Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.209
пирели сум имал на две коли,купени нови од кои на едната моментално ги возам и воопшто не сум задоволен од гумите бидејќи имаат голем процент пластика па кога врне се како на мраз да возиш
I od drugi luge go imam slusnato toa deka ne se zadovolni.A se megu najskapite gumi.Tie so si gi imal vo Italija li se proizvedeni?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.329
Поени од реакции
12.057
бриџстоун како се со цени во однос на другите производители?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.853
Поени од реакции
6.803
I od drugi luge go imam slusnato toa deka ne se zadovolni.A se megu najskapite gumi.Tie so si gi imal vo Italija li se proizvedeni?
Како што имам чуено, нашите Пирели гуми се произведени во Турција. Многу луѓе ги сметаат за лоши гуми
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.498
Поени од реакции
18.829
Дел од Пирели гумите се Made in Turkey а дел се Made in Italy. Интересно поскапите модели се Made in Turkey.

Јас оваа летна сезона ја извозев со Пирели P7, Made in Italy гуми, некои 6-7 илјади километри од март до ноември и сум презадоволен од гумите како се покажаа на пат.[DOUBLEPOST=1480635537][/DOUBLEPOST]
бриџстоун како се со цени во однос на другите производители?
За нијанса поефтини од Континентал и Мишелин а во главно поскапи од сите други брендови.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.002
I od drugi luge go imam slusnato toa deka ne se zadovolni.A se megu najskapite gumi.Tie so si gi imal vo Italija li se proizvedeni?
Да и колите беа и увезени од таму
Првите беа пирели п зеро а вториве кои моментслно ги возам п 1 и никогаш повеќе

Тигар потенца се 10 класи подобри.[DOUBLEPOST=1480668696][/DOUBLEPOST]Гума исклучиво мишелин само оригинал француска.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.131
Поени од реакции
1.673
Што е разлика измеѓу сава ескимо с3+ и хп2, која е подобра ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.209
Да и колите беа и увезени од таму
Првите беа пирели п зеро а вториве кои моментслно ги возам п 1 и никогаш повеќе

Тигар потенца се 10 класи подобри.[DOUBLEPOST=1480668696][/DOUBLEPOST]Гума исклучиво мишелин само оригинал француска.
Тигар Потенца??Да не мислиш на Бриџстоун Потенца..Тигар Сигура,Тигар Хитрис..И Фулдата и Данлопот не се лоши гуми..Немора стриктно мишелин,јас возам Дебика,3000 денара ги платив,ама 50.000 и кусур км ги извозев,да ги зачистам,нема да ги познаеш дека имаат 50.000 и се пред фрлање во ѓубре,двапати сум бил на вулканизер за нив,еднаш наџбарав еден клинец,и еднаш се дупна само,другото рутинско пумпање и проверка..Сега со овој памет,3000 денара за Дебика не би дал никогаш..За тие пари ќе купам скоро две Тигар Сигура,ама ете,тогаш се покажало како паметна одлука..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.002
Тигар Потенца??Да не мислиш на Бриџстоун Потенца..Тигар Сигура,Тигар Хитрис..И Фулдата и Данлопот не се лоши гуми..Немора стриктно мишелин,јас возам Дебика,3000 денара ги платив,ама 50.000 и кусур км ги извозев,да ги зачистам,нема да ги познаеш дека имаат 50.000 и се пред фрлање во ѓубре,двапати сум бил на вулканизер за нив,еднаш наџбарав еден клинец,и еднаш се дупна само,другото рутинско пумпање и проверка..Сега со овој памет,3000 денара за Дебика не би дал никогаш..За тие пари ќе купам скоро две Тигар Сигура,ама ете,тогаш се покажало како паметна одлука..
Проверив во гража tigar prima биле гумите што беа на бравото,на ц5та биле потенза.
Тигар сигура имам на ксантијата а ги имам платено околу 9к денари со монтирање,вентили и балансирање кога имаше акција 3+1
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
Пикирав еден Fusion 1,4 од 2010 за 5к.

Имате некакво искуство да споделите со моделов пред да го земам?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.209
Проверив во гража tigar prima биле гумите што беа на бравото,на ц5та биле потенза.
Тигар сигура имам на ксантијата а ги имам платено околу 9к денари со монтирање,вентили и балансирање кога имаше акција 3+1
И како си задоволен од Тигарот?Мене ми нудат Тигар Сигура 2110 денара,со се местење,балансирање вентили и подарок..А Савата 2400 денара.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.002
И како си задоволен од Тигарот?Мене ми нудат Тигар Сигура 2110 денара,со се местење,балансирање вентили и подарок..А Савата 2400 денара.
Земај ги не се мисли мада и савата не се лоши ако се словенски а не турски,
А дали и колку е вистина дека има турски сава неможам да тврдам
 
На врв Bottom