Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Не најдов ништо такво,конкретно за која кола ми треба.

Sent from my E5603 using Tapatalk
Ke moraš togaš na PC da baraš. Jas najdov eden kup na sliki...no treba prebaruvanje da ja najdiš taa koja gi prikažuva zadnite svetlosni sklopovi.
Odi na chrome-wiring diagram for Opel Corsa C- images....i baraj

Ili najdi majstor koi ima od onie indsrumentite što čitaat greški. Se priklučuva na fabričkiot džek i gi čita site elwktrični greški vo sistemot.
Ako e rele ke go pokaži koe e toa rele...
Ako pominuvaš niz Kičevo...piši...ma eden majstor so takov ured.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Ми требаше за Фиат Браво,сакав афтермаркет централно да поврзам

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
Мислења и искуства со Сеат Ибица 1.9 СДИ и 1.9 ТДИ, 2005 одржување ова она
Ке земам Ибица само незнам каква
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Мислења и искуства со Сеат Ибица 1.9 СДИ и 1.9 ТДИ, 2005 одржување ова она
Ке земам Ибица само незнам каква
SDI bez turbina I eden problem pomalku za resavanje.
Da sum na tvoe mesto bi zel SDI.
Golem kur ako odela 170 km/h so turbina.
Gledaj da ti brka rabota, da ne se rasipuva I da ti pravi merak.
So SDI motorot ke si tera 120-130 km/h bez gajle.
A i onaka nema patista da ja stiskas do maximum.[DOUBLEPOST=1519053119][/DOUBLEPOST]
Ми требаше за Фиат Браво,сакав афтермаркет централно да поврзам

Sent from my E5603 using Tapatalk
Odi kaj nekoj avtoelektricar.
Ke ti povrze za eden saat se kakkako sto treba, ni zici da se gledaat ni da se zamaras ti. Kupi si nekoe centralno i ke ti povrze toj.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
тогаш вероватно се залепени електродите на релето. мора струјата да оди преку реле, пошто стоп светлата користат дупло појаки сијалици него другите задни сијалици

види спушти апп на телефон за електричната шема за твојата кола.....можиш многу работи да видиш
Навистина интересно, но воедно и далеку корисно. Ти благодарам! Навистина не се досетив дека и тоа би можело да е причина за проблемот. Секако дека ќе проверам на апСтор.(y)[DOUBLEPOST=1519059556][/DOUBLEPOST]
уклучи ја на компјутер најверојатно ќе каже што е грешката
Дефинитивно ќе проверам, но сега оваа опција ќе ја оставам како последна алтернатива. Прво сакам, како што ми посочи колегата @gjoko-mkd погоре, да проверам дали е навистина до релињата. Претпоставувам ако е само до тоа, тогаш ќе можам да ги заменам со нови.

Само се прашувам дали проблемот се наоѓа во долната (поголема) кутија или во горната (помалата) што се наоѓа погоре под моторчето за брисачите, или пак и во двете кутии? Изгледа по се ќе ми треба повеќе време за подетално да го истражам проблемов на Интернет. Секако, кога ќе имам помалку набиен распоред на активности. Ќе ви пишувам што сум направил.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
SDI bez turbina I eden problem pomalku za resavanje.
Da sum na tvoe mesto bi zel SDI.
Golem kur ako odela 170 km/h so turbina.
Gledaj da ti brka rabota, da ne se rasipuva I da ti pravi merak.
So SDI motorot ke si tera 120-130 km/h bez gajle.
A i onaka nema patista da ja stiskas do maximum.[DOUBLEPOST=1519053119][/DOUBLEPOST]


SDI bez turbina I eden problem pomalku za resavanje.
Da sum na tvoe mesto bi zel SDI.
Golem kur ako odela 170 km/h so turbina.
Gledaj da ti brka rabota, da ne se rasipuva I da ti pravi merak.
So SDI motorot ke si tera 120-130 km/h bez gajle.
A i onaka nema patista da ja stiskas do maximum.[DOUBLEPOST=1519053119][/DOUBLEPOST]

Фала другар,добар совет. :):):):)
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
е тоа кај нас се гледа да се купи кола со што помалку делови за помалку шанси да има нешто да се расипе
најдобро купите некоја од 80тите ни турбо ни абс ни компјутери ни разни глупости
а уште подобро купите бензинец на плин уште помалку делови за сервис

земи 1.9сди и вози си ја само низ град оти на автопат со такво автомобилче ни камион нема да може да престигнеш
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
е тоа кај нас се гледа да се купи кола со што помалку делови за помалку шанси да има нешто да се расипе
најдобро купите некоја од 80тите ни турбо ни абс ни компјутери ни разни глупости
а уште подобро купите бензинец на плин уште помалку делови за сервис
Епа кога платите се движат помеѓу 15-18.000 денара, со тие пари што сакаш да одржуваш? Дали за дома, дали за сметки,дрва за огрев, за јадење итн. Мерцедес од 2013-та година? Па 80% од народот осигурањето и регистрацијата ги плаќаат на рати, се крати од секаде, ама за кола мора да има.

Момаков ако има 12.000-15.000 евра сигурно нас нема да не прашува што возило да одбере, туку фино лепо во автосалон, си купува нова кола и чао пријатно.
Јас му дадов мислење онака како што јас би постапил.
Немора да ме послуша, сам нека си одлучи.
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
Fufipasawu
Другар ако имаш да дадеш некој совет дади,ако не, ти не си за овде со тоа размислување, најди си друг начин на трошење време, за солење памет ги има многу ;);)
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
Fufipasawu
Другар ако имаш да дадеш некој совет дади,ако не, ти не си за овде со тоа размислување, најди си друг начин на трошење време, за солење памет ги има многу ;);)
совет земи си СДИ
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911

Би бирал Голф кец и не ми треба компјутери, електрики,ѓаволи и врагови туку неколку алатки и лесна поправка ех само би нашол стар ауди и би реставрирал и вака ќе излезе за мерак




Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Imam opel signum1.9cdti.pri vozenje 120 140 osekjam kako kolata malku da mi nishka levo desno. Kako da pliva samo shasijata a kolata si odi pravo. I na dupki e mnogu kruta. Kako kamen. Od sto moze da e taka
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Imam opel signum1.9cdti.pri vozenje 120 140 osekjam kako kolata malku da mi nishka levo desno. Kako da pliva samo shasijata a kolata si odi pravo. I na dupki e mnogu kruta. Kako kamen. Od sto moze da e taka
Летвата, спони, стабилизатори, криви бандажи, криви гуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom