Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Здраво дечки, дали знаете каде може да најдам спирали задни за Audi A4 2008 2.0 tdi.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.922
Поени од реакции
2.217
Здраво дечки, дали знаете каде може да најдам спирали задни за Audi A4 2008 2.0 tdi.
Се наоѓа такви спирали по растурените делови за Аудија во бутел ,ѓорче п, и во тетово повеќе избори . А зошто ти се спирали ? Не ви чини тоа фабричките???


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
24
Поени од реакции
5
Здраво дечки, дали знаете каде може да најдам спирали задни за Audi A4 2008 2.0 tdi.
Не ти наметнувам, твоја одлука си е што ќе земиш, ама земај си нови братче да знаеш дека си безбеден, кој ќе ти каже колку е стара таа спирала и колку е возена? Ти кажувам јас некој што продава половни делови за автомобили, немој да земаш половни спирали.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.922
Поени од реакции
2.217
Не ти наметнувам, твоја одлука си е што ќе земиш, ама земај си нови братче да знаеш дека си безбеден, кој ќе ти каже колку е стара таа спирала и колку е возена? Ти кажувам јас некој што продава половни делови за автомобили, немој да земаш половни спирали.
Во ред е тоа , ново си е ново, но спиралите се само железо челик и долготрајно и многу ретко да се скрши . Туку прашањето е зошто му се спирали и не верувам дека му е скршено туку можно е ниско но тоа не е до спиралите туку до амортизерот е или до чаурите се истрошени бидејќи и да земат нови спирали и пак тие се фабричка иста висина и да ставиш пак исто му е ниско


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
11 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ве молам за мислење за автомобилот Opel crossland x 120 edition 1.2lt 83hp? Бензинец :)
Благодарам
 
Член од
4 септември 2018
Мислења
28
Поени од реакции
8
Во ред е тоа , ново си е ново, но спиралите се само железо челик и долготрајно и многу ретко да се скрши .

Ако е челик пријателе сепак и за него важи замор на материјал не се знае до кога му е дојдено времето.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Во ред е тоа , ново си е ново, но спиралите се само железо челик и долготрајно и многу ретко да се скрши . Туку прашањето е зошто му се спирали и не верувам дека му е скршено туку можно е ниско но тоа не е до спиралите туку до амортизерот е или до чаурите се истрошени бидејќи и да земат нови спирали и пак тие се фабричка иста висина и да ставиш пак исто му е ниско


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Имам спортски спирали и колата е многу спуштена, сакам да ставам стандард за да си дојде во нормална состојба.Фала ви!
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
Drugari...vo kakva sostojba e patot za Ohrid preku Kicevo????....Ne sum bil dolgo vo MK a planiram da go vozam nokje za nekade okolu 2 nedeli...Fala vi
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
188
Некој да каже ако знае, што може да биде проблем ако автомобилот префрла од плин на бензин?

Детално: на палење знае да си запали на бензин и да нејќе да смени на плин, но ако веќе смени на плин, на сред вожња може повторно да се врати на бензин?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.922
Поени од реакции
2.217
Не сум видел и ниту регистриран случај да се скршело тоа ептен многу ретко и не може тука така без причина да се скрши ако беше така и шасијата ќе се скршеше туку така


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.922
Поени од реакции
2.217
Имам спортски спирали и колата е многу спуштена, сакам да ставам стандард за да си дојде во нормална состојба.Фала ви!
Ако е сечена спиралите да наликува како спортски тогаш се менува ама ново да земеш тешко да најдеш бидејќи не купуваат често па затоа немаат на лагер, а по растурени коли има да најдеш колку сакаш за ниска цена. Друга работа има чести случаи од тие поновите генерации амортизери со можност за подесување висина и низина и за секој случај види дали е вашето е таков а ако не е тогаш спиралите се сечени или така го купиле ниско профили спирали


Sent from my iPad using Tapatalk
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.670
Поени од реакции
7.130
Да прашам може некој ќе ми помогне. Имам чуден проблем. Проблемот е што додека се движи колата убацува ок но кога ќе застане во место нејќе да убави ни во втора ни во прва. Ако ја изгасам и ставам во прва и запалам пак колата ќе си тргне и после ок е. И пак иста прича. Мислам дека ми заглавува потисната или не одвојува убаво од ламелата. Е сега има ли некое решение? Нешто да се направи. Иначе ако ја оставам едно 10-12 саати. Да мирува после се си е ок и така ќе биде едно две три недели и пак ќе се Деси ова.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.922
Поени од реакции
2.217
Да прашам може некој ќе ми помогне. Имам чуден проблем. Проблемот е што додека се движи колата убацува ок но кога ќе застане во место нејќе да убави ни во втора ни во прва. Ако ја изгасам и ставам во прва и запалам пак колата ќе си тргне и после ок е. И пак иста прича. Мислам дека ми заглавува потисната или не одвојува убаво од ламелата. Е сега има ли некое решение? Нешто да се направи. Иначе ако ја оставам едно 10-12 саати. Да мирува после се си е ок и така ќе биде едно две три недели и пак ќе се Деси ова.
А за кое кола се работи??


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.109
Поени од реакции
1.989
Drugari...vo kakva sostojba e patot za Ohrid preku Kicevo????....Ne sum bil dolgo vo MK a planiram da go vozam nokje za nekade okolu 2 nedeli...Fala vi
во никаква. ама за поточна и подобра информација барај на фб групи за превоз струга скопје и слични и прашај таму... ќе се погоди некој таксит што оди често или некој патник (студент) ќе ти пиши поконкретно.
https://www.facebook.com/groups/145343115655248/?ref=group_header

ако одиш од ск ноќе кон охрид малце е заебано
ако одиш исто преку прилеп бт, го имаш плетварот и го имаш буково (ѓавато е добро) а после кај буково се црни темници кога се спушташ кон охрид.

во секој случај вози внимателно од кај и да одиш, македонските патишта стануваат руски рулет, особено вака кога иди сеозна, околу празници или лето кога има повеќе движење.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: McQ
На врв Bottom