Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
1 април 2017
Мислења
213
Поени од реакции
12
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.921
Поени од реакции
14.963
vo kolata imam tecnost - antifriz, veke 12 god. toj original sto bese vo nea koga e kupena. Do sega ne sum ni dotural nisto.Lani posle registracija sakav da go smenat ama go ispitaa i rekoa dobar e teraj, Dobro e taka iloi ne.
Isto e i za ulje vo menjac,neznam ni dali ima.ne sum proveril nitu pak ona za kocnici.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.968
Поени од реакции
4.621
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
Pa taka e na site koli kolko sto znam, 1 pretiskanje se odklucuva vozacka vrata na vtoro pretiskanje site 5 vrati se odklucuvat, neznam koe cajre baras ovde.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.167
Поени од реакции
1.455
vo kolata imam tecnost - antifriz, veke 12 god. toj original sto bese vo nea koga e kupena. Do sega ne sum ni dotural nisto.Lani posle registracija sakav da go smenat ama go ispitaa i rekoa dobar e teraj, Dobro e taka iloi ne.
Isto e i za ulje vo menjac,neznam ni dali ima.ne sum proveril nitu pak ona za kocnici.
Се треба да смениш. Антифриз максимум на 5 години се менува, пожелно и побрзо, глицерин на две до три...масло во мењачот е исто пожелно, не е некој пари.
Автоматски споено мислење:

Не беше така пред една недела...

Имаш дефект во некоја од бравите...класичен проблем на сите возила од VW групација.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.241
Поени од реакции
1.064
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
Mene mi izglea ko selective unlock da e ukluceno i za toa na ednas otklucuva vrata za vozac, dva pati site vrati(u princip ova e default na vw, ne e problem so bravi)
Ova mozno e da bilo smeneto da otklucuva site vrati, ali ako si vadel/menuval akumulator moze da e resetirano.
Odi vo podesuvanja na ekrance u kola i vidi dali imas opcija za da podesis sto da se otklucuva.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.699
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
Mercedes ja ima ovaa opcija, siguren sum deka i za golf se mesti isto, baraj niz net sigurno ke najdes nes.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.131
Поени од реакции
13.348
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
Чаре 1

Чаре 2

.....ништо не рикнало, нормална опција е на VW да има селективно отклучување. Најверојатно ти се ресетирал компјутерот, акумулатор надвор и слично........сетирај од ново и се ќе биде ОК.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
746
Поени од реакции
317
[Голф 5]
Кога ќе стиснам на копче за отклучување де отклучува само возачка врата другите се заклучени.
Ако во истиот момент стиснам уште еднаш на копче за отклучување се отклучуваат и другите врати.
Чаре?
Selective locking / unlocking стандардна функција кај цела VW групација . Кај поновиве возила со оперативни системи има опции сам да го менуваш во менито , за Голф 5 однеси го кај кој било дијагностичар за 3 минути ке ти го исклучи ...
 
Член од
1 април 2017
Мислења
213
Поени од реакции
12
[Голф 5]
Знае некој како да ги подесам прскалките на шофершајбна да шрицаат пониско, ми одат над кола.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.241
Поени од реакции
1.064
[Голф 5]
Знае некој како да ги подесам прскалките на шофершајбна да шрицаат пониско, ми одат над кола.
So nekoja igla ili epten tenok strafciger, staj u dupceto od prskalka i pomestuvaj na koja strana treba. Ja koga ja nosam za nesto drugo na servis im vikam da gi podesat ako se izmesteni bidejki me nervira da gi podesuvam. Ako nemas specijalen alat(bukvalno e ko igla so 'antena' koja se izdolzuva i gledas kaj ke sprica) za da vidis traekcija kaj ke sprica, ke se iznamacis ubavo dodeka da gi podesis salam.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.874
Поени од реакции
9.233
[Name] Sk, Miki Klučar
[Mobile] 075 282 416

Miki zad železnicka prema Aerodrom levo vo zgradite...oprava i softverski problemi so klučevi
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom