Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Aj cestito ali Nema da se raduvas olku koa ke treba nekoj del da menjas :D.

Eve ti primer za ceni (od porsche skopje koi se ovlasteni serviseri za audi) za zamaec , lamela i ostalo.... ova e za a4 2.0tdi facelifted od 2012
Ceni na delovite vo prilog:
Zamavnik----------------------------78.000.00den.
Set potisna i lamela -------------29.730.00den
Druk lager----------------------------7.100.00den
Dodatno moze da e potrebno zavrtki i normalno koga ke se otvori i da e nesto drugo potrebno.

Rabotnata raka e 200e.

Ja sakav na mojata da menjam u MK posho ke idam natamu so kola, ali e poskapo u MK otkolku u London :D
Не мора порше македонија да сервираш туку можеш и приватно ќе поправиш јас така правам и поевтино си поминувам само така ќе знам што сум менувал и оригинални делови и на раат сум ,а не преверанти со сомнителни делови


Sent from my iPad using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Мислам дека има простор за една дискусија, од искуства ваши, па и туѓи.

Кои мотори се погодени за вградување на плински системи, од аспекти на економичност, одржување, и немање на дефекти?

Секој коментар е добредојден.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Мислам дека има простор за една дискусија, од искуства ваши, па и туѓи.

Кои мотори се погодени за вградување на плински системи, од аспекти на економичност, одржување, и немање на дефекти?

Секој коментар е добредојден.
Опеловите и руските коли се одлични погодени за плински уреди после него ФВ и италијанските коли


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
Мислам дека има простор за една дискусија, од искуства ваши, па и туѓи.

Кои мотори се погодени за вградување на плински системи, од аспекти на економичност, одржување, и немање на дефекти?

Секој коментар е добредојден.
golf 4 1.6, golf 3 1.6, golf 4 1.8, golf 4 1.8t, skoda felicia 1.3 karburator, 1.3, monopoint i 1.6 mpi. polo n6 1.4,golf 2,opel,hyndai,chevrolet calos. felicia ke ja turis od vozenje na plin. ako e zdrava karoseriski ke tera bez problemi. mada skoro site benzinski motori se ok za na plin. ovie ponovite znat da zaebavat malce ama ako e ubavo namesten plino ke nema gajle.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
Со здравје да си ја возиш..
Дизал или бензина?
Овој модел ли е?

Ваков со фејслифт штопови ? Дизел или бењзин ? Ај со здравје да си возиш и ДА навистина е авион пардон млазњак еднаш се возев ламјава ! Само му фали стелт технологија за да не го фати полициски радар за брзината




Sent from my iPad using Tapatalk
да тој модел е дизелаш
у врска со делови и потрошња
незнам за вас ама мене т,е нас ни е јасно дека секое задоволство се плака
у случајов колата е луксуз и за тој луксуз си плакаш
пара није проблем пара нема хехехех
фала ви
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
да тој модел е дизелаш
у врска со делови и потрошња
незнам за вас ама мене т,е нас ни е јасно дека секое задоволство се плака
у случајов колата е луксуз и за тој луксуз си плакаш
пара није проблем пара нема хехехех
фала ви
Јасно ,се разбира, задоволството е да плаќаш поради меракот не за друго, туку ако е дизел тогаш потрошувачката не е многу,а одржување и делови само ако редовно сервираш и запазуваш рокот за истрошените делови што е време за сервисирање тогаш нема смрт и немај гајлија ќе тера уште толку со дупла километража


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ne letam so prasanja baska edno prasanje e...dali opelot so ruskite vozila e broj 1 za vgraduvanje na plin od ostanatite kako vw fiat i slicno ?
Не си ме разбрал убаво, руските коли веќе е докажано со плински уреди нема смрт,и германските коли Опелот исто така и италијанските фиатови со атмосферци и после него пак германските сите ФВ со 1,3 и 1,4 со атмосферци мислам постарите мотори додека новите мотори со фул инцекшн и турбаши тоа треба уште долго време за да докаже


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не си ме разбрал убаво, руските коли веќе е докажано со плински уреди нема смрт,и германските коли Опелот исто така и италијанските фиатови со атмосферци и после него пак германските сите ФВ со 1,3 и 1,4 со атмосферци мислам постарите мотори додека новите мотори со фул инцекшн и турбаши тоа треба уште долго време за да докаже


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Ne deka nesto posebno se Ruskite koli, oti seto toa e bazirano na Italijanski Fiat, imale sorabotka porano..
Im odgovara plinot oti potrosuvackata na benzin e ogromna, veruvam gazdite na Ladite da mozat I pregoren zejtin da mozat ke stavaat.
Lada 110-ka na benzin trosi 12-13 litra benzin.

Ako vekje bi gledal benzin-plin, bi baral kola so fabricki namesten plin.[DOUBLEPOST=1523263255][/DOUBLEPOST]
Ne letam so prasanja baska edno prasanje e...dali opelot so ruskite vozila e broj 1 za vgraduvanje na plin od ostanatite kako vw fiat i slicno ?
Koj ke ti odgovori tocno na ova?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Јасно ,се разбира, задоволството е да плаќаш поради меракот не за друго, туку ако е дизел тогаш потрошувачката не е многу,а одржување и делови само ако редовно сервираш и запазуваш рокот за истрошените делови што е време за сервисирање тогаш нема смрт и немај гајлија ќе тера уште толку со дупла километража


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Што мислиш за Опел Астра 1.4 90 Кс со вграден наводно фабрички плин. Мој братучед сака да купи ваква...има најдено ГТЦ а му треба за секојдневно патување на подолга релација, значи со заштеда
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да да руските коли и српските југовци се базирани од италијанските мотори


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што мислиш за Опел Астра 1.4 90 Кс со вграден наводно фабрички плин. Мој братучед сака да купи ваква...има најдено ГТЦ а му треба за секојдневно патување на подолга релација, значи со заштеда
Трпи тој мотор плин
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Не си ме разбрал убаво, руските коли веќе е докажано со плински уреди нема смрт,и германските коли Опелот исто така и италијанските фиатови со атмосферци и после него пак германските сите ФВ со 1,3 и 1,4 со атмосферци мислам постарите мотори додека новите мотори со фул инцекшн и турбаши тоа треба уште долго време за да докаже


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Okej
 

Kajgana Shop

На врв Bottom