Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.860
Поени од реакции
32.516
Овие модели се во таа цена и година, со под 100,000км.
Mercedes A Class
Mercedes C Class
BMW 1 series
BMW 3 series
Volkswagen Passat
Volkswagen Golf ( Гољф 7 )
Audi A4
ПС: Отвори ги моделиве на mobile.de , разгледај. Ако треба уште кажи. :D
Пасат имав до скоро исто и Мерцедес и Голф, ама не 7ца ама пак сакам нешто друго.

А4 мислам малку постаро ќе се најде за тие пари, ама повеќе ми е за А3 и може и BMW 1 серија. Со второто треба да бидам и сељак. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.929
Поени од реакции
2.223
Овие модели се во таа цена и година, со под 100,000км.
Mercedes A Class
Mercedes C Class
BMW 1 series
BMW 3 series
Volkswagen Passat
Volkswagen Golf ( Гољф 7 )
Audi A4
ПС: Отвори ги моделиве на mobile.de , разгледај. Ако треба уште кажи. :D
Ауди А4
Мерџо Ц класа
БМВ 3
Пасат
Тие по редослед по предност ,само да напоменам БМВто гледај да биде 330д или и, додека 320 е тиње во споередба со А4 тди каде каде е подобар мотор


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
22
Ваше мислење ќе ве молам за Форд Ка 2006 година со поминати 80.000км. Автомобилот има мала замерка така што од левата страна е удрена но санирана мислам дека и хладњакот е малку вовлечен. Мислење?
Најмногу зависи од твоите потреби, ако си фамилијарен со дете\деца ќе сватиш дека нема простор. Првенствено е за градска за подолг пат > 30км е заморно поради моторот и тоа што е лесна. Ако си во помал град (не ск) би било добро возило за кратки дестинации. Јас никогаш не би зел удрено возило во делот на моторот, колку и да е ефтино сепак твој се парите цени си ги и не брзај имаш многу други опции.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
985
Поени од реакции
520
Предлог нешто за околу 15-18.000 евра и да е поново од 2012 година?
Моментално ми се допаѓа само Aуди А3, ама може и нешто друго да разгледам.
Audi a3
seat leon
skoda octavia.
skoda fabia v_rs 1.2 110 konja ja imas nova za tie pari.
So taja suma bi baral novo vozilo vo koe nema da ima vlozuvanje vo naredni 10 godini.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
986
Поени од реакции
1.051
Дечки, имам проблем со вентилацијата односно со вентилаторот на бмв е90 , нејке да дува ни топло ни ладно , не искача воздух од него , коа ке ја пуштам климата се слуша компресорот он си работи ама пак не искача воздух , ги проверив осигурачите они се добри , дали знае некој до што може да е и ако е вентилаторот колку кошта одприлика половен?
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
57
Поени од реакции
8
Kazete mislenje za Fiat Bravo M-jet / T-jet...kako e so potrosnja na gorivo, servisiranje.
*dali motorot t-jet pasira so lpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.929
Поени од реакции
2.223
Дечки, имам проблем со вентилацијата односно со вентилаторот на бмв е90 , нејке да дува ни топло ни ладно , не искача воздух од него , коа ке ја пуштам климата се слуша компресорот он си работи ама пак не искача воздух , ги проверив осигурачите они се добри , дали знае некој до што може да е и ако е вентилаторот колку кошта одприлика половен?
А дали имаш полнето фреон ??? И сензор за надворешна температура исправна ли е?? Ме мириса компресорот е цркнат


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.041
Поени од реакции
7.088
А дали имаш полнето фреон ???


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Ако нема фреон нема да уклучува компресорот,ти текнува? Башка што копресорот од климата нема благе везе со дувањето на вентилаторот
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.041
Поени од реакции
7.088
Се случува и компресорот да работи слабо и без фреон


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Ама не се случува тоа да биде поврзано со вентилаторот од вентилацијата[DOUBLEPOST=1560103534][/DOUBLEPOST]
Дечки, имам проблем со вентилацијата односно со вентилаторот на бмв е90 , нејке да дува ни топло ни ладно , не искача воздух од него , коа ке ја пуштам климата се слуша компресорот он си работи ама пак не искача воздух , ги проверив осигурачите они се добри , дали знае некој до што може да е и ако е вентилаторот колку кошта одприлика половен?
Ги провери ли тие големите осигурачи што се под хауба или само тие малите што се под воланот?
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
986
Поени од реакции
1.051
Ама не се случува тоа да биде поврзано со вентилаторот од вентилацијата[DOUBLEPOST=1560103534][/DOUBLEPOST]
Ги провери ли тие големите осигурачи што се под хауба или само тие малите што се под воланот?
Тие не сум ги проверил пошто не ни знам кај стојат да ти кажам искрено , овие стојат во фиоката кај со возачкото седиште , и како што читав пишува дека сите осигурачи се таму немало други , а мислам дека нема логика да е компресорот пошто не е до климата , околу фреонот полнет е да пред неколку месеци така да не е до тоа сигурно , не знам што може да биде , иначе си светат сите тие за климата , дисплејот , покажува степени покажува јачина само не дува
 
На врв Bottom