Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.880
Blagodaram mnogu inace kaj majstorov sto mi go pravese mi vika diznite ti se pri kraj I za edna godina ke treba da gi menuvas ne mi e jasno kako moze pd dizni da se steluvaat?
Se steluva mislam tajmingot plus minus. Vozi ja i samiot kompjuter so tek na vreme ke si go nasteluva ubrizgavanjeto. Ako ne moze da se nasteluva ko so treba otidena e bregastata so e maka kaj site pd motori, diznite retko se rasipuvaat.
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2016
Мислења
276
Поени од реакции
285
Bi sakal da prasuvam nekoj poiskusen vo vrska so termo prekidac za Skoda Fabia tsi 2010. Pri startuvanje na kolata odma se uklucuva znakot deka temperaturata e visoka! Antifrizot e OK. Imam prikaceno sliki od prekidacot. Dali znae nekoj kade mozam da najdam i kolkava cena ima?


 
Последно уредено:
Член од
26 април 2012
Мислења
187
Поени од реакции
112
Дали некој имал искуство и какво мислење имате за Chevrolet Aveo. Гледам по огласиве цените се движат докај 2500 евра за 2007-8 годиште. Ме интересира дали се кварливи и скапи за одржување или вредат за тие пари?
Примам и некој друг предлог за тие пари :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.814
Поени од реакции
1.719
Дали некој имал искуство и какво мислење имате за Chevrolet Aveo. Гледам по огласиве цените се движат докај 2500 евра за 2007-8 годиште. Ме интересира дали се кварливи и скапи за одржување или вредат за тие пари?
Примам и некој друг предлог за тие пари :)
Кварливи па и се пошто нема квалитет
Немој да гледаш 1.2 моторче
Барем 1.4 па плин
Скапи и не се за делови

За таа цена слично годиште нема
 
Член од
26 септември 2017
Мислења
11
Поени од реакции
0
Se steluva mislam tajmingot plus minus. Vozi ja i samiot kompjuter so tek na vreme ke si go nasteluva ubrizgavanjeto. Ako ne moze da se nasteluva ko so treba otidena e bregastata so e maka kaj site pd motori, diznite retko se rasipuvaat.
Najverojatno e do bregastata[DOUBLEPOST=1514316841][/DOUBLEPOST]Inace od letoto do sega za nego se dadeni priblizno 1000evra morase da se zameni set kumplug so varijabilen zamaec rebrast kajs komplet stabilizatori sponi...
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2017
Мислења
107
Поени од реакции
22
Размислувам меѓу Опел Астра и Мазда 6. Сакам да прашам кој има подобар квалитет, и едната и другата имаат партнерство со американска компанија (Мазда Форд, Опел General Motors) ама слушам за Опеливе дека брзо рѓосувале, а Маздиве биле неверојатни машини каросериски а и од другите размери.
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Citroen c5 2009година со 150 илјади км.
4700евра ми го дава на шведски табли?
вреди ли?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.264
Поени од реакции
2.426
Citroen c5 2009година со 150 илјади км.
4700евра ми го дава на шведски табли?
вреди ли?
Ќе треба да одјавиш кај шведските власти за дерегистрација (цол) па овде плус давачки со све ќе те фати околу се вкупно сосе кола што си купил и излезе околу 8/9000 евра


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.264
Поени од реакции
2.426
Ама баш тој серија голф не ви се погоди


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.814
Поени од реакции
1.719
Размислувам меѓу Опел Астра и Мазда 6. Сакам да прашам кој има подобар квалитет, и едната и другата имаат партнерство со американска компанија (Мазда Форд, Опел General Motors) ама слушам за Опеливе дека брзо рѓосувале, а Маздиве биле неверојатни машини каросериски а и од другите размери.
Не е ова опел од 90-тите па да рѓа
Дизел таква астра гледај 1.3 или 1.9 цдти тие се на фиат машини и се поквалитетни од опеловиот 1.7
Маздите се убави ама скапи делови и одржување а се извозени[DOUBLEPOST=1514320493][/DOUBLEPOST]
Citroen c5 2009година со 150 илјади км.
4700евра ми го дава на шведски табли?
вреди ли?
Прашај колку ќе бидат давачки да не те кошта 9000е
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.675
Поени од реакции
10.822
Размислувам меѓу Опел Астра и Мазда 6. Сакам да прашам кој има подобар квалитет, и едната и другата имаат партнерство со американска компанија (Мазда Форд, Опел General Motors) ама слушам за Опеливе дека брзо рѓосувале, а Маздиве биле неверојатни машини каросериски а и од другите размери.
Кој те лажел дека Опел фаќа р'ѓа? Тоа може во деведесетите било случај али модерните опели имаат квалитетен поцинкован лим.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.209
Ќе треба да одјавиш кај шведските власти за дерегистрација (цол) па овде плус давачки со све ќе те фати околу се вкупно сосе кола што си купил и излезе околу 8/9000 евра


Sent from my iPad using Tapatalk
Od 6500 evra nema sansi poskapo da go fati so carini I dokumenti..
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.209
Najverojatno e do bregastata[DOUBLEPOST=1514316841][/DOUBLEPOST]Inace od letoto do sega za nego se dadeni priblizno 1000evra morase da se zameni set kumplug so varijabilen zamaec rebrast kajs komplet stabilizatori sponi...
Abre koja bregasta,palenjeto ti go izmestile tie gjubrinja..
Kako moze dodeka ne ti cepkale tamu kolata vo red da ti bila,a sea odma necini..
Te poebale majstorite,vrakjaj se I zakanuvaj se..
 
Член од
27 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам ако некој знае продавници онлај за делови и тунинг за автомобили во македонија за цитроен саксо нека ми пушти линк фала однапред :)
 
На врв Bottom