Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
27 август 2018
Мислења
10
Поени од реакции
2
Mi treba pomos kako da go resetiram ova na mazda 3 hatchback 2005 1.6 benzin trepka crvena kola so kluc


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Niso nema orginal i drug kluc iam dvata so centralno ednoto centralno so prazna baterija gleam na net da sum smenel baterija moze nema da trepka

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
тоа не е за клуч или централно, кола и клуч ти е знак дека треба да ја ставиш на компјутер за да се установи дефект, може некој сензор да те заебава а може и нешто поголемо да е, може и да е безвеза нешто, додека не ја ставиш на компјутер и некој не ти ги исчисти грешките ќе ти светка клучот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Mi treba pomos kako da go resetiram ova na mazda 3 hatchback 2005 1.6 benzin trepka crvena kola so kluc


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Веројатно е грешка на имобилајзерот и само преку компјутерот се ресетира и никако поинаку


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
дали има шанси да познаеш фејк делови на Лук ?
сериски број нешто било шо, бидејќи порачав цел сет на лук е сеа ми вика имаш луг германски и турски, турскиот е 22 к додека овој германскиот е 38 што не е баш мала разлика, е сеа може ли некако да се види дали стварно е или се само филмови ...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Здр може некој да ми објасне повеќе за возило Ауди а4 2005/2006 1.9 или пак 2.0 предности недостатоци,регистрација и што да провереш доколку му фрлеш око на некое за продажба,позз
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
дали има шанси да познаеш фејк делови на Лук ?
сериски број нешто било шо, бидејќи порачав цел сет на лук е сеа ми вика имаш луг германски и турски, турскиот е 22 к додека овој германскиот е 38 што не е баш мала разлика, е сеа може ли некако да се види дали стварно е или се само филмови ...
Neznam...no od iskustvo so drugi delovi koi sum gi kupuval...se raboti za isti delovi, samo sto za " germanskite" ke ti naplatat duplo
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Neznam...no od iskustvo so drugi delovi koi sum gi kupuval...se raboti za isti delovi, samo sto za " germanskite" ke ti naplatat duplo
Во солун какви се цените на овие делови ? ако знае некој некоја продавница нека пиши, бидејќи имам слушнато повеќе луѓе што зимаат од таму, и сеа на интернет гледам замаецот на лук е 220 евра истиот замаец што тука ми го продаават 23к. фак логик, или толку јака држава сме па затоа цените ни се такви.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
I prodavnicite taka kupuvaat...i preprodavaat poskapo

No kupuvanjeto od Grcija ne znaci deka ke bidi original....ne se i tie tolku "posteni"
 
Член од
14 јануари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
8
https://autodoc.bg

https://silux.rs

можни места за набавка на делови. услов е да имаш "адреса" во наведените држави, односно може на адреса на фирми (испостави) за достава како на пример "Еконт" во Ќустендил или соодветна во Ниш (Врање).

Sent from my WJ
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Можда 2-3 недели ја немав запалено колата, си седеше во гаража, денеска почна да ми светка ова ламбиче, наводно за СРС системот. User manual-от вика дека е воздушното во воланот или појасите. Можам ли сам да чепнам нешто околу (се разбира доколку во прашање е минорна работа или едноставно потреба за ресетирање на системот) за да не светка, има можеби врска акумулаторот нешто(пошто пред некоја зима на доста ладно ми се испразни скроз, а и зимава во најладното малку потешко палеше од обично) или едино чаре е на дијагноза?
upload_2019-2-7_16-38-15.png
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Можда 2-3 недели ја немав запалено колата, си седеше во гаража, денеска почна да ми светка ова ламбиче, наводно за СРС системот. User manual-от вика дека е воздушното во воланот или појасите. Можам ли сам да чепнам нешто околу (се разбира доколку во прашање е минорна работа или едноставно потреба за ресетирање на системот) за да не светка, има можеби врска акумулаторот нешто(пошто пред некоја зима на доста ладно ми се испразни скроз, а и зимава во најладното малку потешко палеше од обично) или едино чаре е на дијагноза?
Прегледај го приврзокот 204333
а да ја повозиш малце, да се наполни акумулаторот, можеби на следното палење нема да светка
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
91
Поени од реакции
76
Гледам многу понуди од повеќе мајстори за вградување на Плински Уреди. Како што видов во Македонија нема информации онлајн дека некоја институција како Машински Факултет и сл.одржува курс или семинар за обука за вградуванје на плински системи.
Ме интересира дали ,,Мајсторите,, кои вградуваат плински уреди било да се од кај најпознатите Плимонт и Макплин или од помалкупознатите имаат сертификат, односно завршено курс или присуствувано на предаванје за та работа?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.086
Гледам многу понуди од повеќе мајстори за вградување на Плински Уреди. Како што видов во Македонија нема информации онлајн дека некоја институција како Машински Факултет и сл.одржува курс или семинар за обука за вградуванје на плински системи.
Ме интересира дали ,,Мајсторите,, кои вградуваат плински уреди било да се од кај најпознатите Плимонт и Макплин или од помалкупознатите имаат сертификат, односно завршено курс или присуствувано на предаванје за та работа?
Не знам дали ти е битно за секој дел кој го поправаш да бараш сертификат/обука за секој мајстор, но ама ако ти е само за плинот, Машински треба да го тестира плинскиот уред.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom