Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Струмикс, 14 мај 2006.

 1. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  3.559
  Допаѓања:
  1.592
  Ako e od tuka i e so 5 vrati skoro 100% deka e utepana vo taksi. pa taka otvaraj ocite. inaku ne se losi.
   
 2. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.265
  Допаѓања:
  8.954
  Од странство е, предности / мани?
   
 3. argenthessis

  argenthessis Highflyer

  Член од:
  9 јуни 2011
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  207

  Се смени јабучицата и стабилизаторот а дисковите ги израмнив. Сега за сега супер е колата, нема никакви вибрации.
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.384
  Допаѓања:
  7.618
  Бензинците поевтини се за сервис?
  Свеќиците колку се?
   
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.166
  Допаѓања:
  5.753
  Efini se samo spremi 500 evra za plin. Ili ako mozes da si dozvolis vozi na benzin
   
  На c i t r o му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.899
  Допаѓања:
  2.970
  Алфа 156 или 147 твинспарк има 8 свекиц,во овластен сервис нивна промена ќе те чини 300 евра,продаавница за автоделови 5-9к денари а ако самостојно си ги купуваш големите се 3 евра парче а малите 4 евра парче или евра вкупно 28 евра
   
 7. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  258
  Допаѓања:
  106
  vozam skoda 6 godini i za kvalitet nema zbor ali delovite se skapi. i druga stvar 1.4 tdi 74 ks se malce bucni vnatre i se malce tromavi. skroz e ista kako poloto 1.4 tdi. klima ima centralno maglenki abs esp oprema ima ubava. ima i 1.9 tdi 100 ks ti se so pojak motor i ista oprema i tuka se nekade so cenata 150-200 evra poskapa. moe mislenje ti e NE za fabia isto i za polo. pricekaj prisoberi uste malce pari i zemisi golf 4 1.9 tdi 4motion 150 ks 2004 godina. ili seat leon 1.8T. :)
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Indigo

  Indigo баниран/а

  Член од:
  8 септември 2012
  Мислења:
  757
  Допаѓања:
  408
  имам едно прашање, купив кола на мак. таблици со 4 бројки (од новите), ама не ми се свиѓаат бројките на регистрацијата, па сакав да прашам дали може да ги сменам кога ќе ја регистрирам и ако да која е процедурата.
  поздрав.
   
 9. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  2.444
  15 000 денари се таблици со сите исти бројки по желба-на пример 5555. За замена на таблиците со други мислам дека треба да се платат нови, и нормално да се плати нова сообраќајна дозвола, што вкупно доаѓа околу 1700-1800 денари
   
 10. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.301
  Допаѓања:
  564
  7000 тие за бројките и уште 7 за буквите мислам дека беше ;)
   
 11. Indigo

  Indigo баниран/а

  Член од:
  8 септември 2012
  Мислења:
  757
  Допаѓања:
  408
  еднократно е ова 15.000 или секоја регистрација?
   
 12. Rist

  Rist

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  34
  Еднократно
   
 13. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  2.444
  Ги купуваш таблиците...еднократно е тоа.

  А ако сакаш букви наместо бројки..спреми таузенка:ROFLMAO:
   
 14. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.301
  Допаѓања:
  564
  15 илјади тие на пример да си стаиш СК1111СК (второто ск може со кои ти сакаш 2 букви а само бројките тие 7000 денари а 1000 евра тие ако сакаш да си стаиш име место тие бројки ;)
   
 15. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  2.444
  Da...ako sakaš ime toa košta tauzenka
   

Сподели преку: