Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Струмикс, 14 мај 2006.

 1. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.402
  Допаѓања:
  4.048
  Точно, се согласувам. Ама јбг што да се вози упм? Еве 3 месеци вртам огласи и не можам ништо добро да начекам. Искрено сум повеќе за бензин, не ми се ризикува со било каков дизел, домашен или увезен. А на огласиве 90% дизели. :cautious:Нека е бензинот најскапо гориво ама барем помирна главата од изненадни скапи дефеци.
   
 2. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  Za benzinec e polesno da se najdi :D
  Togas bi zel opel corsa 1.4 90konja. Da se razberime, opel benzinec se dobro pokazani ali dizelot se problematicni.
  Drug primer za benzinec chevrolet calos 1.4 82 konja, preubav motor i karoseria. Bracetmi go ima go otepa od vozenje. Astra H 1.6 116ks se dobri i dosta oprema imt i se evtini. Skodite benzinci se asolni. Imav skoda do pred 3 meseci i sum zadovolen. Za drug tip na benzinci ke ti kazat poiskusnite posto samo so 3-4 benzinci sum imal iskustvo.
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Астра ГТЦ 2.0 турбо, и ставаш плин и тераш
   
 4. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.402
  Допаѓања:
  4.048
  Абе какви гтц-иња :D, јас сум фамилијарен човек и ми треба 5 врати, доволно место назад и во гепек ;)
   
 5. Радичевски

  Радичевски

  Член од:
  4 септември 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  7
  :anco:Па затоа се одлучив за тие пари да барам алфа или опел пошто за таа цена зимаш кола од 2006'/7 ма па и осма година а ако е бмв или ауди ќе треба за тие пари од 2001/2ра год а за километри се гледа дека не се "враќани" пошто и кај тие од 2001ва и кај тие од 2007ма се по 200 илјади :lolzz:
  Сепак ме интерсираше колку ќе ме кошта одржување на тие автомобили пошто и да земеш ауди или бмв сигурно нема безпари да ти е одржувачка додека кај алфа се прави муабет скапи делови ко ферари да си зел а не алфа :kafence:
   
  На Avenger99 и argenthessis им се допаѓа ова.
 6. argenthessis

  argenthessis Highflyer

  Член од:
  9 јуни 2011
  Мислења:
  401
  Допаѓања:
  333

  Абе какво BMW од 2001. То е се отепано од возење и малтретирање. Јас не верувам дека има BMW од 2001 во Македонија кое не е барем еднаш солидно плеснато некаде. Некои по неколку пати :lolzz:

  Не гледај марки, барај нешто поново. Алфите се солидни коли без разлика на сите муабети што кружат. Треба само да најдеш солиден примерок. Е сега да предницата е малку проблематична ама ако ти прави мерак колата шо има врска, еднаш се живее сега. Јас не би се стегал за плус некој 300 евра што ЕВЕНТУАЛНО би ги дал за одржување на предницата.
   
  Последно уредено: 11 октомври 2018
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DACIA

  DACIA

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  314
  Може некој имал сличен проблем.
  На Поло од 98 год откажаа електричните стакла. Не е осигурувач?
  https://imgur.com/a/tD2jOBJ
  Тие на сликата дугмињата светеа, сеа јок.
   
 8. Darko23

  Darko23

  Член од:
  25 февруари 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  26
  Би требало да е осигурувачот, на тоа сликата ништо не се гледа...
   
 9. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.128
  Допаѓања:
  1.085
  Ако најдеш , пиши ми ПМ. Ми треба и мене.
   
 10. Astarot

  Astarot

  Член од:
  17 март 2017
  Мислења:
  164
  Допаѓања:
  314
  Некој добар мајстор за клима во Тиквешијата?
   
 11. Sprite

  Sprite Bayern Fanatic

  Член од:
  23 јули 2007
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  30
  Каде можан да најдам прскалки за ветробранското стакло, тие 2 од хаубата што излегуваат и како се викаат на англиски?! Конкретно се работи за мазда 3 2008.

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  оди кај тој што е увозник за мазда во мк ако сакаш нови, ако не барај половни по огласи некој ако растура кола или по отпади прошетај
   
  На Sprite му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ve76

  Ve76

  Член од:
  24 јануари 2015
  Мислења:
  796
  Допаѓања:
  394
  Или нарачај од AliExpress.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Па ако може зш да не, не сум сигурен може и од други коли да одговараат ваљда маздите делеа исти делови со некои други производители.
   
 15. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  Screenshot_20181022-103406.png standarni se za site vozila odgovarat. pod haba ima 2 gumici gi vadis i turni nagore ke izlezat.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: