таму, од пробиштип сум, дали има нешто поблизу ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.978
Поени од реакции
20.351
Проблем на форд фокус 2001 1.8тдци, колата гаси при возење, со проверка на компјутер, јавува проблем за сензор на брегаста осовина или радалица, пх120, мајсторите не знаат специфично.

На источниот крај препорачаа дека дијагностика за форд има во кавадарци, али знак прашалник е колава дали ќе отиде до таму, од пробиштип сум, дали има нешто поблизу ?
ако е p0120 тој сензор ти е за клапната на усис. Throttle body position sensor
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
8.731
Hyundai i20 или Toyota Yaris (и двете на ново од салон)?
За која би се одлучиле?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.272
Поени од реакции
3.186
Hyundai i20 или Toyota Yaris (и двете на ново од салон)?
За која би се одлучиле?
По сајтови што имам гледано и20 како доста проблематична ја пишуваат, така што пре би Тојота
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
44
Поени од реакции
144
Zdravo, se rabota za citroen C3 1.4 hdi 2006 god. Se pojavuvaat slednite greski. Dali moze nekoj da kaze sto se ? IMG_20210917_150106.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.694
Поени од реакции
2.788
Audi A4 ili Mercedes C-Class ? (2007-2009)
Ако сакаш дизел тогаш било кои од тие двете што те прави мерак земи го таа , кај мерцедесот помалку бучни при голема брзина по автопат одколку аудито, но кај Аудито поевтино е за одржување од Мерџото и помалку троши гориво од Мерџото . А ако пак за бензинец подобри оди кај Мерџото. Инаку јас возам Ауди А4 2003. 1.9 тди и сум презадоволен па белки 2007-2009 се подобрени и фабрички фризирани за плус над 10кс па затоа е 2.0 тди а кај Мерџото е ЦДИ и малку послаб мотор минус 20кс од аудито и не е стартна како Аудито . Како и да е пробај да возете тие двете и ќе разликувате и што те праи мерак земи ја таа.

Само гледај мерцедесот моторот да е мерцедес инаку има и со рено мотор е тогаш џабе фрлање пари за мерџо со рено мотор

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
244
Поени од реакции
73
Ако сакаш дизел тогаш било кои од тие двете што те прави мерак земи го таа , кај мерцедесот помалку бучни при голема брзина по автопат одколку аудито, но кај Аудито поевтино е за одржување од Мерџото и помалку троши гориво од Мерџото . А ако пак за бензинец подобри оди кај Мерџото. Инаку јас возам Ауди А4 2003. 1.9 тди и сум презадоволен па белки 2007-2009 се подобрени и фабрички фризирани за плус над 10кс па затоа е 2.0 тди а кај Мерџото е ЦДИ и малку послаб мотор минус 20кс од аудито и не е стартна како Аудито . Како и да е пробај да возете тие двете и ќе разликувате и што те праи мерак земи ја таа.

Само гледај мерцедесот моторот да е мерцедес инаку има и со рено мотор е тогаш џабе фрлање пари за мерџо со рено мотор

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Koj e toj motor na reno sto go ima vo Benzot?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom