Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Да препорачате некој што мести паркинг сензори, а да не е изгор скап. :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да препорачате некој што мести паркинг сензори, а да не е изгор скап. :D
Дог секјурити праша?
Ако е скапо ќе ти најдам од еден приватно што мести не е фирмаш
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Да препорачате некој што мести паркинг сензори, а да не е изгор скап. :D
Околу 25 евра во Vox Audio (до кафана Носталгија во Скопје). Ова е монтажа, без сензори!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Колку процентуално се сите давачки од цената на колата, пример ако сакам од Бугарија да увезам? Да речиме за кола од 5000 лева, што е околу 2500 евра наши пари :D Дали е реално да сметам дека во најлош случај крајната цена би била околу 3500 еур?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Ех со кола од БГ за 2500 евра ќе свршиш работа. :D

Абе барај нешто одовде и не му се мисли толку, со толку мислење кола не купуваш. Гледај земи некој мајстор со тебе нека ја види, нека ја извози и тое да нема некој апла дефекти. Ваљда не планираш да ја возиш наредните 20 год. хаха
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Колку процентуално се сите давачки од цената на колата, пример ако сакам од Бугарија да увезам? Да речиме за кола од 5000 лева, што е околу 2500 евра наши пари :D Дали е реално да сметам дека во најлош случај крајната цена би била околу 3500 еур?
Хахахах абе шо се зајба даде си голфо
Уствари како е можно толку време да не најдеш кола

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
zdravo, koj model na mercedes od 2008 godina bi go preporacale povekje E220 ili C220?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Хахахах абе шо се зајба даде си голфо
Уствари како е можно толку време да не најдеш кола

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Не сум се заебал бе зошто? Затоа што имав 20 годишна кола без клима со лоша црна боја и за која требаше иднава година да вложам најмалку 300-400 евра за сервис и тоа планиран. А и убава цена и зедов така да воопшто не мислам дека сум се заебал. А тоа што уште немам купено друга кола вас ич да не ве боли. Можи така? Туку дадете корисни совети и помогнете ако знаете.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
zdravo, koj model na mercedes od 2008 godina bi go preporacale povekje E220 ili C220?
Двете се убави и зависи од вкус сакаш голема Е220 сакаш мала Ц220 јас би бирал Е220 ама малку е поскапичко од Ц220 нормално


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Да ве прашам ако знаете нешто повеќе за ставање плин, поточно дали може да се вгради плин на турбо бензин кола или само на обичен бензинец?
Некое подетално објаснување?
Фала
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Mi se rasipa svirkata na VW Golf 4. Stiskam, se ok, propaga samo nema zvuk. Otprilika sto kvar e i majstor da preporacate nema da e loso :D fala
Оди кај тој пред мостот кај циганине за накај геге, лево вртиш пред мостот кај пералната и тука има еден шалабајзер Диме електрчар.Ке те гледа бледо ама ситница е ке ја среди ако не е изгорена самата свирка и нема да те оглоби не наплаќа многу.Ако ти рече дека е изгорена самата сирена се наога половна за разумна сума.А овие поназад не ги слушај не само што неможе секој да ја поправи ако е изгорена,туку никој неможе да ја поправи,блиндирана е и неможе да се отвори
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Да ве прашам ако знаете нешто повеќе за ставање плин, поточно дали може да се вгради плин на турбо бензин кола или само на обичен бензинец?
Некое подетално објаснување?
Фала
Јас како што знам може и на двете.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
589
Не другар, кога ќе имам слободно време ќе пробам сам да го средам со лепак. Ако не успеам тогаш ќе идам кај некој мајстор.
nemoj da probuvas toa! na tkaeninata ce se poznava lepakot. samo nova tkaenina na majstor idi da ti napravi....so cenkanje mozes i za 2500 den da projdes
 

Kajgana Shop

На врв Bottom