Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Колку идат отприлика корса 1.2 2004 година? Глеав пунто да зеам периодов( ко што прашував) ама ми излезе прилика од познат човек зачувана па ако има некој совет и за оваа кола :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ако сакаш зимски гуми и поефтина да те фати тогаш земај Petlas


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Državava e bukvalno preplavena od ovie gumi....vlezi na Reklama 5...i na site strani se nudat samo ovie gumi( windforsot)
Eden moj kolega kupi lani vakvi...no za zaklučok sekogaš se čeka vtorata sezona( moe lošo iskustvo).
Ke vidime so prviot sneg i mraz kako ke se pokažat...pa ke prenesam iskustvo

Inače glavni potrošuvači na ovie gumi se taksistite
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Državava e bukvalno preplavena od ovie gumi....vlezi na Reklama 5...i na site strani se nudat samo ovie gumi( windforsot)
Eden moj kolega kupi lani vakvi...no za zaklučok sekogaš se čeka vtorata sezona( moe lošo iskustvo).
Ke vidime so prviot sneg i mraz kako ke se pokažat...pa ke prenesam iskustvo

Inače glavni potrošuvači na ovie gumi se taksistite
Па го фалеа многумина со оглед што е прифатлив буџет па затоа сакал поефтино да помине и мој колега си купи зимски петлас 17-ка за 14 000 денари за 4 гуми


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Колку идат отприлика корса 1.2 2004 година? Глеав пунто да зеам периодов( ко што прашував) ама ми излезе прилика од познат човек зачувана па ако има некој совет и за оваа кола :D
Подобро опел корса одколку пунто не дека е лош ама електриката е тиње во споредба со корсата


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Некој да ми објасни повеќе околу еуро 3, еуро 4, поточно дали може да се донесе кола еуро 3 од бугарија?
Или има некој закон, па мора да е мин еуро 4?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Некој да ми објасни повеќе околу еуро 3, еуро 4, поточно дали може да се донесе кола еуро 3 од бугарија?
Или има некој закон, па мора да е мин еуро 4?
За жал според законот сега мора над 4еуро и не можеш од татарија да донесеш еуро 3


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Мислење и искуства за ауди а4 б8 2008-2010 год? Дали има добра вожња, удобна, како е на автопат, потрошувачка?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Зошто се замаглува шофершаибната од внатре а колата е во паркирана положба?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Мислење и искуства за ауди а4 б8 2008-2010 год? Дали има добра вожња, удобна, како е на автопат, потрошувачка?
Јас го возам Ауди А4 б6 тди 1.9 , искуство е типично германец со малку тврда вожња и стартна и покрај што е дизел ,а удобноста за жал само до 60км/ч ,а не па над 200км/ч само така ќе бидеш трезен и внимателен при голема брзина . А тој ауди а4 б8 сигурно е подобрена во смисла со комфорност и со поголема брзина значи и да земеш нема да згрешиш, но со истата цена би земал Ауди А6 со 3.0 тди 2007/8 год подобра е каде каде ама со мануелен менувач секако ,а автоматскиот е подруго е и плус дополнителни одржување.
А да заборавив за потрошувачка ако е за ТДИ не троши многу еве мојот 1.9 тди со нормално возење ваму-таму за 2000 денари за нафта и ми тера околу 35/40 дена


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Мислење и искуства за ауди а4 б8 2008-2010 год? Дали има добра вожња, удобна, како е на автопат, потрошувачка?
Ja imam a4 b8 tdi od 2012 fejslift. Voznjata e super, udobna e, delovi i servisi skapi, potrosuvacka podobra od korsa. Najmalku sho imam videno na komp e 5l na 100km. Benzincite pomegju 2008-2010 moze da ti trose ulje. Jas ja kupiv so 125000km a sega ima skoro 175000km. U 50 iljadi km smeniv gumi ednas, egr smeniv, rebrast kais i vodna pumpa smeniv, glicerin menjam sekoi 2 godini, diskovi i plocki uste ne sum menjal i ulje i filtri menjav na sekoi 15000km, ali sea ke go menjam na 25-30k poso vozam povekje na avtopat. I stalno mu stavam nafta so aditivi(shell V power). Ako imas pari za odrzavanje zimaj go.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ауди еден каиш да ти сменат ребраст или ланец цела предница треба да се растури, толку се правени неефтино да поминеш чудо нешто
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Kolku e dobro da se stava aditiv vo modernive turbo dizel motori?
Znae nekoj za poverliva analiza?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Kolku e dobro da se stava aditiv vo modernive turbo dizel motori?
Znae nekoj za poverliva analiza?
За адитиви да не се претерува доволно е еднаш или два пати годишно зависи од моделот на моторот и колку КМ годишно возиш бидејќи во рафинеријата за горива тие ставаат адитиви зависи од годишни времиња ( сезона). Ако е претерано адитиви може да се изгоре дизните како црн ко ќумур


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Наутро секогаш кога е ладно колата пушта бел чад, и исчезнува за минута... Мислам е нормално или не е...?
Исто така по некогаш има и плав чад, , и тој исчезнува за кратко време... Дизел...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom