Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Фала ти многу.
Да видам прво ваму што ќе ми кажат а ако не, ќе те побарам за ова.
Screenshot_20201219-190603.png
Автоматски споено мислење:

На кој му треба поправка на ентериер,дечково е врв.Има оргинални фабрички бои пластифицирани
Автоматски споено мислење:

На кој му треба поправка на ентериер,дечково е врв.Има оргинални фабрички бои пластифицирани
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.693
Поени од реакции
58.160
Кола троши многу масло. Знам дека може повеќе причини да бидат, ама кои се обично најчести?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
(1000 кубика, отприлика едно пет литра за година дена)

Фала, ќе проверам.
Многу е тоа пошто претпоставувам не поминуе поише од 15к годишно.Ако ставаш густо а пак го троши а не сакаш да отвараш мотор,адитивот од liqui moly mos2 и терај
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.194
Поени од реакции
5.003
Работат бош пумпи од опел само еден тип бош пумпа не ја работат,vp 44 psg 16.Оваа пумпа уствари никој не ја работи зашто не се поправа,електрониката е со 2 џека.Ја има во опеловите дизели од 2002ра до 2005та што се 2.0 и 2.2 дти.Половна кошта 700€ а нова од 2 до 3.000€
Se javiv kaj dvajcata vo Kavadarci im rekov sto kola e i sto e problemot i dvujcata mi go dadoa istiot odgovor. Ne rabotime bosch pumpi so imat elektronika.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Колку ви троши 1.9 105 во голф 5?
8
Автоматски споено мислење:

Se javiv kaj dvajcata vo Kavadarci im rekov sto kola e i sto e problemot i dvujcata mi go dadoa istiot odgovor. Ne rabotime bosch pumpi so imat elektronika.
Барај го Марјан тогаш,никот му е Marsher на Car Club.Кај сточен пазар му е сервисот,ке ти ја среди 100%
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.253
Поени од реакции
10.290
Kaj mene na Alfata periodot na merenje e 3000 k, i skoro sekogaš vadi 5.7 prosek. A dosta ja vozam za na rabota kade relacijata mi e okolu 700-800 m vo pravec, i skoro nikogaš ne se zagreva motorot ni malku
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Kaj mene na Alfata periodot na merenje e 3000 k, i skoro sekogaš vadi 5.7 prosek. A dosta ja vozam za na rabota kade relacijata mi e okolu 700-800 m vo pravec, i skoro nikogaš ne se zagreva motorot ni malku
Сите Немачки аута трошат,не им било никогаш приоритет потрошувачка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom