Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
243
Поени од реакции
165
Дали некој знае некој што поправа тапацир (или мести) нов? Мојот глеам ептен почна да паѓа на (возачка врата), иако е постара кола некако не ми се вози коа ќе погледнам лево :P.
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
126
Поени од реакции
22
Друштво помагајте.
Ми се скина црево од системот за ладење на Golf 5 1.9 TDI. Поточно од топлината на моторот цевката се подстопи и се дупна. Целата разладна течност истече и кога турам нова повторно течи. Тоа е цревото (малку што наѕира) на сликата обележано со зелени стрелки. Надвор од Македонија сум, а треба да се враќам 500 километри. Прашањето ми е како се вика ова црево што е обележано на сликата, и од каде излегува и каде завршува (за да можам да прашам овде)? И која е цената на конкретново црево отприлика во Македонија?
Благодарам однапред.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
224
Поени од реакции
25
Здраво.другари да ве прашам кое моторно улје се става на опел корса 1.3 cdti 51kw ,кој филтер и од кој производител.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
221
Поени од реакции
61
Dali nekoj znae kolku cinat dve zadni shapi i sajla za racna na toyota auris 2008 god ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.601
Здраво.другари да ве прашам кое моторно улје се става на опел корса 1.3 cdti 51kw ,кој филтер и од кој производител.
5W40 dexos 2 стандард, на тотал е добро
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.583
Поени од реакции
3.144
Некој идеја кај можам да најдам бандаши за Мини Купер?
 
Член од
11 април 2018
Мислења
169
Поени од реакции
48
Во моментот кога ја палам колата (опел корса 1.3 цдти) се слуша некој длабок тап звук кој трае една секунда само во моментот на палење, не е секогаш присутен некогаш го нема. Дали можи да е замаецот?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
143
Поени од реакции
22
1627336043998.png

Здраво, гледав еден Golf 6 со вакво радио, дали радиото е оргинал од 6ката бидејќи неам видено такво,пишува дека има Блутут и све. Дали има некој вакво радио или видел. Поздрав :)
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
138
Поени од реакции
69
Кој автолимар ке го препорачате? Парите не се проблем осигурање покрива :D.
Дали сатра, јаја, новус или некој др?
Фала
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.601
Прегледај го приврзокот 302534

Здраво, гледав еден Golf 6 со вакво радио, дали радиото е оргинал од 6ката бидејќи неам видено такво,пишува дека има Блутут и све. Дали има некој вакво радио или видел. Поздрав :)
Изгледа оригинал, зошто да не?
Немаш видено пошто радиото е од модел со стандардна опрема. А во денешно време производителите повеќе ќарат на "опремата" него ли на самиот автомобил. Иначе ако сакаш "фул" опрема како што пишуваат автоџамбазите во Македонија. Тоа може да кошта и до 20 000 + евра за еден голф 6.

Ама јбг толку му е школото на џамбазите у МК, шудапрајш?
Автоматски споено мислење:

Кој автолимар ке го препорачате? Парите не се проблем осигурање покрива :D.
Дали сатра, јаја, новус или некој др?
Фала
Осигурање да покрие 100% во МК?
Немој не ме радуј ти се вика ова
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
17.618
Имал некој прилика да вози цитроен ц4 (2011+) да сподели некое инфо ?
 
Член од
11 април 2018
Мислења
169
Поени од реакции
48
Имам Опел корса Д 1.3. Климата не работеше кога ја купив. На клима мајстор е дијагностицирано дека климата е во ред има фреон, компресорот и сензорот работат и дека проблемот е до инсталацијата и дека треба да се испита. Ја однесов кај електричар кој по долго испитување ми кажа дека проблемот е до компјутерот на колата и треба да се смени, не работел тој дел кој ја детектира климата. Дали ова можи да е точно дајте некој совет пред да побарам и второ мислење кај друг електричар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom