Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.614
Колку ви троши 1.9 105 во голф 5?

Абе рибарската, во фалби може и 4 л. во Скопје, а и 3.5 л...

Инаку реално тој голф и 8,5 литра на 100 троши во град, особено во зима. И тоа ова ако дизни, егр, маф, турбо и се друго му е исправно...такви исправни 5-ки поретки се од еднорог :pos:
Автоматски споено мислење:

(1000 кубика, отприлика едно пет литра за година дена)

Фала, ќе проверам.

Шо зборуваш друже, тој мотор три литри масло собира, нема чаре за тој мотор, ставај масло наливно поевтино и дур пали ќути и вози, послем право на отпад.

Какво сакаш масло ставај му ќе го троши, немој да се лажеш со тоа
 
Последно уредено:

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.614
Ќе ја направиш многу спора колата, за 60 да крене ќе му треба една минута. Многу различни мењачите се во преносот.
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
99
Поени од реакции
78
Eve vo Septemvri so relativno pogolem del familijarno vozenje po magistralni patista, ednaš do Skopje( imaše brzini i po 150)... del gradska....

Прегледај го приврзокот 277613

Прегледај го приврзокот 277614
ова е одлично за 1.9 јтдм, ќе ти биде ли проблем да сликаш и просечна брзина?
Иначе на братучед ми алфава (156 1.9 105кс, 1999 година) што ја возиме на 6 км релација секој ден никако не оди под 8 литра, ама па колата е во очајна состојба така да не би ја зел за репер, плус нема борд компјутер па не знам ни колку и е просечната брзина
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.188
Поени од реакции
10.058
ова е одлично за 1.9 јтдм, ќе ти биде ли проблем да сликаш и просечна брзина?
Иначе на братучед ми алфава (156 1.9 105кс, 1999 година) што ја возиме на 6 км релација секој ден никако не оди под 8 литра, ама па колата е во очајна состојба така да не би ја зел за репер, плус нема борд компјутер па не знам ни колку и е просечната брзина
тоа беше пред некој месец...сега скоро 2 месеци не ја возам надвор од град...и кој знае која е потрошувачката....а брзината сигурно не е над 25
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.188
Поени од реакции
10.058
ова е одлично за 1.9 јтдм, ќе ти биде ли проблем да сликаш и просечна брзина?
2507 km, prosecna potrosuvačka 5.5....prosecna brzina 36 km/h.poslednite 2 meseci isklucivo gradska voznja so mnogu kratki relacii( mal grad e Kičevo)

20201220_160221.jpg
20201220_160157.jpg
20201220_160142.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.645
Поени од реакции
18.901
Decki, daj kazete avto otpadi za Peugeot
Што ти треба поконкретно?
Автоматски споено мислење:

Ако си од Скопје кај Самко-Нерко, до село Орман.
Скапчија е Серко :D за поситни работи поефтино е да си нарача некоја копија на ново.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
740
Поени од реакции
501
Што ти треба поконкретно?
Автоматски споено мислење:


Скапчија е Серко :D за поситни работи поефтино е да си нарача некоја копија на ново.
Пластичната Рачка за обарање на седиште за 206 -ка

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.645
Поени од реакции
18.901

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.334
Поени од реакции
3.732

Kajgana Shop

На врв Bottom