Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Струмикс, 14 мај 2006.

 1. UNISTUVAC

  UNISTUVAC

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  842
  Допаѓања:
  570
  Ok da ne znaes kaj ima nov i otprilika koja cena e. Poloven bil okolu 10e.
   
 2. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  85
  од 2000 до 3000 ден


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   
  На UNISTUVAC му/ѝ се допаѓа ова.
 3. amstel

  amstel

  Член од:
  29 август 2009
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  4
  Bev na majstor I on mi rece deka mora na kom da se stavi za da se utvrdi sto e problemot pa denovive ke ja mosim za da mi ja proverat na kom.
   
 4. Riki_staff

  Riki_staff

  Член од:
  29 септември 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  14
  Kaj go ima?
  Obi,Bauhaus?
  Za benzinec go biduva?

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.388
  Допаѓања:
  1.484
  Незнам за фолкс кај има се делови, прашај во бенфико таму имаат ефтини е сеа колку се квалитетни богзнае
  јас на корсата и ставав само оргинални, тој за радилица мислам дека беше 50 евра
  ми гасеше во возење и после тоа неможеш да ја запалиш едно 5 мин колку и да верглаш
   
  На UNISTUVAC му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.109
  Допаѓања:
  2.574
  На мој роднина истото му се случуваше на Пунто ЈТД, буквално до збор. Сменивме филтер за гориво, но проблемот остана. На електричар кога ја однесовме, за беља не сакаше да го повтори кварот. Друг мајстор рече дека е сензорот на радилица и го порачавме. 30 евра бил поевтиниот, а 70 наводно оригиналниот кој го купивме и сега за сега моторот е ОК
   
  На Krstev и UNISTUVAC им се допаѓа ова.
 7. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  143
  едно прашање до вас. Дали пасуваат 15ка бандажи на Поло 2001 година моментално имам 14ки
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.388
  Допаѓања:
  1.484
  Зашто да не :) само да е исти размак на штрафови
   
 9. Атлантист

  Атлантист

  Член од:
  15 јули 2014
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  242
  Што ќе и е на климава во кола, дува само топло? Не можам да ја наместам на ладење.
  Ако знае некој добар сервисер на клими, или ако не е нешто комплицирано да пробам сам да средам.
   
 10. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.320
  Допаѓања:
  565
  Најверојатно фреонот ти е потрошен ;)
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marchesk

  marchesk

  Член од:
  20 октомври 2013
  Мислења:
  1.073
  Допаѓања:
  496
  Носи ја кај Цеко - во уличката позади ПТТ се наоѓа.
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kajakanu

  kajakanu

  Член од:
  16 ноември 2011
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  52
  ova Cyclo Oil aditiv nema da pravi li problem na turbinata od common reil motorite? 1.4 hdi
   
 13. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  202
 14. UNISTUVAC

  UNISTUVAC

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  842
  Допаѓања:
  570
 15. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  85
  [​IMG]
  Бележаното со зелено што улога има .. дали има проблем без него?


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   

Сподели преку: