Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Дечки кучето ми ја начека возачката ми ја напрај цела дупки со забите (освен полето со информации), информациите се сите читливи и здрави али возачката е изобличена а утре одам на пат можам да возам со истата?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки кучето ми ја начека возачката ми ја напрај цела дупки со забите (освен полето со информации), информациите се сите читливи и здрави али возачката е изобличена а утре одам на пат можам да возам со истата?
Подобро оди во МВР да ви направат привремен лист дупликат за возачка како вонредно и терај си на пат и на враќање обнови нова возачка,но само ако си низ Македонија ,а надвор од државава тешко.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Подобро оди во МВР да ви направат привремен лист дупликат за возачка како вонредно и терај си на пат и на враќање обнови нова возачка,но само ако си низ Македонија ,а надвор од државава тешко.
Во Македонија ми треба, иначе тој дупликат се чека долго? Колку чини од прилика?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки кучето ми ја начека возачката ми ја напрај цела дупки со забите (освен полето со информации), информациите се сите читливи и здрави али возачката е изобличена а утре одам на пат можам да возам со истата?
Земи го и кучето со тебе,и ако те сопре полиција,обвини го него дека песот е крив..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Во Македонија ми треба, иначе тој дупликат се чека долго? Колку чини од прилика?
Тоа не знам колку точно , а дупликат се чека за пола саат и повеќе зависи од редот (бројче)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Во Македонија ми треба, иначе тој дупликат се чека долго? Колку чини од прилика?
Тоа не знам колку точно , а дупликат се чека за пола саат и повеќе зависи од редот (бројче)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Па кучињата се полицајци тоа му е работа сигурно е волчјак


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Абе beagle е се живо и диво грицка како успеа од на биро да ги падни не знам ни јас самиот :D
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
здраво ми треба ваква маска за радио за vw поло дали некој знае каде можам да ја набавам ?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Пред 2 недели отприлика почна да ме зафркава колата и да ми гасне веднаш откако ќе ја запалам. Ми кажаа дека е изместена бензинската мапа дека само на плин ја возам, да ја повозам малку на бензин и ќе се среди. Така и направив, се среди тоа, ама сега имам друг проблем.

Имам полн резервоар плин ама во возење на рандом време почнува да ми пишти апаратчето дека снемало плин. Морам да префрлам на бензин и веднаш враќам на плин и си работи. После некое време пак исто. Некогаш ќе се случи вака 2 пати на 100 метри, еве вчера 2 пати на 100км, значи без некој патерн. Имам вакво апаратче ко на сликата подолу и кога ми гаснеше пред 2 недели доста пати го притискав и држев дури да успеам да ја запалам колата, ако има тоа некаква врска. Идеја што може да е?



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Пред 2 недели отприлика почна да ме зафркава колата и да ми гасне веднаш откако ќе ја запалам. Ми кажаа дека е изместена бензинската мапа дека само на плин ја возам, да ја повозам малку на бензин и ќе се среди. Така и направив, се среди тоа, ама сега имам друг проблем.

Имам полн резервоар плин ама во возење на рандом време почнува да ми пишти апаратчето дека снемало плин. Морам да префрлам на бензин и веднаш враќам на плин и си работи. После некое време пак исто. Некогаш ќе се случи вака 2 пати на 100 метри, еве вчера 2 пати на 100км, значи без некој патерн. Имам вакво апаратче ко на сликата подолу и кога ми гаснеше пред 2 недели доста пати го притискав и држев дури да успеам да ја запалам колата, ако има тоа некаква врска. Идеја што може да е?



Sent from my MI 5 using Tapatalk
Најдобро за ова да отидеш на плинар да видат што и е, може да ти е филтерот за менување, моја претпоставка.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пред 2 недели отприлика почна да ме зафркава колата и да ми гасне веднаш откако ќе ја запалам. Ми кажаа дека е изместена бензинската мапа дека само на плин ја возам, да ја повозам малку на бензин и ќе се среди. Така и направив, се среди тоа, ама сега имам друг проблем.

Имам полн резервоар плин ама во возење на рандом време почнува да ми пишти апаратчето дека снемало плин. Морам да префрлам на бензин и веднаш враќам на плин и си работи. После некое време пак исто. Некогаш ќе се случи вака 2 пати на 100 метри, еве вчера 2 пати на 100км, значи без некој патерн. Имам вакво апаратче ко на сликата подолу и кога ми гаснеше пред 2 недели доста пати го притискав и држев дури да успеам да ја запалам колата, ако има тоа некаква врска. Идеја што може да е?



Sent from my MI 5 using Tapatalk
Провери осигурувачит кај покрај разбријачата и ќе видиш дали е прегорен или дали е добро легнат(убаво уштекан).


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Провери осигурувачит кај покрај разбријачата и ќе видиш дали е прегорен или дали е добро легнат(убаво уштекан).


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Уште да знаев што е разбријача :sramezliv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom