Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
152
Не се разбирам ногу ногу у коли, па ќе може ли да ми предложите неколку типа на автомобили до кај 3.5к, чисто да знам што коли да барам.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.333
Поени од реакции
12.058
Не се разбирам ногу ногу у коли, па ќе може ли да ми предложите неколку типа на автомобили до кај 3.5к, чисто да знам што коли да барам.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Додај уште 600-700 евра и гледај некоја опел астра х, за 3.5 немаш некој избор за понови коли.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.204
Поени од реакции
720
Не се разбирам ногу ногу у коли, па ќе може ли да ми предложите неколку типа на автомобили до кај 3.5к, чисто да знам што коли да барам.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
seat ibiza 1.9tdi 100ks ima i od 131ks. top kolice. astra h se ubaj ali 1.7se problematicni so bord komjuterite. toj morot e fiat motor a mnogumina go mislat za isuzu taka da vnimavaj pri izbor na astra. skoda fabia 1.9tdi 100ks ti se isto ubaj vozila, vw polo 1.9 tdi 100ks,pezo 306hdi,opel corsa c 1,4 ili 1,2.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.526
Досадни коли се тоа на изглед, астрата има десет пати поубав лик од нив
Ај што има добар изглед , но квалитетот не се споредува со Голф во смисла дотраеност и издржливост нешто како кај ВФ буба ‘76год што ден и денес уште си вози ,а астрата јок електриката е посложена од Голфот и има заебанции. Значи не го гледај како досадни туку држење цена во споредба со Голф и деловите се достапни секаде


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
152
Фала ви на одговорите, а дали со тие пари може да увезам кола, и ако да од која земја?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.853
Поени од реакции
6.803
Фала ви на одговорите, а дали со тие пари може да увезам кола, и ако да од која земја?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Брат...јас за 3500 зедов многу очувана Алфа Ромео 147, и тоа регистрирана, со фул опрема и кожа

Ако ти се Голфовите досадни...пиши....има решение
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
152
Брат...јас за 3500 зедов многу очувана Алфа Ромео 147, и тоа регистрирана, со фул опрема и кожа

Ако ти се Голфовите досадни...пиши....има решение
Не сум јас некој кар фанатик, па да сакам/нејќам некоја кола. Мене ми треба некоја кола што би се возел по МК и соседните земји, и би била со 4/5 врати. Сега да не е колата 15-16 год.
Може мн. барам за буџетот што го имам, но сепак тие пари не се воопшто малку, барем за мене.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.853
Поени од реакции
6.803
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година[DOUBLEPOST=1534456090][/DOUBLEPOST]Ovaa e mnogu dobra...deckoto garantira deka ne e ni farbana ni polirana...što lesno se otkriva

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2909964
 
Последно уредено:

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
814
Поени од реакции
839
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година
Баш така. А за тие пари гољф едно 4 - 5 години постар и со едно дупло повеќе километража навозена.

Тоа дека голфовите најмалку се расипувале може само да тврди тотален лаик или некој сосила удрен што се прај. Чепкам компјутерска дијагностика и сум бил во допир со многу коли. Убедливо НАЈСЛАБО ОДРЖУВАНИ коли во МК се Фолксвагените а не дека помалку се расипувале. Не знам или можда стипси ги возат или пак одат со мислата абе не менувам нека тропа нека чука германско е нема гајле.

Кола ко секоја друга, се расипува исто ко и сите други, си треба навремено одржавање, ако не ја одржуваш тешко на тој што ќе ја купи од тебе.

Исто муабетот дека делови не можеле да се најдат за други коли е гола вода. Во секоја поголема продваница за авто делови се може да се најде, ако нема на лагер за ден два го имаш. Не сме 1994 година па бродот да чекаме во Солун да стигне.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
137
Поени од реакции
32
Не се разбирам ногу ногу у коли, па ќе може ли да ми предложите неколку типа на автомобили до кај 3.5к, чисто да знам што коли да барам.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ti drugar najdobro da si kupis opel astra H 1.6 benzinec socuvan so 150k-160k vgradi mu plinski ured i nema da imas gajle vo narednite 7-8 godini ako redovno si ja servisiras...ostaj ovie sto ti zborat TDI CDTI, tie vozila ti se sve nad 250k/ 300k izvozeni i ne ocekuvaj mnogu dolgo da te sluzat oti ke si go posetuvas majstorot ednas na sekoi tri meseci...
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Не бараш премногу.....ти реков.....за тие пари добиваш Алфа 2007-2008 година[DOUBLEPOST=1534456090][/DOUBLEPOST]Ovaa e mnogu dobra...deckoto garantira deka ne e ni farbana ni polirana...što lesno se otkriva

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2909964
Пред купување, носи ја на комп. дијаг. Другар со Бмв, 2006 ја купи со 220к од Германија, кога ја стави на комп овде, имаше 563к километри, така да не ги враќаат само овде, знаете...
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
137
Поени од реакции
32
Пред купување, носи ја на комп. дијаг. Другар со Бмв, 2006 ја купи со 220к од Германија, кога ја стави на комп овде, имаше 563к километри, така да не ги враќаат само овде, знаете...
Pa ako ne vrakjaat vo Germanija neznam kaj ke vrakjaat. Toj so BMW-to vo eden den vozel po 1000km...zasto toj rabotnoto mesto ne mu e 5-10km daleku od doma...tuku po 40-50km...plus ako patuva a gledame kakvi vozila vozat sve od 3.0 nagore limuzini/karavan taka da treba jasno da ni e....[DOUBLEPOST=1534518316][/DOUBLEPOST]
Pa ako ne vrakjaat vo Germanija neznam kaj ke vrakjaat. Toj so BMW-to vo eden den vozel po 1000km...zasto toj rabotnoto mesto ne mu e 5-10km daleku od doma...tuku po 40-50km...plus ako patuva podaleku italija,francija a gledame kakvi vozila vozat sve od 3.0 nagore limuzini/karavan taka da treba jasno da ni e....
 
На врв Bottom