Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
да мајсторот рече ке ваде маска напред за да дојде до таму кај шо треба да поправа
не е проблем ништо ке се направе
се што се праве не е страшно
@Pane-G не те сватив шо е тоа по викам не ми се погодило?
значи скршена ременица и да го смениш каишот ако се скрше ременицата она и новиот ке го сочвака и сокине
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
да мајсторот рече ке ваде маска напред за да дојде до таму кај шо треба да поправа
не е проблем ништо ке се направе
се што се праве не е страшно
@Pane-G не те сватив шо е тоа по викам не ми се погодило?
значи скршена ременица и да го смениш каишот ако се скрше ременицата она и новиот ке го сочвака и сокине
Не ме сфаќаш, туку сакам да кажам дека ретко купувач им се случува да е со скинат каиш да купи кола затоа не ти се погодило денот, инаку цела предница (маска,фарови) се вади да има пристап до каишот да се смени и затегач бидејќи ќе го сочвака и новиот каиш ако не ги смениш и затегачот потоа следува и водната пумпа зависи од состојбата на водната пумпа.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
да да знам па ете таква ми била среката јас еден месец ја возам оваа кола горе доле ама нели од пишаното не се бега деее хахахах
ке ја направат не е битно ја сакав да знам отприлика колку парички да си спремам да не ме измајмунат нешто
за пумпа водна не спомна ништо ми рече реминица и некоја шајбна а по моја логика и каиш иде тука обавезно
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ќе се купува кола од салон, па дилемата е меѓу:
Kia Sportage
Hyundai Tucson
(основна опрема и за двете)
И двете имаат ист мотор, па според вас која би била подобар избор? Во смисла поиздржлива, помалку потреби од сервисирање или слично. Искуство да сподели некој исто така ќе биде од корист.
Заедно се изработени и истите работи се
Значи бираш на дизајн, мене ме влече киа
Истите сервиси итн следуваат и кај двете
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Imam golf 4 tdi 2000god i sakam da ja prodadam za da zemam opel astra dizel 2005 do 2007 god. Dali znae nekoj kako se pokazani kd ovoj model
Fala OPELAstra5Doors-422_10.jpg
 
И

Име И Презиме

Гостин
Добри мајстори за авто клими во Скопје да препорачате?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Neka me izvinat ako ne pisuvam na vistinskoto mesto. Nekoj slucajno da ne ima i prodava vakvo nesto za pezo 307 2.0hdi 66kw 2003 god. Se naoga na filterot za nafta odozdola, za ispustanje na naftata od nego.
 

Attachments

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Во Кичево има мајстор кој наплаќа 200 денари за 100 грама фреон. Ја става боцата на вага и пред тебе го полни системот...и колку ти ставил толку ти наплаќа. Е сега ако има кварови, гумици, дихтонзи...тоа е друга приказна. Правам муабет за обично надополнување
 
L

Löwe

Гостин
Вчера на еден другар му носев нафта и ми истече од тоа тубата во кола и сеа совет давајте како да ја исчистам и искоренам гадната миризба.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ако ја продаваш дај нешто и наваму :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom