Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Турбина за Mercedes S500 2010 , по отпадиве може да се докопа негде?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Турбина за Mercedes S500 , по отпадиве може да се докопа негде?
Може,ама шансите да налеташ на добра се помали од нула.Праќај во Ужице и плати си поштено за да не ти се разлета на илјадници парчиња
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Ако треба ролетна другар има останато. Да ти дадам број па договорете се.
Му го дадов бројот на другар ти на братучед ми,не поминаа 15 минути ете го братучед ми на врата целиот возбуден,вика давај клучот од туранот да појдам до Аеродром да ја земам ролетната.Отиде и се враќа за 20 минути вика абе кој е овој човек што ми ја даде ролетнава? Не знам му викам,на еден човек од форум па другар негов.Вика нејкеше пари да земе,се убедувавме цели 5 минути.Му рекол мене џабе ми стои така,какви пари какви бакрачи.А овој братучед ми земал 60€ да му даде,зашто сегде се јавивме опел делови што држат, никој ја немаше,многу тешко се наоѓала,сите барале а коштале по 50€.Ептен ти фала и од мене и од родниниве,ваков човек како другар ти дали 2-3 пати у живот ке сретнеш (y)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Му го дадов бројот на другар ти на братучед ми,не поминаа 15 минути ете го братучед ми на врата целиот возбуден,вика давај клучот од туранот да појдам до Аеродром да ја земам ролетната.Отиде и се враќа за 20 минути вика абе кој е овој човек што ми ја даде ролетнава? Не знам му викам,на еден човек од форум па другар негов.Вика нејкеше пари да земе,се убедувавме цели 5 минути.Му рекол мене џабе ми стои така,какви пари какви бакрачи.А овој братучед ми земал 60€ да му даде,зашто сегде се јавивме опел делови што држат, никој ја немаше,многу тешко се наоѓала,сите барале а коштале по 50€.Ептен ти фала и од мене и од родниниве,ваков човек како другар ти дали 2-3 пати у живот ке сретнеш (y)
Хм, интересно оти јас работам за ролетни


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Половни ролетни се движат 1000-1200 мкд.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Му го дадов бројот на другар ти на братучед ми,не поминаа 15 минути ете го братучед ми на врата целиот возбуден,вика давај клучот од туранот да појдам до Аеродром да ја земам ролетната.Отиде и се враќа за 20 минути вика абе кој е овој човек што ми ја даде ролетнава? Не знам му викам,на еден човек од форум па другар негов.Вика нејкеше пари да земе,се убедувавме цели 5 минути.Му рекол мене џабе ми стои така,какви пари какви бакрачи.А овој братучед ми земал 60€ да му даде,зашто сегде се јавивме опел делови што држат, никој ја немаше,многу тешко се наоѓала,сите барале а коштале по 50€.Ептен ти фала и од мене и од родниниве,ваков човек како другар ти дали 2-3 пати у живот ке сретнеш (y)
Супер штом сте завршиле. Баш ми е драго.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
412
Поени од реакции
153
Голф 5 1.9 Тди/Сеат Леон 1,9 Тди-Се двоумам меѓу овие две автомобили,ќе ве молам мислења,искуства.....Предности/недостатоци,,слабости,издржлвост,страдања со што како?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Голф 5 1.9 Тди/Сеат Леон 1,9 Тди-Се двоумам меѓу овие две автомобили,ќе ве молам мислења,искуства.....Предности/недостатоци,,слабости,издржлвост,страдања со што како?
Голф

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
здраво друштво имам прашање за автомобил ќе одам во сабота да гледам ауди а3 98/99 1.9 тди 105 хп мислам што мислите?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Голф 5 1.9 Тди/Сеат Леон 1,9 Тди-Се двоумам меѓу овие две автомобили,ќе ве молам мислења,искуства.....Предности/недостатоци,,слабости,издржлвост,страдања со што како?
Леонот е поубав, сеа зависи и што опрема имаат. Голфот бејзик личи на комбе унутра.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Половни ролетни се движат 1000-1200 мкд.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
Не се исплати половни ролетни инаку нов се движи околу 16-18евра на квадрат сосе монтажа. А за половните ги рециклираат за осовина


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Голф 5 1.9 Тди/Сеат Леон 1,9 Тди-Се двоумам меѓу овие две автомобили,ќе ве молам мислења,искуства.....Предности/недостатоци,,слабости,издржлвост,страдања со што како?
Голф да земеш , не дека Леонот не чини туку моторот не е баш квалитет како Голфот а моторот е најважен да не те изневери на сред патот, а за каросерија и шасијата кај леонот е полош од Голфот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Не се исплати половни ролетни инаку нов се движи околу 16-18евра на квадрат сосе монтажа. А за половните ги рециклираат за осовина


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
За какви ролетни се збори? Јас барав и најдов ролетна-полица на расклапање која го одделува багажниот простор од кабината.Значи онаа полица кога ке отвориш гепек што се крева
Автоматски споено мислење:

И нигде ја не можеш да најдеш таква,а и да најдеш испод 45€ за меривата не ја даваат
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
здраво друштво имам прашање за автомобил ќе одам во сабота да гледам ауди а3 98/99 1.9 тди 105 хп мислам што мислите?
Беа прилично добри пред х години. Мое мислење е дека е веќе прилично стара, а ако не ја земаш од прв газда таа сигурно е преку 300к км. За мене би барал понова и со мала км па нека е и друг бренд. Со толку старо возило треба да си спремен за многу сервиси пред да го "опрајш" за да си сигурен дека нема да останиш на пат.
Автоматски споено мислење:

Голф 5 1.9 Тди/Сеат Леон 1,9 Тди-Се двоумам меѓу овие две автомобили,ќе ве молам мислења,искуства.....Предности/недостатоци,,слабости,издржлвост,страдања со што како?
Ако се иста год и км јас би одел на голф и да е една класа на опрема под леонот.
Автоматски споено мислење:

За какви ролетни се збори? Јас барав и најдов ролетна-полица на расклапање која го одделува багажниот простор од кабината.Значи онаа полица кога ке отвориш гепек што се крева
Автоматски споено мислење:

И нигде ја не можеш да најдеш таква,а и да најдеш испод 45€ за меривата не ја даваат
Полица (y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми се истури сирење во кола. Го поминав со сунѓер и сјај, но уште мириса. Како на друг начин да ја решам ситуацијава, освен нели, хемиско чистење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom