Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
VW Passat 2005-7+ 1.9 и 2.0 мислења исто и за BMW 320D мислења 150кс?
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
VW Passat 2005-7+ 1.9 и 2.0 мислења исто и за BMW 320D мислења 150кс?
Добри се тие , 1.9 и 2.0 се слични само што е фабрички ,,фризиран” за појака КС и некои електроники и толку


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Да не знае некој на хромиран браник како да ја исчистам рѓаа која е само во ситни точки на некој делови на браникот,без тоа кока коли глупости ?!

Благодарам,
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој на хромиран браник како да ја исчистам рѓаа која е само во ситни точки на некој делови на браникот,без тоа кока коли глупости ?!

Благодарам,
Алухром паста јас ја купив во рамстор мол маркетот
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ok e funkcionira,se nanesuva samo pa so suva krpa ili bara trienje ... ?
Ја немам ни отворено стои ете ја на рафт, требаше едни бандажи да ги средувам ама како ги земав ме мрзеше и така ги дадов
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
16
Можи малце напнувам ама сакам добро да се распрашам: Chevrolet Cruze 1.6 2011 124ks бензин/плин не увезена шо машини се овие Шевролетиве Круз, под ГМ се и Опел беа под ГМ и читав дека Опелите (ГМ) биле многу расипливи а пак Шевролетиве биле по квалитетни а иста фирма. Сакам да прашам Шевролетиве Круз како стојат со мотор, корозија, електроника, има делој скапи се или не. А слушнав дека и Корејците биле вмешани во Крузот. Вака ме бендисуваат на изглед а размислувам меѓу Крузот и Мазда 6.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
дали може кај нас да се најде улје ама да е тоа што пишува во амбалажата а не да биде полнето во косово.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Можи малце напнувам ама сакам добро да се распрашам: Chevrolet Cruze 1.6 2011 124ks бензин/плин не увезена шо машини се овие Шевролетиве Круз, под ГМ се и Опел беа под ГМ и читав дека Опелите (ГМ) биле многу расипливи а пак Шевролетиве биле по квалитетни а иста фирма. Сакам да прашам Шевролетиве Круз како стојат со мотор, корозија, електроника, има делој скапи се или не. А слушнав дека и Корејците биле вмешани во Крузот. Вака ме бендисуваат на изглед а размислувам меѓу Крузот и Мазда 6.
Јас ќе ти кажам дека се уште понеквалитетни од опелот, ги делат горе доле истите мотори на гм заедно развивани, оди разгледај и мене ми правеа мерак ново годиште на добра цена и добар изглед ... се распаѓаат седиштата се кинат, пластики крцка се е лош квалитет ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Опелот е каде каде поквалитетен, барем знаеш е произведен во германија според некакви стандарди за квалитет, а крузот којзнае од каде го носат. Бензинците на Опел се најдобри, кој имал знае.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Опелот е каде каде поквалитетен, барем знаеш е произведен во германија според некакви стандарди за квалитет, а крузот којзнае од каде го носат. Бензинците на Опел се најдобри, кој имал знае.
Tocno,koj imal znae ☺ i ne se vraka na opel
 

Kajgana Shop

На врв Bottom